Opgepakte wethouder GroenLinks opgestapt bolderman.nl Voor fantastische reizen! i j&l mm bolderman.nl w 10 NIEUWS Cultuurwetenschapper: blote borst is aan comeback bezig 1988: topless zonnen was normaal. foto's anp, robin utrecht .■Va X 399,-1 Op beelden die van de arrestatie verschenen, is te zien dat hij tekeer ging tegen een groepje agenten. Na zijn arrestatie zou de 39-jarige Nuijens twee agenten in het ge zicht hebben gespuugd. Zij hebben aangifte tegen hem gedaan van wege belediging. moedelijk wiet' in zat. In een reac tie op het hele gebeuren schrijft Nuijens dat het 'een wethouder niet past om politieagenten op deze manier toe te spreken'. Volgens de ober van de zaak waar Nuij ens even voor zijn arrestatie stampei maakte, ging hij tekeer als een idioot. Nuijens (39) is sinds vorig jaar mei wethouder en locoburgemees ter in Diemen. De politicus was daarvoor gemeenteraadslid in Am sterdam. Burgemeester Erik Boog van Diemen zegt dat opstappen 'de enige juiste beslissing is'. Het is niet de eerste keer dat hij negatief in het nieuws komt. Met een na zijn aantreden moest hij af stand nemen van een bericht dat hij op Twitter had geplaatst. Een landelijk voorstel van VVD en CDA, die opperden om het stemrecht af te pakken van mensen die niet inburgeren, noemde hij 'fascistoïde'. Waar zijn de blote borsten toch gebleven? In de jaren 80 lag half Nederland zonder bikinitopje op het strand. Dertig jaar later is er een nationale toplessdag nodig om het tij te keren. Scheef, hangend, peervormig, grote tepels, rondborstig, kleine cup, littekens. Voor wie vergeten is hoe een échte vrouwenborst eruit ziet, frist Christine Kouman het geheugen graag nog even op. Want er is iets vreselijk mis ge gaan in onze beeldvorming, pak weg de laatste dertig jaar, zegt de directeur van NFN, vereniging voor naaktrecreatie. ,,In de jaren 80 was topless zonnen doodnor maal. Sterker nog: er waren amper bikinitopjes te koop in de winkel. Onze moeders lagen allemaal zonder bovenstukje in de tuin te zonnen. Daar keek niemand van op. Door alle perfecte, gephoto- shopte plaatjes op televisie en so ciale media weten we niet meer hoe een écht vrouwenlichaam eruit ziet. Blote borsten worden tegenwoordig geassocieerd met seks." Reden voor de NFN om een na tionale toplessdag in het leven te roepen. Die poging deden ze afge lopen jaar ook, maar vanwege het slechte weer kwam niemand op dagen. Komende zondag - er is topweer voorspeld - rekent Kou man alsnog op een massale op komst op de Nederlandse stran den van vrouwen zónder bikini topje. Tot nu toe hebben slechts 32 dames zich aangemeld via Fa- cebook, maar de initiatiefnemer blijft optimistisch. Ze zal zelf het goede voorbeeld geven. ,,Als er één bikinitopje over de dam is, dan En voor de twijfelaars heeft ze desgevraagd een speech paraat. ,,We doen het toch ook een beetje onszelf aan. Vrouwen zijn kriti scher geworden. Ik hoor regelma tig om me heen: ik zou wel top less willen zonnen, maar ik heb niet zulke mooie borsten. Onzin! Borsten zijn er in alle vormen en maten, zoals we ook verschillende neuzen of benen hebben.'' Naakt Ook Charlotte Dwyer, media en cultuurwetenschapper van de Erasmus Universiteit in Rotter dam, legt de schuld bij de over daad van naakt in de media, die onze ideeën over blote borsten negatief hebben beïnvloed. De Nederlandse vrouw is in elk geval niet preutser geworden. Ook de invloed van andere cultu ren, die zich behoudender kleden, wordt overschat, meent ze. ,,Als je door steden als Rotterdam en Amsterdam loopt, zie je nog steeds jongeren van alle culturen in seksueel uitdagende kleding lopen.'' Dwyer juicht de toplessdag toe, maar voorspelt dat blote borsten vanzelf weer terugkeren op het strand, ook zónder nationale dag. De golfbeweging van de blote borst kan ze precies uittekenen: eerst waren er de sixties van flo werpower en vrouwen die baas werden over eigen lichaam, ge volgd door het eerste naakt op de Nederlandse tv. ,,Blote borsten werden normaal, zelfs onderdeel van onze cultuur. Vanaf de jaren 90 verandert onze smaak. Topless zonnen werd als ordinair be schouwd, en uit de tijd." Volgens Dwyer is de blote borst langzaam aan zijn comeback be zig. ,,Er zijn nu al mooie tegenbe wegingen op Instagram van vrou wen die hun vetrollen en been- haar tonen. Goed zo, want al deze invloeden hebben een negatieve impact op het gevoel van vrijheid. Laten we die verworven vrijhe den vooral niet inleveren." 5 dagen Londen en Kent 5 dagen Drielandenreis Valkenburg 6 dagen Overijssel, Ootmarsum 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 10 dagen Rome en Florence 12 dagen Corsica en Sardinië 2( <fr K »*Se&i5rS£Sr Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! vayi/ zaterdag 22 juni 2019 GO Gisteren stapte Jorrit Nuijens, de GroenLinks-wethouder en lo coburgemeester van Diemen, op. Een dag eerder was hij voor het Amsterdamse stadhuis op gepakt voor het verstoren van de openbare orde. Sander van Mersbergen Sebastiaan Quekel Diemen De politie meldde een dag na de arrestatie dat de wethouder een flesje met 'vermoedelijk GHB' bij zich had, en twee zakjes waar 'ver t Wethouder Jorrit Nuijens maakte stampei en beledigde groepje agenten Nationale toplessdag: wie doet er mee? Hanneke van Houwelingen Rotterdam 2019: de meeste vrouwen houden hun bikinitopje aan. ra P* v.a i v.a. slechts jr fêr En i Vertrekdata: 15 juli/26 aug/ 16,30 sept/14,21 okt. Vertrekdata: 1,22 juli/26 aug 16,30 sept/14 okt Vertrekdata: 2,23 sept/7 okt Vertrekdata: 15 juli 12 aug 9 sept 7 okt Vertrekdata: 26 aug 9,23 sept/7,21 okt Vertrekdata: 26 aug 2,16,23,30 sept/7,14,21 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SCR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10