BROOD, DEELDER EN MARTINE HELD BOUDEWIJN Ik oefende net zo lang tot ik Boudewijns timing onder de knie had In het boek dat ik over de jaren 90 schreef, eindig ik elk hoofdstuk met een rij namen van mensen die dat jaar overleden. Dan wordt 'O ja!' even 'Ach ja...' Het boek is nog niet uit of om de haverklap vallen mensen weg die toen een rol speelden. Voorjaar 1999 bijvoor beeld, bij de geboorte van Net5. Op een of andere ma nier paste ik daar in het bakje van 'amusement voor hoger opgeleiden' en kreeg ik een fijn bijbaantje in het taalspelletje Meneer Van Dale wacht op antwoord, met Martine Bijl als presentator en Bart Chabot en ik als teamcaptains. Bij de dood van Martine dacht ik onmid dellijk aan de legendarische uitzending waarin Bart zijn theaterkompanen Brood en Deelder had gestrikt. Herman verscheen in rood toreadorskostuum en had problemen met zijn medicatie, want de speed werkte niet meer. Bij de introductie van vertaalster Hilde Pach mompelde hij nog gevat: 'Vanaf vandaag te noemen Hilde Pech', en de eerste vragen deed hij zowaar mee, maar al snel hing hij met open mond onderuit en leek hij het einde van de uitzending niet te halen. Des te fa natieker was Deelder en zeker toen tijdens het dictee hun computer op hol sloeg, ontaardde het spelletje in complete chaos, waarbij Martine op het eind monter in de camera blikte en zei: 'Ik bedank u thuis ook dat u dit uitgezeten hebt en tot volgende week.' Mijn muzikale hoogtepunt in de jaren 90 was denk ik het duet met Boudewijn de Groot in Paradiso voor een live-registratie door de NCRV, met het Metropole Orkest onder leiding van Dick Bakker. (O ja!). Eerder was ter gele genheid van Boudewijns 50ste ver jaardag een tribute-album verschenen met naast logische bijdragen van col lega's als The Scene, Tröckener Kecks en D e Dijk ook bewerkingen van bands als Bettie Serveert, Daryll-Ann, Burma Shave, Shine en Sjako! Ik baalde. 'Als ik was gevraagd had ik Naast jou ge kozen', schreef ik op een briefje dat ik in zijn kleedkamer in Zoetermeer legde toen ik in de kleine zaal speelde, terwijl hij in de grote stond als vader Otto in een toneelbewerking van Het dagboek van Anne Frank (O ja!). Ik legde mijn nieuwe cd Schout bij Nacht erbij, die Bou- dewijn dermate beviel dat hij mijn halve band en producer Jakob Klaasse char terde voor Een nieuwe herfst, met de la tere hit Avond. Dank u wel, graag gedaan. 18 Chaos. Bart Chabot, Herman Brood en Jules Deelder zorgen voor reuring in Martine Bijls taalquiz Meneer Van Dale wacht op antwoord. Hoogtepunt. Boudewijn de Groot in duet met Jan Rot in Paradiso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 106