Jan rijdt zonder been de berg op Jan Kole maakt fietsframes met een ziel Provincie: Leg passeerstroken aan bij lagere snelheid op Oosterscheldekering HEINKENSZAND „Nee, we gaan niet valsspelen", galmt de stem van badmeester Patrick Moison over het wedstrijdbad van zwembad Stelleplas in Heinkenszand. Daarin zwemmen vrijdagavond der tig mensen een mini-elfsteden- zwemtocht van 1100 meter. Met de 44 baantjes die ze trekken, steunen ze de actie van topzwemmer Maar ten van der Weijden. Hij is gisteren om 17.30 uur begonnen aan zijn tweede Elfstedenzwemtocht. Hier mee haalt Van der Weijden geld op voor kankeronderzoek. Goese handbiker bedwingt Kaunertaler Gletscherstrasse in Oostenrijk Oud-profwielrenner heeft een fabriek in Heikant Rijkswaterstaat heeft bepaald dat ook op de Veerse Gatdam en de Oosterscheldekering binnenkort maximaal 80 mag worden gere den. Daarmee moet doorgaand verkeer worden gestimuleerd om voortaan om Zeeland heen te rij den. De N57 wordt niet gezien als een route voor doorgaand verkeer, maar als een regionale weg. Daar bij past geen snelheidslimiet van 100 kilometer per uur. Bovendien is er te weinig ruimte om de weg zo aan te passen dat die voldoet aan de eisen die worden gesteld aan 100-kilometerwegen. Verkeersveiligheid Hans van Geesbergen (VVD) be twijfelde gisteren in de commis sie bestuur of het besluit van Rijkswaterstaat de verkeersveilig heid wel ten goede komt. ,,Wat is er veilig aan een 80-kilometerweg van Veersepoort tot Stellendam met alleen een inhaalmogelijk- heid van langzaam verkeer tussen Westenschouwen en de afslag richting Stellendam?" Gedeputeerde Van der Maas er- kende dat niet alle weggebruikers blij zullen zijn met de verlaging van de snelheidslimiet. ,,Als je op een lang stuk niet kunt inhalen, kan dat frustrerend zijn. Dat is een punt van aandacht. Je zou daarom kunnen besluiten dat je op sommige punten wel mag in halen." De verlaging van de maximum snelheid past echter wel in de ge maakte afspraken over de veilige inrichting van Zeeuwse wegen, aldus Van der Maas. Bovendien biedt het de kans om landbouw- verkeer gebruik te laten maken van de Oosterscheldekering. Geen verrassing Dat de snelheid omlaag gaat, komt ook niet als een verrassing, aldus Van der Maas. Hij wees erop dat in 2016 een plan is gemaakt voor de indeling van alle Zeeuwse rijks-, provinciale en waterschapswe gen. ,,Toen is al aangekondigd dat Als je op een lang stuk niet kunt inhalen, kan dat frustrerend zijn er ideeën waren om de kering af te waarderen tot 80 kilometer per uur. Rijkswaterstaat heeft zelf standig die afweging gemaakt." De VVD vroeg hoe het besluit van Rijkswaterstaat te rijmen valt met bijvoorbeeld de provinciale Oost-Westweg op Noord-Beve land, die aansluit op de N57. Dat is een 100-kilometerweg. Van der Maas zei niet van plan te zijn daar iets aan te veranderen. ,,Dat is een stroomweg. Die is en blijft 100." Werkweg De weg op de Oosterscheldeke- ring wordt versmald en de parallel daaraan gelegen werkweg ver breed. De gedeputeerde weer sprak de veronderstelling van de VVD dat dat nodig is om meer ruimte te maken voor het fiets- verkeer op de kering. ,,Het heeft te maken met de pijlers. Die hebben zoveel onderhoud nodig, dat er continu aan wordt gewerkt. Om dat veilig te laten gebeuren, moet de weg worden verbreed", aldus Van der Maas. It zaterdag 22 juni 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl it i 1MB FOTO MARCELLE DAVIDSE „Als je kanker hebt, kun je ook niet valsspelen", vervolgt de stem van Moison. De 50-jarige Sandra Note- boom (inzet) uit Heinkenszand weet er alles van. Zij kreeg vorig jaar de diagnose borstkanker en is net klaar met het behandeltraject. Ze gaat elke dag baantjes zwemmen, maar deze keer doet ze net een beetje extra haar best. Met succes: zij en de andere zwemmers halen een kleine 1500 euro op. ZEELAND8 ZEELAND12 'Inhalen op N57 moet kunnen' Als de maximumsnelheid op de N57 (Dammenroute) wordt ver laagd, moeten er wel mogelijk heden komen om in te halen. Dat zei gedeputeerde Harry van der Maas gisteren in de staten commissie bestuur. Hij denkt daarbij onder meer aan de aan leg van passeerstroken. Rolf Bosboom Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29