overal smartshops opdo ken, met concentratie poedertjes, herbal pilletjes die niet werkten, maar vooral ook paddo's. Kaal kopjes, vrij verkrijgbaar, die in de thee of tussen de tanden een lsd-achtig effect gaven. Ik heb het maar één keer geprobeerd, en zie nog steeds voor me hoe in de kroeg vrienden dierenkop- pen kregen en de flessen boven de bar een zingend pijporgel vormden. Net nu ik dat nog eens feeëriek wil opschrijven, schiet ik via het woord kaal kopje ineens in de gabber cultuur en hoe ik voor het eerst zo'n fabriekshal over zag, met rook, licht en dui zenden Sjonnies en Anita's in roze trainingspakken van het Italiaanse merk Austra- lian op knetterende stamp- muziek. O ja! Hakkühbar! Op de wijs van Swiebertje. Zo brengt de ene herinne ring de andere tot leven. En dan hebben we het nog niet eens over Stier Herman, Monica Lewinsky, O.J. Simpson en Titanic gehad. Mijn boek was al bijna naar de drukker toen ik ineens bedacht: shit, Beavis Butt-Head moeten erin! Die - 'huh huh, dude' - een duet zongen met Cher. Die zelf weer geschiedenis schreef met de overstuurde autotune in Believe. In sep tember ga ik naar haar op treden in de Ziggo Dome. Waarmee we weer netjes in 2019 zijn beland. Laatste O ja-woord voor vandaag? Wat dacht je van millenniumbug?! In ieder geval mocht ik meedoen in Pa- radiso. ik heb de fax nog waarin hij vroeg hoe ik Naast jou wilde doen. 'In duet!' antwoordde ik, verzon een tweede stem en oefende net zo lang tot ik Boudewijns timing precies onder de knie had. Ik zie ons nog repeteren aan mijn eettafel, of we het al jaren zo deden. Dat Boudewijn op de brommer uit Heemstede naar Am sterdam kwam was een detail dat ik pas laatst in een dagboek vond. Hij had een leren broek aan en een helm op, wist ik meteen weer. Misschien was de brom mer ook wel een motor. De huiskamer opname heb ik nog. Nee, niet op casset te, ik was toen al dol op minidiscs, waar bij je liedjes kon editen, omgooien en weer plakken zonder in banden te hoe ven knippen. Er staat in mijn souterrain nog een kist vol waarvan ik toch echt eens de parels moet overschrijven, en de rest vernietigen, al was het maar om te voorkomen dat ze er na mijn dood ach terkomen dat ik ook rommel heb ge maakt. Naast jou bewaar ik uiteraard. Als columnist van Nieuwe Revu en prachtbla den Man en Avenue (O ja!) schreef ik veel en vaak over mijn avonturen in het uit- gaans- en liefdesleven. Bij teruglezing kan ik er wel om lachen, maar ik heb het in O ja! summier gehouden, al mocht mijn eerste xtc- pilletje bij een concert van Take That in Ahoy niet ont breken. Ze waren goed, joh! Toen de RoXY was afge- fikt omdat er bij de uit vaartdienst van oprichter Peter Giele vuurwerk in de ontluchting kwam (O ja!), en discotheek de iT was dichtgetimmerd op last van de politie - exorbitante ei genaar Manfred Langer was toen al jaren dood - bleef ik ook vaker thuis. Wel be leefde ik nog hoe ineens Hakken. Al associërend kom je via de smartshops en kaalkopjes bij gabbers op een dancefeest. ZATERDAG 22 JUNI 2019 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 107