FUN SPUL Deze wil ik als ik 50 jaar word Deze draag ik als de koning komt' 'Eindelijk een boek over het museum' 'Nieuw leven in Leids laken' 'Ik koop ze per doos en schrijf ze leeg' De favoriete hebbedingen van Meta Knol (49), directeur van Museum De Lakenhal. Na tweeënhalf jaar gesloten te zijn geweest vanwege renovatie en uitbreiding, viert het Leidse museum dit weekend de heropening. TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG FOTO ROB OVERMEER Koptelefoon Bose QuietComfort 35II Wireless B ,,Ik houd ontzettend van muziek, ik luister ernaar op de fiets en tijdens het koken. Met een koptelefoon ben ik even helemaal weg van de wereld. Ik verlang ernaar afscheid te nemen van mijn huidige Philips; die heb ik zo intensief gebruikt dat er allerlei rare bijgeluiden klinken. Voor mijn 50ste wil ik deze Bose: ik heb gehoord dat-ie goed is en ik vind de vormgeving mooi." Lipstick Clinique 21 Rebel Pop ,,Ik ben geen meisjesvrouw, ook niet jongensachtig overigens. Ik geef gewoon niet zo om tasjes en accessoires. Ik heb een hekel aan tuttigheid, ik houd van echt en eerlijk en ik koop het liefst vintage. Lipstick is de enige make-up die ik gebruik. Altijd dezelfde, want die bevalt goed. Bij de heropening van het museum door koning Willem- Alexander draag ik een simpele blauwe jurk, en die lipstick." Stof Nieuw Leids Laken Claudy Jongstra „Kunstenaar Claudy Jongstra gebruikt natuurlijke producten als pure wol, en is volop bezig met ambacht en traditie. Ik vind het prachtig wat zij maakt. Mede daarom heb ik haar gevraagd het zeven eeuwen oude Leids laken nieuw leven in te blazen. Het is geen laken waar je onder kruipt, maar dat je eerder over je bed legt: honderd procent soepele wol, met botanische motieven." Boek De Lakenhal Nai10 uitgevers ,,Het is anderhalve maand geleden verschenen; voor het eerst sinds het 145-jarige bestaan is er een boek over de geschiedenis van het museum. Eigenlijk had ik het willen krijgen toen ik in 2009 directeur werd. Ik heb het gevoel dat mijn diepste wens na tien jaar is ver vuld. Ik heb me overal mee be moeid, van opzet tot inhoud en vormgeving, en ben er heel blij mee." Pen Pilot Hi-tecpoint V5 grip ,,Vroeger had ik altijd een vulpen, maar die viel vaak op de grond waardoor de punt steeds kapot ging. Gedoe. Toen vond ik deze fineliners als goedkoop alternatief. Ik koop ze per doos en schrijf die pennen helemaal leeg. Ik houd van handgeschreven brieven en in mijn functie moet ik soms dertig hand tekeningen per dag zetten, voor bruikleencontracten en zo. Ze schrijven heerlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 102