Formule 1 Grand Prix Frankrijk 22 Eerst was er opwinding. Daarna de extase en de hype. En nu, in zijn vijfde jaar Formule 1, zit Max Verstappen noodgedwongen in een wat gezapig interbellum. Team Mercedes weer het snelst Ga naar pzc.nl/formulel FORMULE 1 GP VAN FRANKRIJK Max Verstappen was al aan zijn ant woord begonnen, toen hij alsnog aansloeg op een woord uit de vraag. Wacht even, kleurloos, daar wilde hij graag afstand van nemen. ,,Natuur- lijk win ik liever. Maar ik denk niet dat het kleurloos is." Het ging in de paddock van circuit Paul Ricard over het seizoen 2019 en de eventuele vrees dat het dit jaar al lemaal niet meer ten positieve gaat veranderen. Verstappen werd tot dus ver derde, drie keer vierde, derde, vierde en vijfde. Zonder uitzondering het best mogelijke resultaat voor hem. Maar ook zonder uitzondering bleef de sensatie uit. In de stormachtige carrière van Ver stappen is de wind even gaan liggen. Het begon met de opwinding, toen hij als jongen van 16 jaar zijn entree maakte in het mekka van de auto sport. Bij zijn eerste zege, een jaar la ter, ging een golf van opwinding door het land. We hebben er weer één, een raceheld. En de lijn werd alleen maar doorgetrokken, met vorig jaar als hoogtepunt. Overal ter wereld kleur den tribunes oranje. Het succes van Verstappen bracht de Formule 1 let terlijk terug in Nederland. Maar voor het eerst in zijn Formule 1-loopbaan stabiliseert de opmars nu voor Verstappen. Niet qua punten, hij heeft er na zeven akelig constante races 88, 38 meer dan vorig jaar. En ook niet als het gaat om zijn prestaties ach ter het stuur. Kenners zijn het eens: de afgelopen twaalf maanden deed Ver stappen niets verkeerd, hij liet nog geen punt liggen. Maar hij hikt al die tijd wel tegen een plafond aan. Want TRAINING zijn auto is er niet op vooruit gegaan, eerder wat achteruit, stelde de Lim burger donderdag nog maar eens vast. Door het forse verschil met topteams Mercedes en Ferrari is de vraag ge rechtvaardigd op welk circuit hij dit seizoen een race kan winnen. Overal, als er 'iets' gebeurt. Maar op eigen kracht komt de Red Bull-Honda-com- binatie voorlopig tekort. Inhaalrace Dat was afgelopen jaren niet anders. Maar toen waren er vaak uitschieters. Zeges, spectaculaire inhaalraces, of juist dure ketsers. Verstappen haalde ook verbaal de krantenkoppen. Het draaide bijna elk raceweekeinde om hem. Maar in zijn vijfde jaar in de For mule 1 hangt er een serene rust om hem heen. ,,Ik heb geen stress", erkent Verstappen. ,,En ik lig ook niet wakker van onze achterstand dit seizoen. Ik heb altijd gezegd dat ik dit (met Honda, red.) een interessant project vind, waar ik echt plezier aan beleef. En ik haal er veel voldoening uit als ik zelf optimaal presteer. Kijk, ik hoef me geen zorgen te maken dat het ineens klaar is, dat ik volgend jaar niet meer in deze sport zit. Kom je als coureur snelheid tekort, heb je een veel groter probleem." Een relativerende Verstappen, zoals we hem het hele seizoen al horen. Na- tuurlijk wil hij wereldkampioen wor den. Maar hij heeft zich verzoend met het feit dat je dat in deze sport nu een maal niet allemaal zelf in de hand hebt. Dat geduld gevraagd wordt. En de breed gedeelde complimenten dat hij tweewekelijks iedere centimeter uit zijn auto perst, maken het verhaal voor hem minder negatief dan je wel licht zou vermoeden. Bovendien werd vorig jaar al gerept van een overbrug gingsjaar, waarin Red Bull en Honda elkaar moeten leren kennen. Toch was het niet onlogisch dat afge- Dit weekend vindt de achtste race plaats op het circuit Paul Ricard in Frankrijk. Bekijk de samenvattingen van de vrije trainingen, kwalificatie en de race. zaterdag 22 juni 2019 Seizoen zonder sensatie Rik Spekenbrink Le Castallet LE CASTELLET Met marges van bijna negentienden en ruim 1,1 seconden op de snelste man nen was nog niet direct te zien dat Max Verstappen in Frank rijk over een nieuwe Honda- motor beschikt. Hij eindigde de vrije trainingen gisteren als vierde en zesde. Lewis Hamilton was de snelste in de ochtend sessie, zijn Mercedes-teamge- noot Valtteri Bottas loste de we reldkampioen in de middag af als snelste. Max Verstappen zal ook morgen waar schijnlijk weer aan een inhaalrace begin nen. foto getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22