Wereldtour in een vloek en een zucht uitverkocht 7 GRATIS CONCERT woensdag 19 juni 2019 Ik heb nog nooit zo gebaald van iets afslaan Als ik ergens heenga, betaal ik mijn eigen kaartje Gaan niet Ik ga ze voor het eerst live zien Voor en na het concert ga ik netwerken, niet tijdens Gaan wel Kamerleden krijgen vaak gratis kaartjes voor evenementen aangeboden. Dat brengt hen nogal eens in verlegenheid. Zelfs de grootste hardrockliefhebbers zitten in hun maag met een bezoek aan de populaire metalband Rammstein. Jan Hoedeman Den Haag De gemeente Rotterdam heeft een groep van vijf Tweede Kamerleden uitgenodigd van wie bekend is dat ze van heavy metal-muziek hou den. Ze zijn lid van GroenLinks, Partij voor de Dieren, SP, CDA en VVD. Volgende week dinsdag staat de populaire Duitse band Rammstein in de Rotterdamse Kuip. ,,Ik heb nog nooit zo gebaald van een uitnodiging die ik moet af slaan'', zegt GroenLinks-Tweede Kamerlid Lisa Westerveld. ,,Want ik hou van Rammstein, het is mijn muziek en ik heb ze nog nooit zien optreden. Maar er moet wel een inhoudelijke reden zijn om zo'n geschenk aan te nemen, hier heb ik geen verhaal bij.'' Het accepteren van kaartjes voor concerten wordt normaal gespro ken opgegeven in het geschenken- register van Tweede Kamerleden. Dat is een gevoelig register: wie het noteert, heeft iets uit te leggen. Wie verzuimt, loopt eveneens het risico iets te moeten uitleggen. Ook Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren gaat daarom niet. ,,Mijn stelregel is: als ik er- gens heenga, betaal ik mijn eigen kaartje. Ik vond de uitnodiging hartstikke lief, maar ik ga niet.'' Gitarencoalitie Samen met GroenLinks-collega Westerveld hebben Ouwehand en SP-Kamerlid Peter Kwint samen het appgroepje 'De gitarencoali- tie'. Ze wisselen tips uit voor goede harde muziek. ,,Onze ge meenschappelijke deler is herrie!'' RAMMSTEIN zegt Kwint. ,,Alleen het geoefende oor registreert onze verschillende smaken.'' Kwint heeft twee uur lang vruchteloos geprobeerd een kaartje voor Rammstein te kopen. ,,Je komt er gewoon niet door voor een kaartje.'' Hij kreeg alsnog de kans de band te zien toen hij 'namens het col lege van B&W van Rotterdam' werd uitgenodigd. ,,Ik vind Rammstein leuk, niet echt een must'', zegt Kwint. ,,Het is een mooie mix tussen glam, pa rodie en metal. Ze brengen veel extra in hun shows. Maar om nou in een skybox naar Rammstein te kijken De gemeente Rotterdam zegt bij monde van een woordvoerder dat het college van B&W een business unit in de Kuip heeft met zestien Het staat iedereen vrij om deze uitnodiging wel of niet te accepteren stoelen. Er is inderdaad geen in houdelijk programma. ,,Het leek ons leuk om een aantal leden uit de Tweede kamer die van deze band houden, uit te nodigen. Het staat iedereen vrij deze uitno diging wel of niet te accepteren", aldus de woordvoerder, Over de top Aan de andere zijde van het poli tiek spectrum houdt ook CDA-Ka- merlid René Peters van stevige muziek. Vorige week was hij nog op eigen kosten bij Metallica, vol gende week gaat hij op uitnodi ging van Rotterdam naar de Duitse band. ,,Rammstein is een beetje over de top. Ze leggen de vinger op de gevoelige plek, ze zetten aan tot denken. Dat vind ik knap. Ik ken hun optreden van dvd's, ik ga ze voor het eerst live zien.'' Online een kaartje scoren, lukt ook VVD-Tweede Kamerlid Mar tin Wörsdörfer niet. ,,En om een kaartje te kopen via die bureaus die je het dubbele laten betalen, dat vertik ik'', zegt de liberaal. Hij baalde, want 'die muziek pompt zo lekker!' Toch zal VVD'er Wörsdörfer in de Kuip zijn met dank aan Rotter dam. De geste komt gewoon in het geschenkenregister van de Tweede Kamer, zo belooft hij. We moeten niet denken dat het alleen maar lol is. Worsdörffer appt nog: ,,Ik kan daar netwerken en met de ge meente spreken over MKB en winkelleegstand. Maar voor en nS het concert ga ik netwerken, niet tijdens!'' -Lisa Westerveld (GL) -Esther Ouwehand (PvdD) GO ^Demegapopulaire Duitse band Rammstein geeft een concert in de Kuip. FOTO PAUL BERGEN René Peters (CDA) Martin Wörsdörfer (VVD) Kaartje Rammstein brengt Kamerleden in lastig parket —woordvoerder gemeente Rotterdam Rammstein is een Duitse band die onlangs na tien jaar weer nieuw materiaal uitbracht. De deze maand begonnen wereld tour was in een vloek en een zucht uitverkocht. Rammstein combineert harde metalmuziek met vaak bizarre en maatschappijkritische teksten die zijn doorspekt met ironie. Dat kan niet iedereen waarderen. De clip van het nummer Deutschland leidde tot ophef, omdat de Holo caust in beeld werd gebracht. Maar de band toonde 2000 jaar Een beeld uit de videoclip Deutschland. beeld screenshot Duitse geschiedenis met veel ge weld. Zanger Till Lindemann zingt: Deutschlandmijn hart in vlammen, wil van je houden en je vervloeken." De shows staan bekend om de enorme bombast waarmee de band zijn nummers brengt. De zanger kwam vorige week in het nieuws, omdat hij in een Duitse kroeg een elleboogstoot uit deelde aan een man die stelde dat Lindemanns vriendin een prostituee was en dat hij het dub bele zou betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7