Kunst van Vlissingse scholieren in park i mmm 7 Haringparty haalt acht mille op BEELDEN KIPVISCOLLECTIEF Emi (11), Celeste (11) en Joey (12) stonden gistermiddag trots in het park bij de Willem Klooslaan in Vlissingen. De Vlissingse wethouder Els Verhage maakte 'een diepe buiging voor de jonge kunstenaars'. zaterdag 22 juni 2019 René Hoonhorst Vlissingen De drie scholieren maakten 'de mooiste in het park passende beelden', oordeelden Ko de Jonge, Sylvia Hubrouck en Hans Bommeljé, professionele kunstenaars van de werkplaats Kipvis. Joey (groep 7 van Het Springtij), Celeste (groep 8 van de Ichtussschool) en Emi (groep 7 van de Theo Thijssen- school) werden ook door hun klas genoten erkend als beste beeld houwers, maar moesten nog even wennen aan hun nieuwe status als kunstenaar. De juryleden en mede-Kipvis- kunstenaar Chiel Louws keken het glimlachend aan. De Jonge legde uit aan wethouder Verhage, scho lieren, leerkrachten en ouders dat het Kipviscollectief het parkje tus sen Sloelaan en Willem Klooslaan uitkoos als een soort democrati sche beeldentuin. Omwonenden krijgen periodiek een aantal ont werpen onder ogen en kiezen het kunstwerk dat ze het liefst in hun woonomgeving zien verrijzen. Er zijn intussen al beelden van onder anderen een Zeeuw, een Belg en een Groninger te zien. m De jonge kunstenaars (vlnr) Celeste, Joey en Emi bij hun kunstwerken, met klasgenoten op de achtergrond. foto lex de meester Louws, die als projectleider fun geerde, stapte deze keer drie basis scholen binnen om leerlingen van de hoogste klassen zelf aan de slag te helpen. ,,Alle leerlingen maak ten een kunstwerk van klei, een object dat volgens hen goed in het park zou passen. Alle werken gin gen vervolgens naar de werkplaats van Kipvis, waarna de jury het mooiste, best passende beeld per school heeft uitgekozen." De zwaan van Emi ontstond be wust. ,,Ik vond een zwaan wel goed bij het park passen, daarom heb ik geprobeerd zo'n dier te ma ken." Vriendinnen Danique en Sa rah snappen dat de jury het beeld van Emi koos. ,,Die van haar was Alle leerlingen maakten van klei een kunstwerk dat volgens hen goed in het park zou passen -Chiel Louws, Kipvis echt veruit de mooiste." Dat de kunstenaars voor een roze 3D-uit- voering van haar zwaan kozen, vindt Emi helemaal goed. Net zo als Joey blij is dat zijn kunstwerk blauw is geworden. Hij had niet direct een idee voor zijn 'stekel- berg', die al kleiend ontstond. Ce leste was eerst van plan 'een soort varkenskoppie' te maken, maar vond een dinosaurus uiteindelijk passender. Zij was niet verrast door de kleur van haar dinosau- ruskop, 'want ik had gezegd dat-ie geel moest worden'. Louws meldt dat Kipvis vooral ging voor fluo rescerende, in het schemerdonker goed zichtbare kleuren. Buiging De drie beelden van de scholieren kunstenaars staan op sokkels, dus hoefden de wethouder en de jonge kunstenaars niet te bukken voor de onthullingen. Normaal hangt Kipvis het door te knippen lint zo laag dat hoogwaardigheidsbekle ders automatisch moeten 'buigen voor de kunsten', verklapte Ko de Jonge. Els Verhage vond dat een mooie en sympathieke gedachte en maakte spontaan een diepe bui ging voor de inspiratie en uitvoe ring van de jonge kunstenaars. ,,Ik vind het geweldig dat kinderen op deze wijze kennis maken met kunst." En, tegen de jonge kunste naars: ,,Ik hoop dat we nog heel veel van jullie mogen zien." Kipvis broedt intussen al weer op nieuwe kunstwerken die pas sen bij Willem Kloos' gedachte (en gedicht): 'Ik ben een God in het diepst van mijn gedachten'. fersoorifyn 1 www.joosse.nl VLISSINGEN De Vlissingse Ha ringparty in de Lasloods leverde donderdagavond acht mille op. Dat bedrag werd verdeeld onder vier goede doelen: Museum Schel- dewerf, Museumschip Mercuur, Voedselbank Walcheren en KNRM Reddingstation Westkapelle. Het eerste Vlissingse vaatje haring van het door de Vlissingse Lions Club georganiseerde evenement bracht 2500 euro in het laatje. Naast het goededoelenevene- ment, waarvoor 9 kunstenaars werk ter beschikking stelden, is het feest vooral een culinaire netwerkgele genheid, waar ondernemers uit de regio elkaar informeel ontmoeten. MIDDELBURG De ultieme vrijdagmiddagborrel op de mooiste plek van Middel burg. Daar kwamen giste ren zo'n duizend mensen op af. De eerste editie van Thank Middelburg it's Fri day was daarmee een suc ces, vond Sofyan Azzagari van Festive Events. Het evenement is een variant op Thank Goes it's Friday, dat al enkele jaren plaats vindt. Ook het uitstapje naar Middelburg combi neerde eten (Hard en Ziel), drinken en muziek (o.a. Soulvation, La Fuente en Geerten van Duin) met net werken. Anne, Claudia en Laurens (vlnr) vermaakten zich prima. foto lex de meester WA W «T iu WH&ftM? 1JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften Bedrijfsadvies 1JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35