Weerberich Bestuur waterschap wil meer verdienen Zeeuwse te zien in Temptation Island VIPS fV; 2 MAIKEL HARTE '-i- Column Wie weleens een buiten evenement heeft georga niseerd ,weet hoe afhan kelijk je bent van mooi weer voor het slagen van je evenement. Of dat nu een voetbaltoernooi, een buurt barbecue of een muziekfestival is: alles wordt beter zonder regen en met een beetje zon. voor de verhalen achteraf: ,,Weet je nog toen we in 1998 helemaal ver regend waren? Later kijk j e er met een soort romantisch gevoel mis schien op terug, op het moment zelf valt regen gewoon tegen. vrijdag Festival de Ballade, een fes tival waar ik bij betrokken ben en het zou toch wel heel lekker zijn als het dat weekend in ieder geval goed is. Niet dat ik verwacht dat er an ders geen mensen komen, de kaart verkoop loopt goed en de zaterdag is zelfs al bijna uitverkocht, maar je wilt toch graag met een biertje in de hand in het zonnetje naar een bandje kijken en niet in je poncho met een Unox-muts warme choco lademelk staan te drinken. Boven dien hoefje geen wetenschapper te zijn om te weten dat de drankom- zet hoger ligt bij mooi weer en voor zo'n beetje alle festivals geldt dat de drankomzet cruciaal is voor je be groting. tegenwoordig kan je veertien dagen vooruit kijken: buienradar, weer- online, dat soort sites bieden die mogelijkheid. En dus ontwikkel ik in deze twee weken van het jaar een verschrikkelijke verslaving: weersites bekijken. Buienradar, weeronline en natuurlijk die van het KMI: de Belgische tegenhanger van het KNMI, want iedere doorge winterde Zeeuws-Vlaming weet: 'Aan het weer op de Belg heb je meer.' Het enige nadeel is dat je aan die weersvoorspellingen nu nog helemaal niks hebt. Pas een paar dagen van tevoren kan je er iets over zeggen en dan nog kan het omslaan. Toch kan ik het niet laten om nu al steeds naar die weerbe richten te kijken. Het is echt erg. Ik ga me maar aanmelden bij Emergis Verslavingszorg denk ik. Iedere Zeeuws Vlaming weet: Aan het weer op de Belg heb je meer DE STELLING Vandaag: Bloot moet weer gewoon worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MORSEN STRAN&V0SELTELRA6 <h y Politiehond bijt inbreker Band Nameless naar Popsport VLISSINGEN Publiek stoort hulpverleners Het dagelijks bestuur van een wa terschap mag in totaal maximaal drie keer zoveel verdienen als de dijkgraaf (7812 euro per maand), ongeacht het aantal leden. Als er vijf leden zijn, zoals bij Schelde- stromen het geval is, komt dat neer op maximaal 60 procent van het salaris van de dijkgraaf per persoon. Nieuw bestuur Het vorige dagelijks bestuur ging niet tot het uiterste en zat op 55 procent. Twee weken geleden is een nieuw dagelijks bestuur aan getreden, bestaande uit Denis Steijaert, Marien Weststrate, Gert van Kralingen, Luc Mangnus en Philipp Keller. Steijaert, Van Kra- lingen en Mangnus zaten ook in het vorige bestuur. Zij constateren dat ze steeds meer tijd aan het waterschap kwijt zijn. De uitvoering van de kernta ken (dijkbeheer, zuivering afval water, regelen waterstand en weg- beheer) vraagt extra inzet. Maar ook bij grote landelijke thema's zoals klimaatverandering, duur zaamheid en circulaire economie heeft het waterschap een rol en moet er vaker buiten de deur wor den overlegd met andere partijen. Extra inzet Verder wil het dagelijks bestuur 'regionale thema's' aan de porte feuilles toevoegen, wat extra inzet vergt. De leden willen elkaar bo vendien 'op alle onderwerpen en thema's' kunnen vervangen, schrijven ze in een voorstel aan de algemene vergadering. ,,Het is tenslotte teamwork." De algemene vergadering be slist op 4 juli over de beloning van het dagelijks bestuur. Als zij ak koord gaat, kost dat het water schap (inclusief sociale lasten) 35.000 euro op jaarbasis. Het was even wennen voor Chey enne: een aantal weken doorbren gen op het Thaise eiland Koh Samui zonder iemand in te lichten over de echte reden voor haar 'vakantie'. „De opnames voor Temptation Is land VIPS waren in maart. Toen mocht ik mijn deelname nog niet wereldkundig maken. Voor een flapuit als ik was het best lastig om me niet te verspreken." Inmiddels hoeft Cheyenne niet meer geheim zinnig te doen en mag iedereen we ten dat zij als eerste Zeeuwse ver leidster meedoet aan het reality- programma. In Temptation Island gaan vier koppels 'de ultieme relatietest' aan door een aantal weken gescheiden van elkaar te leven, omringd door minstens tien vrijgezelle dames of heren. Bij de VIPS-versie gebeurt hetzelfde, maar dan met vier be kende koppels. „Vorig jaar waren mijn toenmalige vriend en ik ge vraagd mee te doen aan de 'gewone' Temptation Island, maar dat zag hij niet zitten", legt Cheyenne uit. „In middels ben ik single en toen ik de oproep voor verleidsters bij de VIPS-editie voorbij zag komen, heb ik mijzelf in een impulsieve bui op gegeven." Impulsieve acties kunnen voor spijt zorgen, maar in het geval van Cheyenne is daar absoluut geen sprake van. „Ik ben hartstikke trots op mijn deelname." Niet iedereen in haar omgeving denkt daar zo over. Cheyennes moeder vindt het maar niks dat haar dochter meedoet aan het programma en zo zijn er meer mensen die negatief com mentaar uiten. „Ik denk dat dat een stukje jaloezie is", zegt Cheyenne schouderophalend. „En misschien ook een beetje de Zeeuwse behou dendheid." Gelukkig zijn er ook veel positieve reacties. „Ik krijg re gelmatig te horen dat mensen mij stoer vinden en soms word ik her kend op straat. Laatst wilde zelfs ie mand met me op de foto!" zaterdag 22 juni 2019 Slagregen is prachtig, maar alleen Over dertien dagen begint op Met de moderne middelen van Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb ook weleens iets gepikt 1309 reacties U!T6EREKENfc> OP TOPLESSCsA®. BRILJANT HENK.' SCHARENDIJKE De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag één aanhouding verricht na een auto-in braak. De verdachte werd gebeten door een politiehond. Twee agenten gingen na een melding met honden op onderzoek. Na een in braak in een voertuig waren twee verdachten op de vlucht geslagen. De honden vonden ver schillende goederen en één verdachte kon wor den opgepakt. VLISSINGEN De Vlissingse band Na meless heeft een plek verworven in het lande lijke coachingspro- gramma Popsport. Onder leiding van een coach worden zij klaargestoomd voor de Popsport Live Sessions: hierbij wordt de studio van de band De Staat in Nijmegen omge bouwd tot een intieme setting, waar de band een clip opneemt. Nameless is een vijfkoppige rock band uit Vlissingen en be staat uit Zowie Zwier (zang/gitaar), Djozuwa Zwier (drums), Davy van Broekhoven (bas), Renzo van Eijbergen (gitaar) en Sjoerd Hendrikse (gitaar). Popsport is onderdeel van Popaanzee, het Zeeuws platform voor ta lentontwikkeling in pop muziek Hulpverleners hebben zich donderdag in Vlis- singen gestoord aan omstanders tijdens de reanimatie van een vrouw. Volgens de poli tie liepen mensen rake lings langs de plek waar gevochten werd voor het leven van het slacht offer. 'Hoe zou je het vinden als je daar zelf lag?', schrijft een agent op Facebook. Ambulancepersoneel, een huisarts en stu dente geneeskunde kwamen in actie, nadat een vrouw in de Coosje Buskenstraat werd ge veld door een hartstil stand. Het dagelijks bestuur van water schap Scheldestromen wil zijn eigen beloning met 9 procent verhogen. Dat zou betekenen dat het salaris voor hun deeltijd functie stijgt naar 4687 euro bruto per maand. Rolf Bosboom Middelburg De 22-jarige Cheyenne O'Keefe uit Heinkenszand is als verleid ster te zien in het nieuwe sei zoen van Temptation Island VIPS. Samen met twaalf andere vrouwen probeert ze de hoof den van vier mannen op hol te brengen. Ellen Smaardijk-Jobse Heinkenszand Cheyenne O'Keefe. Het tweede VIPS-seizoen van Temptation Island begint donder dag 27 juni. Vanaf dan verschijnt veertien weken lang een nieuwe aflevering bij Videoland, elke don derdag om 9.00 uur. Kijk op de site bij /video Trailer Temptation Island VIPS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2