Onze nieuwe buren stellen wel heel veel eisen aan ons Wij, ouders van een dochter van 8, zien de avondvierdaagse niet meer zitten JOOST MAG 'T WETEN Er zijn problemen waarvoor het gezegde geldt: de vraag stellen is hem beantwoorden. En uw probleem is een schoolvoorbeeld van de soort. Hoe vertel je een 8-jarige dat vader en moeder geen tijd hebben? Aldus: u zegt tegen uw dochter dat vader en moeder geen tijd heb ben. Wat kan ik daar meer van maken? Wat kan ik anders antwoorden aan mensen die naar de bekende weg vragen? Wat wilt u in vredesnaam dat ik anders adviseer dan 'We hebben geen tijd lieve kind'. Wat moet ik in 's hemelsnaam nog meer bedenken dan 'We moeten de kost ver dienen, dus we kunnen helaas niet meer mee- wandelen en je bent nog te jong om het alleen te doen'. Ik pijnig me suf, echt waar, ik wil mijn lezers waar ik maar kan van dienst zijn, sterker, dat eist de redactie van mij, begrijpelijk trouwens, want waarom zou je anders een pagina als deze verzorgen, maar als uzelf niet kunt bedenken hoe u zoiets aan uw dochter moet vertellen, hoe is het dan toch mogelijk dat u niet jaren geleden al wegens vergaande ouderlijke in competentie uit de ouderlijke macht ontzet bent? Maar laat ik stoppen voor ik me kwaad maak. Op het gebied van buren heb ik de afgelopen jaren zo'n beetje alles voorbij zien komen wat ver velend is. Asociale gezinnen, honden waar de hele straat bang van is, een dronken benedenbuurman die iedere nacht het trappenhuis onderpist, lelijke kaboutertjes in de voortuin naast de glanzende gazons in de rest van de straat, koppels die 's nachts te veel lawaai maken tijdens het liefdesspel en dan ben ik nog wel een en ander vergeten. Je krijgt met deze rubriek een aardig beeld van burengerucht en mensen die erover klagen. Als ik wat ijdeler was dan ik ben, zou ik onderhand zelf die Rijdende Rechter kunnen zijn. Nu uw geval. Ik vind het nogal ongeloofwaardig. Raampjes afplakken met doorzichtig plastic lijkt een brutale maar nutteloze actie. En de verzoeken zijn nogal vergezocht. Bovendien hebt u al met de buren gesproken, maar voor de lezers en mij verborgen ge houden hoe dat gesprek is afgelopen. Fout? Dan hoor ik dat nog graag van u. Goed? Dan zou ik de vrede maar bewaren indachtig de versregels van de dichter Achterberg: Mijn pensioen zal voor onze oude dag het zijne doen. We hoeven niet voortijdig te verzuren. Ook leven we in vrede met de buren. De ene heet Van Brakel, de ander Griffioen. Wat jammer overigens dat uw keuken maar zo'n minuscuul raampje heeft. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Onze nieuwe achterburen hebben, zonder over leg, ons keukenraampje afgeplakt met door zichtig plastic omdat het te veel zou uitkijken op hun tuin. Ze vroegen ons ook of we wat zachter willen praten in de keuken en of we een minder fel lampje in onze keukenspot willen draaien, omdat het felle licht in hun tuin schijnt. We hebben vriendelijk aangegeven dat ze moe ten stoppen met zeuren. Hoe voorkomen we Rijdende Rechter-achtige taferelen? Onze dochter van 8 heeft meegedaan aan de avondvierdaagse. Gevolg was dat wij vanwege het aanvangstijdstip vier dagen lang vroeger moesten stoppen met werken om op tijd bij de start te zijn. Daar hebben we eigenlijk niet zoveel zin meer in. Hoe vertellen we haar dat ze vol gend jaar maar niet meer moet meedoen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 22 JUNI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131