u Goes trakteert medewerkers De Betho na goede resultaten IN DE REGIO 6 Uitbreiding Sint-Maartensdijk KINDERCOLLEGE BLIJVEN LACHEN W MIJN DORP, MIJN STAD Coöperatie Zeeuwind en de agrari sche ondernemers hebben omwo nenden deze week per brief op de hoogte gesteld van hun idee. ,,We willen laten zien dat we de gelui den uit de omgeving serieus ne men", zegt projectmanager Marco Spaans van Zeeuwind. In de nieuwe plannen blijven de vijf bestaande molens zoals ze zijn. We willen laten zien dat we de geluiden uit de omgeving serieus nemen Ze zijn 119 meter hoog als de wie ken omhoog staan. De beoogde vijf nieuwe exemplaren kunnen, op de zelfde manier gemeten, 160 tot 190 meter hoog worden. Vier komen parallel aan de westkant van het be staande windpark, eentje aan de zuidzijde in het verlengde van de bestaande lijn. De molen die het dichtst bij Sint-Maartensdijk zou komen, in de Oudelandpolder, wordt geschrapt. ,,Die lag heel ge- voelig", zegt Spaans. ,,Door de om geving was die ongewenst. We gaan niet de grenzen opzoeken van wat geaccepteerd wordt." Ook wordt een streep gezet door de batterij die bij het windpark zou komen. Daarin zou te veel opge werkte energie opgeslagen kunnen worden. ,,Over dat gebouw maak ten mensen zich zorgen", zegt Spaans. ,,Dus is het een brug te ver." Permanent brandende lam pen om luchtvaart te waarschu wen, komen ook niet op de nieuwe molens, benadrukt Spaans. ,,De lichten gaan pas aan als een vlieg tuig overvliegt." Daarnaast wil Zeeuwind een stichting oprichten die 25 procent van de toekomstige opbrengsten gaat verdelen onder de gemeenschap. Ze neemt er echter geen zitting in. ,,Zo zorgen we voor een onafhankelijke verdeling." Zeeuwind en de drie onderne mers legden deze week hun aange paste ideeën voor aan het gemeen tebestuur in een notitie. Een offici eel plan is dat nog niet. De initia tiefnemers willen de komende tijd benutten om de dialoog met de omgeving aan te gaan, zegt Spaans. Parodie De stichting Vijf is Genoeg ziet nog altijd niets in de uitbreidingsplan nen. In maart kreeg ze de raadszaal ramvol sympathisanten toen het Thools windmolenbeleid bespro ken werd. Namens de stichting spreekt Arie van Vossen van 'een parodie op hetzelfde thema'. ,,Het zet geen zoden aan de dijk. Vijf blijft genoeg. Dit is geen compro mis. We zitten wel in de polder, maar zijn niet aan het polderen." De Betho is enkele jaren bezig een omslag te maken van een traditio nele sociale werkvoorziening naar een re-integratiebedrijf dat men sen op weg helpt naar een regu liere baan. Onder de voorziening vallen een verpakkings-, demon tage-, schoonmaak- en groenbe- drijf. Deze takken doen het zo goed, dat De Betho vorig jaar een positief resultaat van ruim 1,1 mil joen euro behaalde. Dat geld vloeit terug naar de ge meenten waarin De Betho actiefis en is meer dan deze gemeenten aan subsidie gaven. Goes stak in 2018 bijvoorbeeld 181.000 euro in het bedrijf en krijgt nu 441.000 euro terug. ,,De Betho spekt de ge meentekas'', concludeerde Floor van Lamoen (SP) donderdag tij dens de gemeenteraadsvergade ring. Dat is overigens niet voor het eerst het geval. De SP'er stelde voor een blijk van waardering richting De Betho te sturen. ,,Zodat het niet alleen bij woorden blijft.'' Dat idee kreeg bij val. ,,Misschien kunnen onze com plimenten een keer gepaard gaan met een doos bolussen'', stelde Pa trick Simpelaar (CDA) voor. Van Lamoen haakte daarop in met het idee alle medewerkers van het re- integratiebedrijf te trakteren op een Goesenaartje. Wethouder An- dré van der Reest ging in op de smakelijke suggesties. ,,Ik heb op dracht gegeven bij de Betho-me- dewerkers een traktatie te bezor gen'', liet hij gisteren weten. ,,Dat gebeurt volgende week.'' Autopuzzelrit Meet and greet Thomas Olde Heuvelt Wandeltocht langs Oosterschelde zaterdag 22 juni 2019 Zeeuwind wijzigt plan windpark BE GOES Julia Bobeldijk (10) (in geel shirt) wordt de nieuwe kinderburgemeester van Goes. De 'echte' wethouder Derk Alssema maakte dit gistermiddag bekend tijdens Festi val De Veste. Femke van de Veer en Xandro Pieper zijn gekozen als de kinderwethouders. Het drietal wordt tijdens het evenement Goes Kinderstad in augustus officieel geïnstalleerd. Zo mogen in het jaar dat volgt, aanwezig zijn bij tal van evenementen, zoals de intocht van Sinterklaas en de dodenherdenking. Het hui dige Goese kindercollege was gisteren ook aanwezig. De leden hadden wel wat tips voor hun opvolgers. ,,Altijd blijven lachen'', zei wet houder Jelmer van Mossevelde. ,,En vooral ge nieten, want het jaar is zo voorbij'', voegde Maria Papadopoulou daaraan toe. De huidige kinderburgemeester Zoë Gude raadde hen aan om veel plezier te maken en het vooral leuk met elkaar te hebben. foto marieke mandemaker Zeeuwind en drie lokale initia tiefnemers stellen hun plannen voor uitbreiding van het wind- park bij Sint-Maartensdijk bij. De vijf bestaande molens worden niet vervangen door hogere exemplaren en er komen niet zes, maar vijf nieuwe molens bij. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk -Marco Spaans, Zeeuwind Re-integratiebedrijf De Betho heeft in 2018 zo goed geboerd dat het ruim 1,1 miljoen euro kan uitkeren aan de vijf Bevelandse gemeenten en Tholen. Volgens de Goese gemeenteraad mo gen de medewerkers daar best eens voor beloond worden. Rob Paardekam Goes HEINKENSZAND MAC De Bevelanden houdt vanmiddag een autopuzzelrit. Iedereen kan meedoen met de rit langs de dijken en bin nenwegen van Zuid-Be veland. Inschrijven kan van 13.30 uur tot 14.00 uur bij Brasserie Stelle- plas. Kosten voor niet- leden zijn zes euro. GOES In het Paard van Troje is vanmiddag van 15.00 tot 16.00 uur een meet and greet met schrijver Tho mas Olde Heuvelt. Olde Heuvelt, die wordt ver geleken met Stephen King, won in 2015 een Hugo Award. SINT MAARTENSDIJK Wandelsportvereniging Oosterscheldestappers houdt vandaag een wan deltocht. Wandelaars kunnen afstanden van 42, 32, 21, 11 of 6 kilome ter lopen. De routes lig gen langs het Nationaal Park Oosterschelde en gaan over (zee)dijken. Aan de start wordt een routebeschrijving mee- Thomas Olde Heuvelt is vanmiddag in het Paard van Troje in Goes. foto pim ras gegeven. Deelnemers die 42 kilometer wande len, kunnen van 07.30 tot 09.00 uur starten. Deelnemers aan de 32 en 21 kilometer kunnen tot respectievelijk 10.00 en 12.00 uur starten. Wandelaars die mee doen aan de 11 en 6 kilo meter kunnen tot 13.30 uur starten. Start- en fi- nishlocatie is dorpshuis Haestinge. ZATERDAG GOES Park Oostwal, 11.00 uur: Festival De Veste; Paard van Troje, 13.30 uur: Tanja Huiszoon sig neert; 15.00: Thomas Olde Heuvelt; HEINKENSZAND 't Dijkje 1, 10.00-14.00 uur: Braderie; Diverse locaties, vanaf 10.00 uur: Zeeuwse Tuin tweedaagse; Brasse rie Stelleplas, vanaf 13.30 uur: Autopuz- zelrit Mac de Beve- landen; 'S-HEERENHOEK Di verse locaties, 10.00 uur: Rommelroute; KAPELLE Hervormde Kerk, 14.00-17.00 uur: Openstelling en expo; KATS Dorpshuis, vanaf 10.00 uur: Zomerstart; KATTENDIJKE Ka- tendijkse Plaat, 13.30 uur: Excursie door Natuurmonumenten; KLOETINGE Geer- teskerk 10.00-16.00 uur: Expositie; 15.00 uur: Zomerconcert met Zeeuwse musici; KRUININGEN Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Groente markt; OVEZANDE Centrum, 16.00 uur: Solexrace; POORTVLIET Kruy- tenburgseweg 4, 10.30-17.00 uur: Fair; THOLEN Koorkerk, 14.30 uur: Zomercon- certen; Stadhuis, 15.30 uur: Concert Jan de Viet; ZONDAG GOES Inloophuis Oase, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schatzoekers; Man- huistuin, 12.00 uur: Brassband Excelsior; Park Oostwal, vanaf 12.00 uur: Festival De Veste; OVEZANDE Centrum, 12.45 uur: Fiets- en Dernykoers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139