19 Maar omdat ook Van de Sanden nog niet op de top van haar kunnen speelt, zijn de Leeuwinnen aanval lend nog niet op het niveau van 2017. Voorlopig leunt de ploeg van Wiegman op de goals van Mie- dema, doelpunten uit dode spel momenten (Anouk Dekker en Do minique Bloodworth) en op de grillen van invallers Jill Roord en Lineth Beerensteyn. De rollen van Martens en Van de Sanden, die wél een piekfijne assist gaf op Miedema tegen Kameroen, zijn daarin nog te bescheiden. Is dat zorgwekkend? Misschien. Martens en Van de Sanden zijn on berekenbare spelers van wie je weet: die kunnen beiden zomaar weer beslissend zijn in de achtste finale tegen Japan. Daarvoor hoeft Martens met al haar individuele klasse echt haar niveau van 2017 niet aan te tikken. Voor Wiegman is het natuurlijk wel te hopen dat haar flankaanvallers de geest weer krijgen, want om de wereldtitel als serieuze optie te zien, zullen méér bepalende spelers in topvorm moe ten raken. Uitdaging Die tijd is er nog, absoluut. Wie weet is de beer los na één ge slaagde actie, een assist, een goal, zeg het maar. Martens weet wat ze in de komende wedstrijd(en) wil. ,,Ik moet de uitdaging zoeken en zorgen dat ik meer aan de bal kom, vooral met mijn neus naar de goal. Want liever kom ik vaker aan de bal om mijn kwaliteit, de één-te gen-één te benutten'', vertelt ze. Nederland hoopt mee, want bij Martens weet je dat de magie nooit ver weg is. 1 r FINALE graag hebben, maar niet tegen elke prijs. Alles hangt nog wel samen met de mogelijke transfers van David Neres en Hakim Ziyech. De Brazi liaanse buitenspeler is momenteel als basisspeler actief op de Copa America en heeft inmiddels een ba sisplaats veroverd in de Sele^ao. Concrete aanbiedingen zijn er mo menteel niet binnengekomen voor hem. Bovendien wil Ajax hem het liefst nog een jaar behouden. Aanwinsten Kik Pierie, Lisandro Martinez, Razvan Marin en doel man Kjell Scherpen werden al bin nengehaald en nu lijkt ook Toni Va- rela er nog een jaartje bij Ajax aan vast te plakken. De landskampioen huurde de Portugese doelman afge lopen seizoen vanaf de winterstop toen bleek dat Kostas Lamprou niet voldeed als tweede keeper. Ook in de komende jaargang zal Varela op de bank zitten als reserve achter eerste keeper Andre Onana. Financieel Ook de toekomst van captain Mat- thijs de Ligt is nog niet duidelijk. Mino Raiola, de zaakwaarnemer van de op de Bahama's vakantie vierende verdediger heeft op een rij bij welke club hij financieel het be ste uit is. Dat is met ruime afstand Paris Saint-Germain dat minstens het dubbele aan salaris kan of wil betalen dan Barcelona. Juventus is op ruime afstand een goede tweede. De strijd om de felbegeerde hand tekening van De Ligt lijkt tussen die drie clubs te gaan al kwamen er vanuit Spanje geluiden over inte resse van Real Madrid. Ajax houdt rekening met het vertrek van De Ligt en wil een centrale verdediger aan de selectie toevoegen. door toch nog 33 van de 38 compe titiewedstrijden in actie kwam. Se- villa vertrekt in juli naar de Ver enigde Staten voor een lucratieve oefentrip. Van Erik ten Hag is bekend dat hij enthousiast is over Promes. Ze werkten succesvol samen bij Go Ahead Eagles in de eerste divisie. Ten Hag ziet Promes als een aan winst voor alle posities in de aanval. Rvc-lid Danny Blind liet hem als bondscoach veel spelen in het Ne derlands elftal. Promes is boven dien Amsterdammer en maakte zes jaar deel uit van de jeugdopleiding van de club. Bij de veel jongere Bergwijn (21 om 27 jaar) zou juist het gewenste transferbedrag een obstakel kun nen vormen door de starre houding van PSV. Ajax wil Bergwijn wél zaterdag 22 juni 2019 GO Ook tegen Canada kreeg Lieke Martens (rechts) geen centimeter ruimte. foto reuters ACHTSTE FINALES za 22 juni 21.00 Australië zo 23 juni Engeland Kameroen zo 23 juni Frankrijk Brazilië ma 24 juni Spanje Noorwegen KWARTFINALES do 27 juni 21.00 HALVE FINALES KWARTFINALES za 29 juni 18.30 ACHTSTE FINALES za 22 juni 17 di 2 juli 21.00 zo 7 juli 17.00 HALVE FINALES wo 3 juli 21.00 Verenigde Staten vr 28 juni 21.00 STRIJD OM BRONS za 6 juli 17.00 za 29 juni 15.00 2019 BRON: UEFA Duitsland Nigeria ma 24 juni Zweden Canada di 25 juni 18.00 Italië China di 25 juni 21.00 Nederland Japan M Quincy Promes. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19