Blauw Wonen kan de prullenbak in IN DE REGIO mm 6 Uitbreiding klooster Rilland MIJN DORP, MIJN STAD KAP BOOM 'NAAR MIJN IDEE IS-IE NIET ZIEK' woensdag 19 juni 2019 Eigenaar De Jager Detachering be gon ooit met 129 bewoners in het voormalige hotel. Toen bleek dat er nauwelijks overlast was, mochten ze van de gemeente Reimerswaal uitbreiden tot 200. Nu wil het be drijf een extra vleugel bouwen, zo dat de capaciteit toeneemt tot 300. Vrijwel alle fracties in de gemeen teraad kunnen hiermee leven, maar dringen aan op het verminderen Uit overleg kwam nooit het signaal dat het dorp tegen de uitbreiding is van het aantal arbeidsmigranten in 'gewone' huizen. Wethouder Jaap Sinke (SGP) kon het de raadsleden niet helemaal naar de zin maken. ,,Het is mij vol strekt helder: 300 is 300", zei hij. Niet voor niets zijn de plannen in eerder teruggeschroefd van 400 naar 300. Wanneer de nu geplande uitbreiding is voltooid, kan De Jager een eventuele nieuwe uitbreiding in Rilland wel vergeten, maakte Sinke duidelijk. Ook kondigde hij aan dat de gemeente bij twijfel on aangekondigd gaat controleren op het aantal aanwezige arbeidsmi granten in het Klooster. De wethouder kan weinig doen om het aantal Oost-Europeanen die buiten het Klooster in Rilland wo nen, te verminderen. ,,We kunnen De Jager vragen de gewone huizen in Rilland te verkopen, maar dan grijpt een ander detacheringsbu reau zijn kans", voorspelde hij. Im mers, de gemeenteraad sprak jaren geleden af dat gewone huizen ver huurd mogen worden aan arbeids migranten. Daarbij geldt het maxi mum van één woning in een cirkel van 250 meter. ,,Ook mogen men sen en gezinnen uit Oost-Europa zich inschrijven bij ons. Dan zijn het gewoon inwoners van Reimers- waal." Enquête Twee insprekers, die toevallig alle bei enkele jaren geleden voor hun rust naar Rilland verhuisden, lieten weten het niet eens te zijn met de uitbreiding. Ze hebben niets tegen Oost-Europeanen, maar vinden dat het gezonde evenwicht wordt ver stoord en betoogden dat in andere dorpen van Reimerswaal veel min der arbeidsmigranten worden ge huisvest. Eén van hen pleitte voor een enquête in het dorp. Volgens Sinke is dat niet nodig. ,,Uit overleg met de klankbord groep Rilland kwam nooit het sig naal dat het dorp tegen de uitbrei ding is." Ook uit het aantal inspre kers (2) en mensen die reageerden op het conceptplan (6) concludeert de wethouder dat Rilland niet mas saal te hoop loopt tegen de uitbrei ding. Willem Adriaansens Kapelle In de oordeelsvormende bespre king waren bijna alle partijen po sitief over het concept van BW. Maar niet in de Maalstede. Het besluit van het college dat er op die plek geen woningbouw mo gelijk is, kreeg brede steun. BW komt volgens burgemeester Huub Hieltjes dan ook niet terug voor besluitvorming. Alleen D66 en Gemeentebelang kraakten nog wat kritische noten. Zo hekelde Marc van Opstal (D66) de 'zeer gereserveerde houding van het college tegenover BW'. ,,Alle redenen van het college zijn minimaal betwistbaar." Hij meen de dat gekeken had moeten wor den naar wat wél had gekund. Wat en waar en in welke omvang. Oorlogsmuseum Volgens wethouder Siwart Mac kintosh was een andere schaal niet te onderzoeken 'omdat Van Wal lenburg zijn project had gekoppeld aan dertig woningen'. Inspreker Filip van Gurp (adviseur ruimte lijke ordening) had even daarvoor aangegeven dat fasering van die bouw, of zelfs een lager aantal wo ningen, bespreekbaar was. Het college vindt BW juridisch niet haalbaar omdat het buiten het bestaande stedelijk gebied zou ko men. En daar mag niet worden ge bouwd. Van Gurp verwees naar de plan nen voor het oorlogsmuseum Vi tality. ,,Wij zijn verbaasd over de medewerking van de gemeente aan de verhuizing daarvan naar een agrarisch gebied, met daarin een boomgaard. Dat is ook een lo catie buiten bestaand stedelijk ge bied." Kwalijk Peter Ganseman (GB) vond de gang van zaken op een soap gaan lijken. ,,De kans om voors en te- gens af te wegen is ons als raad ontnomen. Dat nemen wij het col lege enorm kwalijk." Oorlogsmaaltijd Moeheid bij sarcoïdose Stadhuisconcert 'Niet meer dan 300 migranten' BE GOES Kiki Lassooy uit Goes keek gisteren raar op. Via een brief vernam ze dat de boom bij haar huis deze week wordt gekapt. De be woonster van de Voorstad is verbolgen. In de brief van aannemingsbedrijf De Voogd staat dat de boom ziek is en daarom wordt gekapt. De Goese heeft haar twijfels. ,,Naar mijn idee is-ie niet ziek. Hij staat vol in bloei." Daarnaast heeft ze moeite met het tempo waarin de kap staat te gebeuren. De aannemer verwees haar door naar de gemeente, die opdrachtgever is. ,,Maar daar was de betrokken persoon niet be reikbaar", zegt Lassooy. ,,Deze week gaat die boom om. Misschien woensdag al. Raar dat de gemeente dat kan doen. Als je een boom uit je tuin wil kappen, moet je eerst allerlei vergun ningen vragen." Een eindje verder in de straat wordt ook een boom weggehaald. Die zit in de weg bij het werk aan de riolering dat De Voogd uitvoert, meldt de brief. foto marcelle davidse Hoeveel arbeidsmigranten kan een dorp van 3000 inwoners hebben? Die vraag kwam gister avond telkens terug tijdens het debat over het Klooster van Ril land, dat van 200 naar 300 gas ten wil uitbreiden. Joeri Wisse Rilland -Jaap Sinke, wethouder De Kapelse soap over Blauw Wonen (BW) in de Maalstede is voorbij. Gisteravond vond de laatste aflevering plaats in de gemeentelijke raadszaal. Het plan van initiatiefnemer Peter van Wallenburg kan definitief de prullenbak in. SINT ANNALAND Streekmuseum De Mee- stoof serveert vrijdag een maaltijd uit de oor logstijd. Er wordt uitslui tend gekookt met ingre diënten die tijdens de Tweede Wereldoorlog beschikbaar waren. De inloop is vanaf 17.00 uur, de maaltijd begint om 18.00 uur. Deelname is gratis. Aanmelden kan via info@demeestoof.nl. GOES De Sarcoïdose Belan genvereniging Neder- land houdt morgen een informatiebijeenkomst bij Omnium Sport en Re creatie over moeheid bij sarcoïdose. Spreker deze avond is drs. Karen Moor, arts-onderzoeker in het Erasmus MC Rot terdam. Het paviljoen is open vanaf 18.30 uur, bezoekers kunnen dan een wandeling maken in het tropisch bos. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via sarcoidose.nl. THOLEN Stichting Anthonie Kel dermans Concerten houdt zaterdag een con- In het Oude Stadhuis in Tholen is zaterdag een concert van Jan de Viet. cert in het Oude Stad huis. Klavecinist-orga- nist Jan de Viet speelt werken van Johann Se bastian Bach en Carl Philipp Emanuel Bach. Na afloop van het con- cert bespeelt Jan Be- zuijen het carillon. De carillonbespeling is te beluisteren in de Stad- huistuin. Het concert be gint om 15.30 uur. De toegang is gratis. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent; Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Expositie 'Goes en Passant'; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digi taal Café; Centrum 't Westlicht, 14.00 16.00 uur: Inloop voor hulpvragen; Ingang Historisch Museum, 14.00 uur: Rondlei ding door Goes; HANSWEERT Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, vanaf 13.00 uur: Ope ning expositie; KAPELLE Her vormde Kerk, 14.00 17.00 uur: Openstel ling kerk en expositie Jopie Minnaard; KLOETINGE Geertes- kerk, 13.30-16.00 uur: Expositie Willem van Wijngaarden; KORTGENE De Stadsweide, 14.00 16.00 uur: Senioren middag; KRUININGEN Rei- merswaalhal, 09.30 10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; STAVENISSE Dorps huis, vanaf 18.30 uur: Avondvierdaagse; WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur Bingo; Gasterij Schoudee, 19.00 22.00 uur: Brides Night Out voor aan staande bruidsparen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51