'Gewoon hard blijven werken, dat betaalt zich vanzelf uit' 23 Canadse tijdstraf Vettel nog altijd gesprek van de dag voor GP van Frankrijk TOUR WIELERSPEL Doe snel mee op pzc.nl/wielerspel De soap rond Sebastian Vettel en zijn tijdstraf van twee weken geleden in de GP van Canada ettert in Frankrijk nog na. Vandaag is er een 'herziening' van het incident. „Iemand nog vragen over Frank rijk?" Formule 1-coureur Sebastian Vettel (31) was gistermiddag in het stampvolle 'media motorhome' van Ferrari een tikkeltje naïef. Nee, na tuurlijk waren er geen vragen over Frankrijk en de grand prix van zon dag. Als je via een omweg in beroep gaat tegen een veelbesproken straf van twee weken geleden, en de 'hoorzitting' is voor vanmiddag ge pland, kun je moeilijk verwachten dat daar geen vragen over komen. Perschef Silvia Hoffer probeerde om het leger journalisten naar een ander onderwerp te sturen, maar via U-bochten ging uiteindelijk bijna elke vraag over Canada. Hoe zat het ook alweer? Vettel ging in Montreal de gehele race aan de leiding. Maar in ronde 48 schoot hij in het gras. Bij terugkeer op het asfalt hinderde hij nummer 2 Lewis Hamilton (Mercedes), die vol op de rem moest om een botsing te voor komen. Al snel kreeg Vettel over de boordradio te horen dat de jury hem een tijdstraf van 5 seconden had gegeven vanwege het 'onveilig terugkeren op de baan'. Het kostte Vettel de zege, die ging opnieuw naar Hamilton. De Duitser was woedend, en schopte na afloop een scène door het bordje '1' voor de auto van Hamilton te vervangen voor de '2'. Eenmaal afgekoeld zei Vettel op deze manier de liefde voor de Formule 1 te verliezen. Nieuw bewijs Veel (oud-)coureurs steunden hem. De meest gehoorde mening: 'De sport gaat ten onder aan regelzucht. Dit heeft niets meer met racen te maken.' Gisteren zei Max Verstap pen: ,,Vettel deed alles wat hij kon om zijn auto te beheersen. Ik ben geen voorstander van penalty's, ze ker niet tijdens de race. Het nam alle opwinding weg. Ze moeten eens naar het regelboek kijken, Ik ben geen voorstander van penalty's, zeker niet tijdens de race want dit is niet goed voor de For mule 1." Het zat ze bij Ferrari zo diep dat ze zich er niet bij neer wilden leg gen. Vanmiddag krijgt het team op Circuit Paul Ricard de kans om als nog het ongelijk van de jury aan te tonen. Eigenlijk was er geen be roepsmogelijkheid, maar door te komen met 'nieuw bewijs' kan Ferrari wel vragen om een herzie ning van het incident. Vettel had gisteren weinig trek om uit te wijden over de kwestie. ,,Ik heb precies dezelfde mening als twee weken geleden", zei hij. Welke nieuwe informatie Ferrari dan heeft? Geen antwoord. Wat hij van het beroep verwacht? Afwach ten. Wat hij vond van de kritiek van oud-collega Nico Rosberg, die de straf wel terecht noemde? Niets. De pijn bij Ferrari en Vettel zit na tuurlijk veel dieper dan het slip pertje over het gras van twee we ken geleden. Al vijftien races wacht hij op een overwinning. Mercedes, lees Hamilton, contro leert en domineert het seizoen nu al. Toen die zegereeks in Canada beëindigd leek te worden, ging het alsnog mis voor Vettel. Dé vraag van de middag daarom: ,,Is het niet een veel grotere zorg dat je wéér een fout maakte onder druk van Hamilton?". Vettel reageerde licht gepikeerd, maar kon de stelling ook niet helemaal weerleggen. ,,Maar ik ben niet gefrustreerd, of zo. Zijn er trouwens nog vragen over Frank rijk?" MAX VERSTAPPEN wahoo vrijdag 21 juni 2019 PC 'Niet goed voor Formule 1' Rik Spekenbrink Le Castellet Na de GP van Canada verving de boze Sebastian Vettel het bordje '1' voor de auto van winnaar Lewis Hamilton door de '2'. foto afp -Max Verstappen, Fl-coureur van Red Bull LE CASTELLET Max Ver stappen had het uitzicht vanuit de helikopter niet nodig om te beseffen dat ook dit circuit hem zondag (normaal gesproken) niet aan een zege gaat helpen. Voordat hij gisteren met zijn vriendin van woonplaats Monaco naar Circuit Paul Ricard vloog, wist hij dat het gat met de topteams Mer cedes en Ferrari niet ge dicht gaat worden. Een nieuwe motor en updates aan zijn Red Bull helpen, maar gaan geen wonderen verrichten. ,,We zetten kleine stapjes en alle beet jes helpen'', zegt Verstap pen (21). De nieuwe Honda-motor die in zijn auto is geplaatst, belooft meer vermogen te leveren. En dat is ook nodig. Verstappen geeft toe dat zijn team iets achterblijft op wat hij het 'normale niveau' noemt, dat van vorig sei zoen. Qua auto én motor. ,,We hebben stappen te zet ten. Ten opzichte van Fer rari hebben we de betere auto. Maar als je meer dan een seconde toegeeft op de rechte stukken, wordt het lastig.'' Uiter aard wil Honda niets liever dan meer paardenkrachten leveren. ,,Maar we willen geen risico nemen als het gaat om de betrouwbaar heid. Wat we van ze krijgen blijft normaal gesproken heel." Of het gat met beide top teams dit seizoen kan worden gedicht? „Ik heb geen glazen bol, hè. We moeten gewoon hard blij ven werken. Normaal ge sproken betaalt zich dat vanzelf uit.'' Aangeboden door Aangeboden door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23