Saskia Noort Man zijn, er is geen moer meer aan Zo doen zij dat Zelfs te paard mag de Belg zijn mobieltje niet bedienen VEEL GEDEELD Smartwatch kijken is het ergste watje kunt doen Vanwege het kleine scherm 14 Natte voeten door opwarming Nobelprijs want je hebt een piemel. Je zou van minder impotent worden Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. Nee, nog even en je krijgt als man wanneer je lekker staat te chillen in de club een viagra in je drankje. Word je door een horde hitsige hoogleraressen verkracht in een naburige steeg. En niemand die je dan gelooft. Alle agenten zijn vrou wen. Je kreeg toch een stijve? 'Mannen willen helemaal niet dat je hun 'nee', hun weerstand respecteert, de realiteit is dat mannen overrompeld, overheerst, overmand willen worden.' Dat zegt dan de snel opkomende, populistische politica, die zichzelf vergelijkt met een bonobo (chimpanseesoort waar de vrouwtjes de baas zijn). Sledehonden rennen op Groenland door een laag smeltwater op het ijs. Door de hoge temperaturen van dit jaar is het zee-ijs ruim een maand eerder dan normaal beginnen te smelten. De foto is deze week gemaakt door een Deense klimaatonderzoeker; hij wist veilig op het droge te komen. foto ap In Nederland is het vanaf 1 juli verboden om te appen op de fiets. De Belgen zijn er al langer uit. Wat je ook aan het besturen bent: blijf van dat mobieltje af. MARK VAN ASSEN BRUSSEL Hij bedoelde het misschien als een grapje, maar hij had wel gelijk. Een woordvoer der van Vias, het Belgische Veilig Verkeer Nederland, zei het ooit ongeveer zo: ,,Het is een van de weinige artikelen in de Belgische wegcode die duidelijker is dan die in landen om ons heen.'' Hij doelde op artikel 8.4 uit de regels voor het ge bruik van de openbare weg: 'Behalve wanneer zijn voer tuig stilstaat of geparkeerd is, mag de bestuurder geen gebruik maken van een draagbare telefoon die hij in de hand houdt'. Dus, zei hij: ,,Of je nu op een fiets zit of op een paard: je mag niet appen, bellen of sms'en.'' Behalve dus als je gepar keerd bent of stilstaat. Al thans, dat ligt er aan. Ook daarin is de wet specifiek. Laden of lossen geldt als stilstaan. Even wachten voor een stoplicht niet. En pas op, er wordt wel degelijk op bekeurd. Het is het niet helemaal duidelijk of het een prioriteit is voor de Bel gische politie, maar in 2017 zijn er ruim 91.000 boetes a 116 euro uitgeschreven (in Nederland waren dat er in dat jaar 75.000). Of dit veel helpt, is de vraag. Nog steeds lezen verzenden twee op de drie Belgen nog wel eens berichtjes achter het stuur. Vooral chauffeurs die vaak op de weg zitten, bezondigen zich eraan. Voor wie het allemaal niet kan onthouden, is er de handige site veiligverkeer.be. Daar kun je precies lezen wat er wel en niet mag. Zo kom je bij voorbeeld te weten dat even op je smartwatch kijken zo ongeveer het ergste is wat je kunt doen. 'Dat komt vooral door het kleine scherm', staat er. En natuurlijk om dat je normaal gesproken 'een horloge vlak voor je ge zicht houdt'. Niet doen, dus. Beloofd? Beloof je om al tijd in de 'automodus' te rij den? Ook aan familie en vrienden? Ja? Dan kun je meedoen aan de speciale Beloofd-campagne. Surf naar beloofd.be, druk op de knop 'Beloof het ook'. Al bijna 26.000 mensen gingen je voor. Bedankt voor je be lofte! II et is niet makkelijk een piemel te hebben dezer da gen. Leg je je hand op een knie, word je direct in 1 gerekend voor seksuele intimidatie. Er is een hek senjacht gaande op machtige mannen die zich op dringen aan vrouwelijke ondergeschikten en solli citeren als hoogleraar bij de TU in Eindhoven mag dus nu ook al niet meer. Arme, arme mannen, ze worden gediscrimi neerd en wie weet waar dit eindigt. Nog even en de vrouwen hebben hun banen ingepikt en maken baby's met immigran ten. Zal je net zien. Op televisie alleen nog maar vrouwen voetbal, op Netflix lesbisch inclusieve dystopische relatiedra ma's. Geen wonder dat jongetjes zich tot meisje willen laten verbouwen, er is gewoon geen ene moer meer aan om man te zijn. Discriminatie is verboden, tenzij je man bent. Daar gaat je toekomst als hoogleraar, waar je als jochie al van droomde. Die functie gaat straks naar iemand, alleen omdat ze tieten en een kut heeft. De Slachtof fer spelende Oestrogenen grijpen naar de macht en nie mand die het door heeft. 'Een vrouw kan geen relativiteits theorie bedenken, wel een Einstein baren', Harry Mu- lisch zei het al. En dat baren, dat gaat er straks aan, let maar op. Rennen ze natuurlijk mas saal naar de abortuskliniek na een Tinderdate. Want dat doen ze, vrouwen. Hup, alsof het niets is, laten ze nieuw le ven wegzuigen. Bij voorkeur jongetjes. Het is vijf voor twaalf, ik zeg het je. Als het zo doorgaat, kwijnt een hele ge neratie mannen eenzaam en werkeloos weg, achter de ge raniums, wanhopig twitte- rend tegen de bierkaai, met op de bank een seksrobot type Yolanthe. In de VS is het al bijna zover, daar werken meer vrouwen dan mannen en stu deren meer vrouwen dan mannen af. De toekomst van de man staat op het spel. Tra ditionele genderrollen ver dwijnen, ze moeten ineens zittend plassen, luiers ver schonen en mee naar peuter ballet. Met hun zoontje. Pra ten over gevoel. In de Huilka- mer van de Radboud Univer siteit. En juichen dus, bij vrouwenvoetbal. Zelfs het he rentoilet is niet meer veilig. En nu dus ook de TU in Eindho ven niet meer. Ik zweer het je dat de toekomstige Nobelprijs winnaar, een man uiteraard, daar wordt geweigerd. Of nog er ger. Dat straks ook de Nobelprijs alleen maar aan vrouwen wordt uitgereikt. Random natuurlijk. Lukraak worden die uit een Vinex-wijk geplukt. Hier, jij een Nobelprijs, en jij een Nobelprijs, maar jij niet, want jij hebt een piemel. Je zou van minder impotent worden. ZATERDAG 22 JUNI 2019 GO FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62