Laat je schat taxeren op de Vissersboeldag Ronde Weel in Zierikzee blijft nog even stinken 7 HULPACTIE VIERWEEKSE TOCHT Het begon met een praatje op het strand van Gambia. Vijf jaar later gaat Zierikzeeënaar Mike Bolle de Westelijke Sahara doorkruisen om zijn vriend een auto te brengen. S£Ïj||ijj 4 SNUFFELMARKT MIDDELBURG Wendy Wagenmakers Zierikzee I ike Bolle en zijn partner Judith d'Haens werken al lebei op de ambu- I lance. Het zijn drukke, soms heftige dagen die ze maken. Daarom doorbreken ze de winter altijd met een luie zonva kantie. Vijfjaar geleden gingen ze voor het eerst naar Gambia. ,,We lagen op het strand en kochten een bordje fruit bij een sapverkoper. We raakten aan de praat, het klikte en we spraken af dat hij ons de jungle zou laten zien." Pa Sainey Nyassi, zoals de jongen bleek te heten, nam het Zierik- zeese stel mee naar zijn compound. ,,Wat we daar zagen, was een fami lie die niet veel te makken had. Ze sliepen op de grond en hadden soms maar één keer per dag te eten. Toch waren ze allemaal even vro lijk. En ze deelden alles met elkaar. Dat zag je al aan de kleintjes, die met pannen vol eten tussen de huisjes schuifelden." Bolle besloot de jongen financi eel te ondersteunen en keerde het jaar daarop terug met een koffer vol kleren en speelgoed. ,,Pa Sai- ney had een vrouw ontmoet met wie hij wilde trouwen, maar zoals zoveel jongens had hij geen geld om een huis in te richten en kon hij ook de bruidsschat niet beta len. Wij zorgden dat ze meubels kregen en een bed, een joekel van een bed. Dat is daar een soort sta tussymbool." Petekind Het jaar erop keerde het Zierik- zeese stel wéér terug, voor de brui loft. ,,We waren echt een soort eregasten en ze hadden speciaal traditionele bruiloftskleding voor ons laten maken. Het was fantas tisch. Het kindje dat ze later kre gen, Fatouma Judith, is vernoemd naar mijn partner. Het meisje is Met deze auto kunnen ze een bestaan opbouwen én elkaar helpen ons petekind geworden." Maar Pa Sainey had nóg een wens: een auto. Eentje waarmee hij toeristen kan rondrijden en die hij tijdens het regenseizoen kan gebruiken als taxi voor dorpsgeno ten. Een auto die hem een inko men geeft. Dat vond Bolle een goede gedachte en na wat speur werk kon hij in Friesland een Mit subishi Pajero ophalen. Mét air conditioning, voor de Ameri kaanse toeristen. Die auto brengt Bolle samen met zijn partner en zijn oudste zoon Joris over drie maanden naar Gambia. ,,We gaan samen met de Rotary Challenge, een groep Ne derlanders die auto's naar Gambia brengen. Helemaal langs de kust, dwars door de Westelijke Sahara. Een tocht van vier weken, ook voor ons één groot avontuur. We kijken er enorm naar uit." Net als Pa Sainey. Die boft maar. ,,Maar dat doen wij ook", zegt Bolle. ,,Wij hebben alles, zij heb ben niks. Dan is het fijn om iets voor hen te kunnen betekenen. We zijn ons ervan bewust dat er mensen zijn die geen goede be doelingen hebben, maar deze fa milie heeft ons in haar hart geslo ten. Met deze auto kunnen ze een bestaan opbouwen én elkaar hel pen. En wij hebben ter plaatse voortaan een taxi." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Zaterdag a.s. 22 juni ZIERIKZEE De Ronde Weel in Zierikzee wordt voorlopig ongemoeid gelaten. Wel gaat de gemeente met waterschap Scheldestromen in gesprek om te kijken hoe de waterkwali teit van de stinkput aan de Ko ning Gustaafweg kan worden verbeterd. Uit onderzoek van B-WARE blijkt dat het watertje groten deels zuurstofloos is. Perfect voor de vorming van sulfide; een gas dat naar rotte eieren ruikt. Twee of drie keer per jaar stinkt het er verschrikkelijk, maar vorig jaar deed het dat voor lange tijd. Door het stor- ten van grond in de weel kwam het slib toen in beroe ring en trok de sulfide naar de oppervlakte. Na overleg met omwonenden is besloten geen maatregelen te treffen die mogelijk stank en gezondheidsrisico's met zich meebrengen. Het wegha len van de sliblaag is technisch lastig en levert een tijdje veel overlast op. Ook symptoombe strijding door het toevoegen van zuurstof of ijzer is een op tie, maar over die methode is nog niet veel bekend. Daar wordt verder onderzoek naar gedaan. BRUINISSE Het is een kruising tussen het populaire tv-pro- gramma Tussen Kunst en Kitsch en een veiling. Brusea in Bruinisse houdt zaterdag 6 juli Vissersboel dag. Tijdens dit evenement kunnen mensen hun antiek, schilderijen, curiosa, porselein en andere mo gelijke kostbaarheden laten taxe ren. Daarna worden getaxeerde voorwerpen die mensen kwijt willen bij opbod verkocht. Taxa teurs van Vendu Rotterdam ver zorgen de taxatie (van 10.30 tot 14.00 uur) en veiling (om 15.00 uur). Wie iets wil laten taxeren, kan zich aanmelden via: taxatie- dag@vendurotterdam. Aanstaande zaterdag gaat in het museum de expositie Het laatste oorlogsjaar van start. Daarin staat het dagboek van mosselvisser Sa muel Muller centraal. Hij bleef achter in zijn dorp toen de meeste Bruënaren door de inundatie al waren vertrokken. Uiteindelijk vluchtte Muller toch naar de Kop van Schouwen, omdat bombarde menten van Bruinisse een ruïne maakte. Bolusbakken In juli en augustus kunnen be langstellenden elke woensdag le ren bolusbakken. Op donderdag worden demonstraties mosselen koken op klassieke wijze gegeven. woensdag 19 juni 2019 SD Bolle brengt auto naar Gambia A Mike Bolle met Pa Sai ney Nyassi in een park in Gambia. FOTO JUDITH D'HAENS iVV*'-- i M - -*L -X' üfS-vHf MiM Mike Bolle brengt de Mitsubishi over drie maanden naar Gambia. ,,Ik kijk ernaar uit." foto ernesta verburg - Mike Bolle m Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36 (3 SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50