Ook in oog staan met een dikke, snuivende stier? Dat durf ik niet Een tocht van bijna 20 kilometer staat vandaag op het programma, door het heuvelachtige boerenland van de Cots- wolds-streek, met het dorpje Winchcombe als eindbestemming. Startplaats deze twee de dag is Broadway, een eeuwenoud dorpje met honingkleurige huizen en keurig aan geharkt groen. Zingende leeuweriken en honderden vredig ogende schapen zorgen voor een prettige afleiding. De lichte spier pijn van wandeldag één, van Chipping Campden tot Broadway, is gelukkig ver dwenen, de kop is nagenoeg leeg. Na dik anderhalf uur in cadans doorlo pen, schiet mijn hartslag omhoog. De oor zaak: een waarschuwingsbord met daarop de kop van een stier. Het beest draagt een neusring. Bull infield, staat er in grote letters bij. Het bord is op een oude boom getim merd, pal naast een houten klaphek. Oog in oog met een dikke, snui vende stier in een weiland... dat durf ik niet! Ik móet doorlopen om de routebordjes van de Cotswold Way te blijven volgen. Keer ik om, dan haal ik Winchcombe niet. Loop ik om, dan verdwaal ik geheid. Met trillende handen zwaai ik het hek open, ik haal diep adem. Go! Na een minuut of twee doemen ze op, een paar jonge runderen. Gelukkig zijn het stiertjes, geen stieren. Zonder dikke nek, zonder neusring. Ze blokkeren weliswaar het volgende klaphekje, maar doen al gauw een paar stappen opzij als ik in hun buurt kom. Vanuit mijn ooghoek hou ik ze in te gaten. Opgelucht laat ik het klaphekje met een bons dichtvallen. Safe! De Cotswoldroute voert langs weilanden, bloemenvelden, graanvelden en af en toe door bos. Nergens asfalt, het zijn vooral wandelpaden en smalle, onverharde land weggetjes. De ene keer loop je over een pad strak aan de rand van een weiland, de an dere keer vogel je zelf uit hoe je van de ene naar de andere kant van een grasland loopt. Soms moet je over een modderig boerenerf, laverend tussen de tractors en landbouw machines, even later loop je dwars over een golfbaan. Onderweg staan vele gestapelde muurtjes, gemaakt van kalksteen uit de regio, in het landschap. Ze fungeren als hek of grens met de buurman. Het lag in m'n planning om te lunchen bij The Mount Inn in Stanton, maar rond het middaguur zit ik nog vol van hetfull English breakfast deze ochtend in The Crown Trumpet Inn in Broadway: witte bonen in tomatensaus, een gerimpeld worstje, champignons, bacon, een spiegelei, tomaat en toast. Wandelvoer bij uitstek. The Crown Trumpet Inn is een pub uit de 17de eeuw, met daarboven eenvoudige kamers. Met z'n houten tafeltjes en open haard heeft de pub de sfeer van een ouder wetse huiskamer; op de tap zitten een paar lokale biertjes. Tip: probeer de Golden Best van Timothy Taylor, een prijswinnend am berkleurig biertje uit de regio. Mijn kamer is heerlijk truttig Engels ingericht, dankzij een patchwork-sprei en rode vloerbedek king. Aan de muur hangen schilderijen met paarden, aan het plafond goudgekleurde lampen. In de namiddag kom ik langs Stanway House, een landhuis uit de 16de eeuw met indrukwekkende poort. Daarna volgt Hai- les Abbey, een abdij uit de 13de eeuw, nu een ruïne. Na dik vier uur wandelen, inclu- siefbijna 500 hoogtemeters, was het een pittige, prachtige wandeldag en kom ik aan in Winchcombe. Even een middagdutje in The Lion Inn, de slaapplek voor komende nacht, en dan verken ik samen met wandelgids Sheila Talbot het dorpje. Het plaatsje heeft een kasteel, een kerk en eeuwenoude vakwerk huisjes. Winchcombe is hét wandeldorp van de Cotswolds, glundert Talbot. Ze is een van de initiatiefnemers van een wan delfestival, elk jaar in mei. ,,Honderden wandelliefhebbers komen hier op af." 40 Reizen i^H Stanway House, een 16de-eeuws landhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 128