Veerpont gaat straks ook op zondag varen Zomerbus krijgt nog drie jaar geld van Reimerswaal 7 FEESTWEEKEND KATS Katten en saamhorigheid. Twee totaal verschillende dingen, maar in Kats gaan ze hand in hand tijdens een zomers feestweekend. SNUFFELMARKT MIDDELBURG woensdag 19 juni 2019 De naam Kat zou het Noord-Bevelandse Kats deze weken niet misstaan. Overal in het dorp duikende dieren op. In vensterbanken, in voortuinen, tegen gepotdekselde schuren... Het is maar goed dat ze van hout zijn, anders zou er sprake zijn van een regelrechte plaag. „De levende katten zijn hier ook goed vertegenwoordigd hoor", zegt Chris van der Kraan. Zijn eigen 'panter' Bagheera is er één van. De 8-jarige kater springt op de bank en nestelt zich genietend tegen het bezoek aan. De vele katten in het dorp waren aanleiding voor het kunstproject 'Katse Katten', dat een hersenspin sel is van Van der Kraan (commis sie beheer dorpshuis De Vriend schap), Frans Borggreve (Stichting Katse Kerk) en Leen van Loon (Sportvereniging Kats). „In de dorpskrant, Katse Babbels, stellen nieuwe inwoners zich al tijd voor", legt Borggreve uit. „Eén van hen gaf aan erg blij te zijn met de vele katten in het dorp. Daar hebben wij op voortgeborduurd en zo ontstond het idee om het dorp op te leuken met houten kat ten." Een geslaagde actie: er zijn inmiddels 150 multiplex poezen in omloop. „Dan zie je weer hoe een op het oog eenvoudig iets kan zor gen voor betrokkenheid en sa menwerking. Een mooie opgang naar het feestweekend, dat om hetzelfde draait." Het is niet de eerste keer dat de drie voorzitters - samen met een heleboel betrokken inwoners - een evenement organiseren. De man nen slaan de handen iedere paar jaar ineen om het dorp en zijn in woners uitgebreid in het zonnetje te zetten. Deze keer staat dat te ge beuren op een toepasselijke dag: 21 juni, de dag dat de zomer begint. De vrijdagavond is een in terne dorpsaangelegenheid, met een barbecue en muziek, maar za- We proberen iedereen bij de Katse samenleving te betrekken terdag is iedereen welkom tijdens de hobby- en rommelmarkt. Veertig inwoners verkopen over bodig geworden spullen en twin tig hobbyisten uit het dorp geven bezoekers een inkijkje in hun lief- hebberij. „Er zit echt van alles bij", zegt Van der Kraan. „Van vliegers en poppenhuizen tot jachttrofeeën en bierbrouwen." Tijdens de markt zijn er muzikale rondgangen door het dorp, er komt een frietkraam en 's avonds is er livemuziek in de tuin van de Katse kerk. Verbondenheid De organisatie heeft een goede re den om de verbondenheid in Kats te vieren. Ze weten maar al te goed dat die saamhorigheid niet komt aanwaaien. „Als je je dorp leefbaar wilt houden, moet je er tijd en energie in steken", zegt Borggreve. „We proberen iedereen bij de Katse samenleving te betrekken. Als je hier komt wonen, is de kans groot dat iemand je aanspreekt met de vraag of je op de één of an dere manier iets wilt betekenen voor het dorp." Uiteraard is tijdens de festivitei ten ook een moment gereserveerd voor de Katse Katten. Er staan prij zen klaar voor degenen die hun kat het mooist of origineelst heb ben versierd. Met 150 poezen kan dat voor de jury nog best eens een lastige keuze worden. Eén voordeel: deze katten poe pen en plassen nergens. Daarom mogen ze de rest van de zomer blijven staan. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Zaterdag a.s. 22 juni KRUININGEN De Zomerbus krijgt nog drie jaar subsidie van de gemeente Reimers- waal. Tot en met 2021 geeft de gemeente 5000 euro per jaar aan de Stichting Zomerbus. Daarna moet die zichzelf kun nen bedruipen. ,,Zie het als een soort startsubsidie voor een aantal jaren waarin ze zichzelf kunnen bewijzen", zegt wethouder Kees Verburg. ,,Dan kunnen ze richting het bedrijfsleven laten zien dat de Zomerbus een toegevoegde waarde heeft." Reimerswaal stelt wel voorwaarden aan de bijdrage. Zo moet de Stichting Zomerbus de publiciteit en de promotie goed regelen. Daar naast moeten ook alle andere gemeenten een financiële toe zegging doen. ,,Dat is inder daad een voorwaarde", aldus Verburg. ,,Wij verstrekken de subsidie alleen als de andere gemeenten dat ook doen. We betalen allemaal of we betalen niet." De Zomerbus rijdt dit jaar het vijfde seizoen door Zuid-Beveland. Vorig jaar deed hij op donderdag en zaterdag respectievelijk twee en drie haltes aan in Reimerswaal. Daar komt dit jaar misschien de Sequoiahof bij. Willem Adriaansens Kruiningen Het college van Reimerswaal stemde in met het subsidiever zoek van Frisia voor 2019. De ge meente wil er 1500 euro aan uitge ven. Dat gebeurt in natura, laat wethouder Kees Verburg weten. ,,Wij geven geen geld aan de re derij. Wij kopen al een aantal ja- ren kaartjes. Die verdelen we on der de mantelzorgers in onze ge meente. Die kunnen daarvoor in tekenen en dan worden ze ver deeld. Mantelzorgers staan hoog in ons vaandel en zo kunnen we hen een blijk van waardering ge ven. Het is iets kleins, maar toch. En op deze manier creëer je ook weer een bepaalde toeloop rich ting de boot." De overgang van de maandag naar de zondag is in de gemeente Reimerswaal niet vanzelfspre kend. SGP-wethouder Jaap Sinke stemde dan ook principieel tegen het besluit. Verburg: ,,Maar de maandag was gewoon niet popu lair, dat zag je aan de aantallen." Kunstige poezen en unieke hobby's Chris van der Kraan (l) en Frans Borggreve (r) bedachten samen met Leen van Loon het kunstproject Katse Katten. fotomarcelle davdse Ellen Smaardijk-Jobse Kats -Frans Borggreve ut Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 3613 SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL De veerdienst Yerseke-Wemel- dinge-Gorishoek vaart het ko mende seizoen ook op zondag. De maandag komt juist te ver vallen, waardoor er vanaf 6 juli op dinsdag, vrijdag en zondag wordt gevaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52