II 'Extra weg Steehof duur en onnodig' Tankstation haven Kamperland heeft een nieuwe uitbater 7 RADIO GELUK MUZIEKPROJECT VOOR OUDEREN Radio Geluk draait inmiddels een jaar of twee. De Zeeuwse Muziekschool keek gistermiddag in De Mythe in Goes terug en vooruit op het muziekproject voor senioren. Maar wat is nu eigen lijk Radio Geluk? Volgens de presen tator van de mani festatie in Goes draait het om ouderparticipatie. Mooi, hoor ik u denken, dan weet ik nog niks! Maar wacht even: sim pel samengevat is het een project voor ouderen met muziek. Door middel van muziek wordt gepro beerd het isolement van (vaak de menterende) ouderen te doorbre ken. Radio Geluk is een samenwer king van de gemeenten Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Middelburg en Veere en de Zeeuwse Muziek school (ZMS). ,,Maar een aantal gemeenten die destijds hebben besloten om niet mee te doen, hebben daar inmiddels spijt van", laat directeur van de ZMS Jan Hut weten. Mooie dingen In De Mythe liet Hans Hest na mens de ZMS zien wat er allemaal al loopt en nog gaat lopen onder de noemer Radio Geluk. Zoals 'Zing je wijs'; met basisschoolleer lingen uit de onderbouw, die sa men met bewoners van een ver zorgingshuis muziek maken. ,,Daar gebeuren echt heel mooie dingen", aldus Hest. ,,Er wordt geklapt op muziek, gezon gen en gelachen. En er ontstaan zelfs nieuwe banden. Zo hebben we sommige kinderen horen zeg gen dat ze er opeens een opa en oma bij hebben." 'Geef muziek cadeau' is een ver gelijkbaar project. ,,Maar dan met leerlingen uit de bovenbouw." 'Een koor met uitdaging' geeft mensen in verzorgingstehuizen de kans om samen te zingen. ,,Daar komt in het Gasthuis in Middel burg binnenkort een popkoor bij. Dan kunnen ze naast psalmen ook Ik word er vrolijk van. En rustig. Maar dat hangt af van wat we zingen de Beatles zingen." Hest vertelt ook over 'Uit de oude doos', een soort theater. ,,Vroeger gingen die mensen vaak zelf naar het theater, maar dat kan nu niet meer. Wij komen dan met een toneelstuk met daarin allerlei muziek verwerkt. Wat jazz, pop muziek en andere muzieksoor ten." ,,Ik word er vrolijk van", vertelt één van de deelnemers in een door de ZMS gemaakte video. ,,En rus tig. Maar dat hangt af van wat we zingen." Zangdocente Martine van de Kar maakt ook mooie dingen mee, zegt zij in dezelfde film. ,,Je ziet dat mensen die niet meer pra ten gewoon weer aan gaan." Overigens is Radio Geluk niet alleen voor dementerende oude- ren. Ook in het hospice is het pro ject actief. In Middelburg werd daar rond Pasen een concert gege ven. Volgens een personeelslid was dat erg mooi. ,,Ontroerend zelfs. Dan zag je daar een echtpaar zitten, hand in hand. En af en toe rolde er dan een traan over hun wangen." Of het nou in een hospice is of in een verzorghuis, Radio Geluk probeert een beetje geluk naar de bewoners te brengen. Want het is eigenlijk zoals de presentator zei: ,,Muziek laat je vergeten dat je zo veel vergeten bent." KAMPERLAND Het tanksta tion in de gemeentehaven van Kamperland heeft een nieuwe uitbater. Havenmeester Paul de Putter is degene die bootei genaren voortaan aan brand stof helpt. De brandstoffenlevering en bemanning van het boottank station aan het Veerse Meer werden jarenlang verzorgd door olie- en brandstoffen- handel Mol Schuddebeurs uit Noordgouwe. Kort na Pasen moest Kees Olie, zoals de ex ploitant op het Veerse Meer genoemd wordt, zijn werk zaamheden abrupt stoppen vanwege plotselinge gezond heidsproblemen bij zijn vrouw. Tanken in havens mag vanwege milieu- en veilig heidseisen alleen onder toe zicht en door gebrek aan ver vanging was het tankstation de afgelopen tijd dicht. Mol Schuddebeurs blijft wel brandstof leveren, maar voor de bemanning van het tank station moest haveneigenaar gemeente Noord-Beveland op zoek naar iemand anders. Dat is Paul de Putter geworden, de huidige havenmeester van de gemeentehaven. Hij gaat zijn functies combineren. Leefbaar Reimerswaal en VVD. Maar volgens wethouder Sinke is het allemaal niet zo simpel. Vanwege het extra verkeer moet de gemeente dan een rotonde op het kruispunt Dam/Stoofweg/Postweg aanleggen. Mede doordat een hoog teverschil moet worden overbrugd, vraagt dat een investering van 550.000 euro. „Terwijl de weg die er nu ligt gewoon voldoet, ook als straks de wijk voltooid is." De wethouder betwijfelt ook of de bewoners van het relatief rustige deel van de wijk zitten te wachten op extra verkeer voor hun deur. Yerseke SGP-raadslid Daniël van Iwaarden pleitte deze week tijdens een debat over het bestemmingsplan voor fase 3 voor een tweede toegangs weg tot Steehof. Volgens hem kan de bestaande fietsverbinding rich ting de Stoofstraat worden openge steld voor auto's. ,,Dat moet een voudig te realiseren zijn." Van Iwaarden kreeg bijval van 6e»J00n fersOOnfyK xJ %J zaterdag 22 juni 2019 'Er wordt gezongen en gelachen' Willem Adriaansens Goes Directeur Jan Hut (met microfoon) van de Zeeuwse Muziekschool leidt de discussie over Radio Geluk in De Mythe in Goes. Op de voor grond luisteren wethouder Jacqueline Verburg van Schouwen-Duiveland (rechts) en wethouder Jon Herselman van Kapelle (midden) mee. Links op de rug gezien zit Hedy d'Ancona. Zij is voorzitter van de jury die beoordeelt wie er 20.000 euro ontvangt als 'Age Friendly Cultural City'. FOTO MARIEKE MANDEMAKER - deelnemer Radio Geluk Een tweede ontsluiting voor nieuwbouwwijk Steehof in Yer- seke is onnodig en onverant woord. Oók als straks de derde en laatste fase met in totaal 38 nieuwe woningen is volge bouwd. Dat zegt wethouder Jaap Sinke. Joeri Wisse JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Bedrijfsadvies Satarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0110612774 1 0110583 010 |A||A|1A# IrtnCCT Ml E middelburg!?joosse.nl E oostkapelle@joosse.nl VVVVVV.UUUooL.INL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140