Een remake van een oud liedje van Elton John werd de best verkochte single aller tijden rmuw? rtmtr Na de doorbraak van de cd eind jaren 80 gingen platenmaatschap pijen, en vooral liefhebberslabels als Rhino, helemaal los op de zogeheten back catalogue. Allerlei vergeten of onbereikbaar geworden materiaal kwam fris geremasterd en met prachtige boxen en boekjes weer beschik baar. Ook in de hitparade kregen oudjes een tweede leven. In 1990 haalde Steve Miller met The Joker een eerste plaats dankzij een Levi's reclame. Paint it Black van de Stones herhaalde dat kunstje dankzij de tv-serie Tour of Duty en Unchained Melody van The Righteous Brothers werd een enorme hit dankzij de film Ghostmet Patrick Swayze en Demi Moore (O ja!). In 1997 werd een remake van een oud liedje van Elton John zelfs de best verkochte single aller tijden: Candle in the Wind. Zijn ode aan Norma Jeane oftewel Marilyn Monroe, zong hij met een nieuwe tekst van Bernie Taupin op de uitvaart van Lady Di. ('Paparazzi! Parijse tunnel! Die man heette Dodi Al-Fayed en de chauffeur had gedronken!' roepen we dan vanuit het collectief geheugen.) 33 miljoen singles werden wereldwijd verkocht, waarvan bijna 600.000 in Nederland. Op de O ja!-cd (zie kader rechts) heb ik 'm vertaald als Fakkel in de wind, want een kaarsje is toch een minder knallend woord dan candle en het woord kandelaar heeft een lettergreep te veel. En bij mij gaat het lied niet meer over England's Rose, maar over de schok die door ons land ging bij de dood van Antonie Kamerling, veel later. Lieve Antonie, die wij najaar 1990 massaal leerden kennen als Peter Kelder in de eerste Hollandse dagsoap GTST. Met Isa Hoes als Mirjam en Reinout Oerlemans als Arnie. Hoe zou het met 'Rien' zijn? De booswicht? (Die werd nog eens gemolesteerd, door mensen die de acteur met zijn rol verwarden. O ja!) Tweede leven. Nadat Elton John zijn oude hit Candle In The Wind vertolkte bij de uitvaart van Lady Di, werd het de best verkochte single aller tijden. 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 104