Stoppen met SSV-record in handen 'Vanaf mijn negende zit ik Adam scoorde alleen al in een bepaald regime' uit standaardsituaties 14 ZEELAND Nu het seizoen 2018-2019 erop zit, zijn tal van routiniers gestopt. Vijf van hen kijken terug op hun carrière en bespreken hun nabije toekomst. „Ooit nog trainer worden sluit ik helemaal uit." VOETBAL AFSCHEID „Natuurlijk ben ik er trots op dat ik het sinds 9 maart in handen heb. Het oude record stond met 331 wedstrijden op naam van Willem Paardenkoper. Dat ik 336 competi tiewedstrijden in SSV 1 gespeeld heb, doet me zeker wel iets. Ze ventien seizoenen heb ik erover gedaan. Vanaf m'n vijfde loop ik al rond bij de club. Ik werd nooit ge zien als uitzonderlijk talent en toch heb ik op het hoogste ama teurniveau mogen spelen, de hoofdklasse. Mijn top lag mis schien in de eerste klasse, maar toch kon ik ook een niveau hoger op redelijk wat speeltijd rekenen. We degradeerden na één seizoen kansloos, maar ik heb met mooie spelers kunnen samenspelen. Björn Langeveld, Dennis van der Welle, Arjan Koopmans, Arno Me- laard.Sportief gezien was dat echt top, maar veel spelers komen en gaan. Lastig om daar dan een band mee op te bouwen." ,,Met al mijn trainers heb ik daarentegen wel een band gekre gen. Bijvoorbeeld met Marco Groeneveld en Cees Houtepen. Van de laatste heb ik bijzonder veel geleerd en het kampioen- schap in de eerste klasse, onder zijn leiding, was voor mij wel hét hoogtepunt. Voor trainers was ik, denk ik, ook wel een dankbare speler. Als verdediger liet ik de technische dingen liever aan an- deren over, maar met mijn fysiek en inzet kon ik veel compense ren." ,,Helaas heb ik afgelopen sei zoen minder gespeeld dan ik wilde. Kleine pijntjes herstelden gewoon minder snel. Maar dat ik de laatste seizoenen aanvoerder was, vond ik zeker een eer. Of dat een opstap is richting het trai nersvak? Nee, dat is niets voor mij." ,,Als financieel manager ben ik een man van de cijfertjes, ja. Maar hoeveel goals ik in al die jaren gemaakt heb? 40? Oh, 48. Wat ik wel zeker weet, is dat ze allemaal uit een penalty of vrije trap zijn gescoord. Bizar hè? Enkel in een oefenwedstrijd tegen Cadzand heb ik een keer met een afstandsschot ge scoord. Vorig seizoen was ik topscorer met negen goals, dit seizoen heb ik er zeven in liggen: zes vrije trappen en één penalty. Ik oefen er niet specifiek op hoor, want als je ze op dit niveau een beetje in de hoek richt, vliegt die bal er vaak in. He laas niet tegen Sluis. In de fi nale van de nacompetitie schoot ik bij een 3-2-achter- stand op de paal.'' ,,Eigenlijk was ik al een keer gestopt, drie jaar terug. Er was door blessures een tekort aan spelers, dus keerde ik maar tijdelijk te rug. Na een uittocht van spelers besloot ik toen maar om definitief terug te keren. Sinds m'n vijftiende speel ik in het eerste, dan laat je de club ook niet zomaar in de steek. Nu is het wel echt het moment om definitief te stoppen. Hoe je het wendt of keert: er is ook ge woon een generatiekloof. Je praat over hele andere din- gen dan je meeste medespe lers. Of ik bij het eerste te rugkeer in een andere rol? In ieder geval nooit als trai ner. Dat bijeen schrapen van spelers en blij zijn als er iemand isDaar ligt m'n ambitie niet." het middenveld was bijvoorbeeld Geert de Poorter. Echt de beste medespeler die ik ooit gehad heb, en hij leefde er echt voor. Zelf had ik dat wel wat minder. Een le vensgenieter? Dat mag je zeker zeggen. Vroeger hadden we in mijn ouderlijk huis in Philippine een fit nessruimte, waar ik toen best vaak te vin den was. De laatste jaren hoefde dat voor mij niet meer zo nodig." „Na Zaamslag, RCS en Axel ging ik naar Philippine. Daar heb ik ook nog in het tweede elftal gespeeld, net als bij Terneuzen. Eigenlijk was ik al een halfjaar ge stopt, maar vorig jaar tij dens het beachsoccertoer- nooi in Vogelwaarde bena derde trainer Mare de Kun- der me. Ik begon heel ambi tieus twee keer per week te trainen en speelde uiteindelijk zo'n twintig wedstrijden, maar op den duur kwamen de pijntjes. De degradatie met Vogelwaarde is natuurlijk jammer om mee af te sluiten. Sowieso ga ik nu een jaartje niets doen." „Nu is het echt helemaal klaar, ik ben blij dat het seizoen is afgelo pen. De wedstrijden vond ik nog wel leuk, maar de trainingen begonnen me toch wat tegen te staan. Vanaf m'n ne gende zit ik al in een be paald regime, hè. Toen ging ik al naar AA Gent, waar ik vijfjaar heb ge speeld. Toen volg den vijfjaren Club Brugge en nog één jaar AA Gent. Ik vond daar net geen aansluiting bij de het tweede elftal, met name omdat ik snelheid tekort kwam. Daarop be sloot ik naar Ter- neuzen te gaan, waar we begin deze eeuw drie keer op rij kampioen werden, waardoor we zelfs in de hoofdklasse speel den. Toen was dat nog het hoogste amateur niveau." „Een concurrent op zaterdag 22 juni 2019 Klaar met de verplichtingen van Juriën Dam Michel de Groote (34) SSV'65 (2e klasse zaterdag) Michel de Groote (links). fotocamile schelstraete Erik Adam (34) Biervliet (4e klasse zondag) Erik Adam (links). foto camile schelstraete A Randy Lauret. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Randy Lauret (38) Vogelwaarde (4e klasse zondag)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42