Vandaag bij deze krant Rechter buigt zich 1 juli over aanslag Gökmen Tanis JOL Erdogan zet alles in om Istanboel te behouden M'.'H Bluetooth is 25 jaar Walcheren Jaren 90 Nieuwe verkiezingen voor burgemeester* P8 Heb je vanuit Duitsland of het oosten van Ned Tanis hield zijn semi-automatische vuurwapen op korte afstand op een passagier gericht en wilde vuren, toen het wapen dienst weigerde. Daarna verliet hij de tram, her laadde zijn wapen en opende op nieuw het vuur. Meerdere opsporingsbronnen die betrokken zijn bij onderzoek Okto ber (zoals het onderzoek naar de tramaanslag heet) bevestigen aan deze krant dat het wapen van Tanis haperde. De passagier op wie hij zijn wapen gericht hield toen het haperde, was een man die op weg was naar zijn eerste werkdag bij de enorme fietsenstalling van NS op Utrecht CS. Hij was in dienst bij Rataplan, een organisatie die men sen met een afstand tot de arbeids markt weer aan het werk probeert te helpen. Tot een werkdag in de fietsenstalling is het nooit geko men. De man is door de gebeurte nissen in de tram zwaar getrauma tiseerd. Rataplan bevestigt dat de man inmiddels niet meer voor de organisatie werkzaam is. Tanis opende op 18 maart in een tram het vuur op de passagiers die zich in het achterste gedeelte van het voertuig bevonden. De tram was onderweg naar Utrecht CS en bevond zich op dat moment ter hoogte van de halte 24 Oktober- plein. In een tijdsbestek van nog geen halve minuut schoot hij drie mensen dood. Toen Tanis zijn wa pen op korte afstand richtte op een nieuw slachtoffer en vuurde, wei gerde het. Ondertussen hadden trampassagiers al aan de noodrem getrokken en was de tram tot stil stand gekomen, midden op het 24 Oktoberplein. Nadat de deuren open waren gegaan, sprong Tanis uit de tram, herlaadde zijn wapen en opende het vuur op automobi listen. Hierbij kwam nog een per soon om het leven. Man die het wapen op zich gericht zag, is getraumatiseerd en kon niet meer werken Uiteindelijk stapte Tanis in een auto die door een gevluchte auto mobilist was achtergelaten en ging ervandoor. Deze wagen is later een paar kilometer verderop gevonden in de wijk Ondiep. Op het dash board, rechts naast de bestuurders stoel, zat pontificaal een briefje ge plakt. Daarop stond een handge schreven tekst, bevestigen oogge tuigen en onderzoeksbronnen: 'Voor mijn moslimvrienden. Al- lahu Akbar.' Voor het OM is deze tekst een van de redenen te denken dat Tanis een terroristisch motief had. De boodschap was geschreven op een brief van het Openbaar Mi nisterie, gericht aan Tanis. In de brief schrijft het OM dat de ver krachtingszaak waarin hij ver dachte is in de zomer van 2019 be handeld zal worden. Tanis zou in 2017 zijn ex-vriendin hebben ver kracht. P4 En Jaap Haartsen uit Drenthe bedacht het zaterdag 22 juni 2019 Nieuwsmedia Jan Rot over gabbers, Titanic, Peter Arnie en (o ja!) Jerry Springer 3 fèSBS s| Haperend wapen van tramterrorist redt leven Bij de tramaanslag in Utrecht op 18 maart is minstens één leven gespaard gebleven doordat het wapen van verdachte Gökmen Tanis haperde. Bij de aanslag kwamen in totaal vier mensen om het leven en raakten twee mensen zwaargewond. Maan dag 1 juli begint de rechtszaak tegen Tanis. Yelle Tieleman Peter Koop Utrecht Hete lucht in aantocht pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 23°C Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1