Arnemuiden gaat zonder mij niet in een gat vallen Jobse strandt op WK 3x3 in poulefase .dj) BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 r ,,De beslissing om te stoppen nam ik tijdens de laatste wedstrijd, in de nacompetitie tegen VVGZ. Hadden we de eerste klasse ge haald, dan was ik misschien nog doorgegaan, maar Arnemuiden gaat zonder mij echt niet in een gat vallen. Iedereen riep wel steeds: 'Je moet doorgaan, je ben nog hartstikke goed'. Maar ik moet gewoon naar mezelf kijken. De dag na een wedstrijd, joh. Dan heb ik last, zo net onder m'n achilles pees. M'n voet kan ik dan bijna niet afwikkelen. Jezelf steeds weer fit krijgen voor die wedstrijd werd een opgave." ,,Dit seizoen keerde ik dus terug bij Arnemuiden, maar niet met het idee dat dit sowieso m'n laat ste seizoen zou worden. Net na de winter besloot ik eigenlijk om te stoppen, maar toen gingen we als ploeg plots weer draaien. Ging ik toch weer twijfelen." „Arnemuiden, Kloetinge, Hoek, Vlissingen, het zijn echt prachtige Zeeuwse clubs waar ik voor heb gespeeld. Maar m'n mooiste peri ode was toch wel bij ASWH. Ik kwam in een ploeg terecht die net Nederlands amateurkampioen was geworden. Zelf won ik daar de be ker en in de competitie eindigden we tweede achter IJsselmeervogels. Ook de periode-Hoek was erg spe ciaal. Ik speelde me daar in de kij ker bij NAC Breda, Cercle Brugge, GBA en RBC Roosendaal. Diverse stages leverden helaas niets op, maar ik was toen ook al 25." ,,Vorig seizoen heb ik m'n trai nersdiploma behaald, Uefa C. Ooit wil ik daar iets mee gaan doen, maar nu nog niet. M'n zoontje gaat volgend seizoen bij JVOZ keepen, dus dat wil ik graag van nabij gaan volgen." „Dit seizoen ben ik tussendoor vijf weken op vakan tie geweest, dat had ik vroeger nooit gedaan. Dat was toch wel hét teken dat ik minder fanatiek werd. Vorig seizoen twijfelde ik zelfs al om door te gaan. Ik viel ook af en toe ook net buiten de selectie en speelde dan met het tweede elftal mee. Bij dat team sluit ik nu ook aan. „De stap naar het nieuwe complex in 2013 was voor de club echt per fect, maar voor mij als wat oudere speler toch wat minder. Vroeger had den we een klein en hobbelig veldje, nu een fantastisch complex, maar wel één met een hoofdveld met de maxi male afmetingen..." „Bij 'Bru' heb ik alles meege maakt, hè. Van de vierde tot de eer ste klasse. Jammer dat we het op dat niveau tot drie keer toe niet hebben kunnen redden. En toch heb ik niet met de minste spelers samen mogen spelen: Mats Willemse, Tom Blomaard, Thomas Groeneveld. Daar heb ik nooit over mogen klagen. Er was altijd genoeg aan vallende kwaliteit, daarom ben ik op den duur ook vanuit het middenveld verhuisd naar de rechtsback." „Het is gewoon tijd voor wat anders nu. Ik was klaar met de verplichtingen van een eerste elftal, lichamelijke klachten heb ik gelukkig nooit gehad. Ik doe dit al vanaf m'n zestiende, dus ik heb het lang genoeg gedaan." „Ik ben ook acht tien jaar lang jeugdtrainer geweest bij de club, maar ei genlijk vond ik daar niet heel erg veel aan. Maar goed, ik vind dat je altijd wat terug moet doen voor je vereniging. Nu wil ik meer gaan kijken naar m'n twee kinderen die ook bij 'Bru' voetballen en ik zit nog in de toer- nooicommissie. Ooit nog trainer worden sluit ik helemaal uit." Column een vriendelijke man, die genoot van een paar mooie dagen in de zonnige metropool Tel Aviv. Zijn zoon leek een glansrijke carrière tegemoet te gaan, maar zoals bij zoveel keepers is het anders gelopen. Een blunder, zelfs een klein foutje, kunnen je je plek kosten. Ineens zit je op de bank en je vervanger doet het prima. Waar veldspelers nog eens op een andere positie kun nen invallen, is dat voor jou niet mogelijk. Je moet hard blijven werken, hopen op een fout of misschien wel een blessure van de keeper die jouw plek heeft in genomen. Het kan best een wreed be staan zijn, dat van een keeper. Als nummer één kun je een heer lijk bestaan hebben, als nummer twee of drie is het een stuk min der leuk. Nick Marsman zal ook hebben gedroomd van een echte topclub en is er nu via een om weg alsnog gekomen. Misschien gaat hij iedereen verrassen en tikt hij de ene na de andere bal uit de kruising, als zijn vader bij de training staat te kijken, met de fiets in zijn hand. Hij zal echt wel kunnen keepen. Of, zoals iemand me deze week appte: 'Die jongen heeft echt wel iets in zijn mars man'. Dankzij de zoveelste fan tastische zet van Fey- enoord moest ik ineens aan een man op een fiets denken. De Rotterdamse club verraste deze week weer eens vriend en vijand met een transfer die nie mand aan zag komen. Nick Mars man staat de komende twee sei zoenen onder contract in de Kuip. Of de doelman ook veel on der de lat zal staan is de vraag. Tijdens trainingen ja, maar uit de reacties van veel Feyenoord-aan- hangers maakte ik op dat zij ho pen dat dit niet in de competitie, beker of Europa het geval is. Want Nick Marsman heeft de afgelopen jaren weinig hoogte punten gekend. Zijn contract bij FC Utrecht, waar hij afgelopen seizoen twee wedstrijden keepte, liep af. Dan ben je al snel een tar get voor Feyenoord. Marsman is inmiddels 28, maar was jaren ge leden toch echt één van de groot ste keeperstalenten van Neder land. Deze zomer is het nog maar zes jaar geleden dat Nick Mars man met Jong Oranje naar het EK in Israël ging. Goed, welis waar als derde keeper, achter Je roen Zoet en Marco Bizot, maar hij was er toch maar mooi bij. Omdat Nick Marsman mee ging naar het EK in Israël, kwam er op het trainingscen trum van Maccabi Tel Aviv een man aangefietst. Daar moest ik dus ineens weer aan denken. Ge rard Marsman, oud-trainer van onder meer Heracles en De Graafschap, kwam even kijken hoe zijn zoon het deed. De voor man van de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal bleek Het kan best een wreed bestaan zijn Jesper Jobse, de Vlissingse aan voerder van Oranje, wist dat er op de vierde dag van het toernooi in Amsterdam een wonder van zijn ploeg verwacht werd. Er moest na melijk van zowel Turkije als de Verenigde Staten gewonnen. Het lukte bijna. Turkije bleek na een moeizaam begin geen probleem; Nederland zette de nog puntloze equipe met 22-11 opzij. Captain Jobse was goed voor 4 punten. De VS, de nummer één in de poule, bleek echter een niet te nemen horde. Oranje ging met 15-14 onderuit. Tussen de twee duels door zei Jobse al dat Nederland tegen de VS ,,de beste wedstrijd ooit" moest spelen. En hij hoopte dat het thuispubliek Oranje naar de over winning zou schreeuwen. In totaal zaten er 2500 toeschouwers rond de arena op het Museumplein, van wie er veel voor Jobse en co waren. Maar hoe fel de aanmoedigingen ook waren, Oranje kreeg het net niet gebolwerkt. Met Robbie Hummel (98 NBA-duels voor de Minnesota Timberwolves) binnen de gelederen was 'Team USA' niet te verslaan. Nederland kwam na een grote achterstand in de laatste minuut nog wel langszij (13-13) en leek te gaan verrassen. Amerika liet dat echter niet gebeuren. zaterdag 22 juni 2019 PM een eerste elftal Joan van Belzen (38) Arnemuiden (2e klasse zaterdag) Joan van Belzen. foto paul ten hacken 'Bru' heeft te groot veld voor Ketting Marco Ketting (35) Bruse Boys (2e klasse zaterdag) Marco Ketting (links). FOTO RON QUINTEN @Barryvdh9 Het WK 3x3 basketball is te leurstellend verlopen voor Ne derland. Nadat de vrouwen- ploeg donderdag al strandde in de poulefase, overkwam dat de mannen gisteren. Bij de vorige twee WK's wonnen zij nog zil ver. Roeland van Vliet Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43