,,Het maatschappelijk belang van PostNL heeft voor mij waarde. Dat het een gezond bedrijf is met een goede infrastructuur en aan veel mensen werk biedt. Ik zie het als mijn opdracht het bedrijf te transformeren, op een manier die enigszins sociaal is voor mensen. Ik heb het gevoel dat ik iets toe voeg. Daar haal ik ook veel energie uit. Dat alles bij elkaar maakt dat ik er graag mijn tijd in stop.'' De goede prestaties van Verhagen blijven niet onopgemerkt. „Zeker, absoluut!'' ant woordt ze op de vraag of ze weleens wordt gepolst voor iets anders. Het is een publiek geheim dat ze in beeld was om de baas van Schiphol te worden. ,,Ik krijg regelmatig verzoeken. Maar omdat ik PostNL zo graag doe, is mijn antwoord simpelweg 'nee'. Ik denk nooit na over wat hierna komt. Zo werkt dat bij mij, ik heb focus nodig.'' ,,Dat is een misverstand. Ik besef heel goed dat ik maar een passant bent. Over een paar jaar doet iemand anders het." ,,Nee. Je krijgt zeker veel terug, laat ik daar helder in zijn. Maar is dat wat me hier houdt, de mensen? Nee, uiteindelijk niet, denk ik. Misschien is het wel andersom: ik ben hier eindverantwoordelijk. Ik hoop dat ik hier diegene ben die mijn ouders voor mij waren.'' „Jullie willen stereotyperingen maken, daar ben ik niet van. Wat ik doe, wil ik gewoon goed doen. That's it." Elders kan ze ongetwijfeld meer verdienen, maar geld interesseert haar weinig. ,,Uit- eindelijk is dat niet wat gelukkig maakt. De reden dat ik goed slaap en weer vrolijk opsta, is dat ik gezond ben en in een omge ving leef en werk die me energie geeft.'' Die energie is fameus. „Altijd als de wek ker afloopt, ben ik blij wakker te zijn. Dan denk ik: hoppakee! Dat heb ik al zolang ik me kan herinneren, en dat beschouw ik als een van de grootste cadeaus in mijn leven.'' Vijf keer in de week sport ze. Om 6 uur trekt ze haar hardloopschoenen aan of stapt ze op haar racefiets. Dan trekt Verhagen vanuit haar huis in Rotterdam een uur de ommelanden in. Paradoxaal genoeg ziet ze die poweruurtjes als 'bewust even stil staan'. ,,Dan heb ik de vrijheid aan niets te denken, of aan iets wat nog in mijn hoofd zit, of aan duizend andere dingen. Ik zoek kel ik wel wat af, dan is er ook tijd voor andere dingen die ik belangrijk vind, voor mijn ouders en voor vrienden. Maar als het moet, dan ben ik er.'' Waarom is de post zoveel tijd waard? Het lijkt wel een persoonlijke missie. Alsof niemand anders het zou kunnen. Zit er niet meer achter? U bleef ook lang thuis wonen, in de veilige omgeving van mensen van wie u hield. Is dat bij PostNL ook zo? Dan bent u dus de moeder van PostNL. 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 100