Vertrouw op een traplift van thyssenkrupp €800 a 4 WONINGINBRAKEN ZOMERMAANDEN In Zeewolde slaan inbrekers in de zomer hun slag. Net als in meer dan honderd andere gemeenten. Al zijn er ook plaatsen waar het aantal woninginbraken 's zomers juist daalt. 0800-5003 ©trapliften.nl Nu met korting woensdag 19 juni 2019 In meer dan honderd Nederlandse ge meenten stijgt het aantal inbraken in de zomermaanden. In Delft, Leeuwar den en Lelystad neemt in de zomer de kans op een inbraak met tientallen procenten toe, blijkt uit politiegege vens. In kleine gemeenten is de stij ging van het aantal woninginbraken in juni, juli en augustus het grootst. In Zeewolde (Flevoland) verdrievoudigt het aantal inbraken zelfs ten opzichte van de rest van het jaar. Opmerkelijk genoeg is in de drie grootste steden nauwelijks sprake van een zomerpiek. De inbraken in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht blijven met een stijging van respectie velijk 1, 6 en 3 procent nagenoeg gelijk. Den Haag stijgt met 21 procent wel fors. De cijfers zijn gebaseerd op het gemiddeld aantal inbraken in de afge lopen twee jaar. In veel middelgrote gemeenten is sprake van een forse stij ging in de zomer. Delft (67 procent), Leeuwarden (38) en Lelystad (34) zijn de grootste uitschieters. Andere ste den als Breda of Maastricht laten in brekers 's zomers juist links liggen. In gemeenten als Nunspeet of Meppel zakt het aantal inbraken 's zomers tot TOP 10 een derde. Een sluitende verklaring voor de lokale verschillen heeft Sybren van der Velden, landelijk projectleider wo ninginbraak van de politie, niet. ,,Maar veel hangt af van de daders. Als een mobiele inbrekersbende besluit er gens naartoe te gaan of als een notoire inbreker vrijkomt uit de gevangenis, schieten de cijfers in een gemeente plotseling omhoog.'' De zomer is een beruchte inbraak periode. Inbrekers loeren op huizen die tijdelijk onbewoond zijn. Ook toe risme lijkt een rol te spelen. In vrijwel alle kustgemeenten stijgt het aantal inbraken in de maanden juni, juli en augustus. Noordwijk spant aan de kust de kroon met 42 procent. Hoewel het aantal woninginbraken sinds 2012 is gehalveerd, vindt nog elke 12 minuten een woninginbraak plaats. Vorig jaar werd in bijna 43.000 huizen ingebroken. ,,Dat zijn er nog altijd te Past op bijna iedere trap Trap blijft altijd beloopbaar Veilig en comfortabel Ideaal in krappe situaties Levenslange garantie* engineering you can trust, for life. thyssenkrupp GO Inbrekers gaan niet Maica Rosa Hopstaken Koen Voskuil Den Haag In de zomer wordt in deze plaatsen vaker ingebroken dan in de overige negen maanden. De percentages: 1. Zeewolde 193% 2. Loon op Zand 108% 3. Veere 84% 4. Zutphen 75% 5. Bunnik 74% 6. Waalwijk 71% 7. Sluis 70% 8. Buren 69% 9. Delft 67% 10. Haaren 61% Sybren van der Velden, landelijk projectleider woninginbraak bij de politie. FOTO ERIK VAN T WOUD Actie onder voorwaarden, zie trapliften.nl yvrm jróg'rr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4