Hoek met zestal hofleverancier Zeeuws elftal zlm TölR! II Brons voor Hillebrand ondanks 'kopje onder' ZEELAND 11 Etappeschema ZLM Tour 2019 De Zeeuws-Vlamingen worden op de voet gevolgd door Kloetinge met vijf spelers. Goes (4) en Vlis- singen (3) zijn ook goed vertegen woordigd. De Meeuwen en Bruse Boys leveren beiden één speler, terwijl twee spelers van de selec tie komen seizoen buiten de pro vincie spelen, bij AFC en Stedoco. De staf van de Zeeuwse selectie wordt gevormd door Dolf Roks, Mohammed El Bekkaoui, Carel Peterson, Niels Noordhoek, Edu- ard Vroomen en Carole Traas. Lokomotiva Zagreb Het Zeeuws Elftal speelt deze zo mer een oefenwedstrijd tegen Lo- komotiva Zagreb. Die ploeg ein digde afgelopen seizoen als zesde in de Kroatische competitie en is begin juli op trainingskamp in Nederland. Het duel wordt op woensdag 3 juli gespeeld op het veld van Kapelle, de aftrap is om 19.30 uur. Jong Zeeland speelt ver volgens op zaterdag 27 juli nog een oefenwedstrijd tegen Jong Sparta. Het duel met de tweededivisio nist wordt in Burgh-Haamstede gespeeld. Op maandag 1 juli, twee dagen voor de wedstrij d, traint het Zeeuws Elftal om 19.00 uur op Sportpark 't Groene Woud in Ka- pelle. opgeleverd." Of hij zich daadwerkelijk in eventuele massasprints gaat men gen, is vooralsnog een vraagteken. ,,Ik ben geen topsprinter als Dylan Groenewegen en we hebben met Max Walscheid een tweede snelle renner in de ploeg. Het zal van de vorm van de dag afhangen wiens kaart we uitspelen. Met twee sprinten, heeft geen zin. Het is al moeilijk genoeg om een renner als Dylan Groenewegen te kloppen." Hoe dan ook, Cees Bol gaat voor een ritzege. ,,Er zijn in principe kansen genoeg voor mij. Wanneer je dichtbij een ritzege zit, kom je normaliter automatisch in aan merking voor een goede eindklas sering. Het is de laatste weken ge bleken dat mijn vorm uitstekend is, dus ik kijk uit naar deze wed strijd. Ik ben benieuwd waar ik sta." Ongeacht de uitkomst, is zijn seizoen eigenlijk al geslaagd. ,,Ik heb drie mooie overwinningen op zak, de rest van het jaar moet wel heel dramatisch verlopen, wil ik een negatief gevoel overhouden aan dit seizoen. Dat betekent niet dat ik na het NK geen doelen meer heb. Integendeel, het zou een mooie bekroning zijn als ik in het najaar met de Vuelta mijn eerste grote ronde zou kunnen rijden", besluit de ambitieuze coureur. blij dat de ZLM Tour terug op de kalender is dit jaar, zodat ik daar de laatste puntjes op de i kan zet ten. Ik kijk met name uit naar de derde etappe, de koninginnenrit naar Landgraaf. Hopelijk is die voor de topsprinters te zwaar en kan ik zelf wel blijven aanhaken, dan heb ik een goede kans." Koersen in Zeeland Voor het zover is, begint de wed strijd vandaag met een proloog in Yerseke. ,,Meteen een cruciaal mo ment Als je daar een halve mi nuut ver liest, dan kan je een goed algemeen klassement wel vergeten. Normaal gezien zou het me moeten liggen, maar het is pas mijn eerste individuele tijdrit van het jaar. Als ik een goede uitslag kan neerzetten, is een goed klassement mogelijk." Daags nadien is het opletten geblazen in de eerste rit in lijn van Bre dene naar Heinkenszand. „Een schitterende rit waarin de wind hopelijk een rol gaat spelen. In Zeeland heb je eigenlijk altijd veel wind en dat ligt me wel. Niet voor niets boekte ik als junior één van mijn eerste overwinningen tijdens de Omloop van Borsele." Bol heeft dus goede herinnerin gen aan Zeeland. ,,Als belofte stond ik ook altijd mijn mannetje in de gelijknamige ZLM Tour voor beloften. Overigens heb ik in 2017 ook deelgenomen aan de laatste edi tie van deze ZLM Tour voor profs. Destijds pakte ik de tussen- sprinttrui. Kortom, ik koers graag in Zeeland en het heeft me al mooie suc cessen In Zeeland heb je eigenlijk altijd veel wind en dat ligt me wel De rally was een achtdaagse wed strijd kriskras door Albanië met begin en eindpunt in de buurt van de hoofdstad Tirana. Hillebrands vader en een oom vormden zijn begeleidingsteam en zorgden voor het opzetten van het bivak en voor mens en machine. Dat de 19- jarige Zeeuw het zo goed deed was opvallend, want vlak voor de rally moest hij nog een motor ko pen en ook zijn rijbewijs halen. In die acht dagen werd er onge- veer tweeduizend kilometer afge legd, waarin telkens proeven wa ren opgenomen die voor de on derlinge tijdsverschillen zorgden. In het rotsachtige gebied moest dankzij een kapotte brug een ri vier worden overgestoken. Juist bij het doorkruisen van deze rivier ging het fout, waardoor zowel Hil- lebrand als de motor eventjes kopje onder gingen. Door dit op onthoud verloor de KTM-rijder 35 minuten. Daarvan wist de Italiaan Pasquale Ciniello te profiteren door de tweede plaats af te snoe pen. De winnaar, de Slowaak Carl Hagenblad, bleef buiten beeld. Hillebrand zegt de smaak te pakken te hebben en denkt aan meerdere rally's deel te gaan ne men. Ook deelname aan bijvoor beeld de Dakar-rally staat op zijn verlanglijstje. woensdag 19 juni 2019 WOENSDAG Proloog: start om 18.00 uur in Yerseke (6,8 kilometer) DONDERDAG Etappe 1: start om 11.15 in Bre- dene (België), finish verwacht rond 14.30 uur in Heinkens- zand (197,9 kilometer) VRIJDAG Etappe 2: van Etten-Leur naar Buchten (168,1 kilometer) ZATERDAG Etappe 3: van Buchten naar Landgraaf (171,4 kilometer) ZONDAG Etappe 4: van Eindhoven naar Tilburg (170,1 kilometer) Met zes geselecteerde spelers is Hoek deze zomer hofleve rancier van het Zeeuwse elftal. Het Zeeuws Elftal speelt op woensdag 3 juli in Kapelle tegen Lokomotiva Zagreb. Barry van der Hooft en Menno Kole Kapelle Selectie Zeeuws Elftal: Hoek (6): Fabian Wilson, Reguillio Vandepitte, Jonathan Constansia, Abdoe Abdenbi, Francis Kabwe Manengela en Gert-Jan van Lei den. Kloetinge (5): Roy Mulder, Mitchell Braafhart, Lionel Fitsch, Klaas van Hecke en Ronaldo Mei jer. Goes (4): Tim de Winter, Steve Schalkwijk, Ruben Holle mans en Brian Meulmeester. Vlis- singen (3): Renzo Roemeratoe, Khalid el Hattach en Thomas de Rijke. AFC: Thomas van den Hou ten. Stedoco: Kyle Doesburg. De Meeuwen: Maas Boogaard. Bruse Boys: Johan Vroegindeweij Cees Bol boekte één van zijn drie overwinningen dit seizoen in de Ronde van Californië, waar hij onder meer Peter Sagan te snel af was. foto corvos Etten- Etappe 4, Eindhoven Buchten Landgraaf Heinke nszand Tilburg Proloog Yerseke Bredene FfannA i Etappe 2 Etappe 3 - Cees Bol (23) -jiLiok VS* - 'I Fabian Wilson in 2018 namens het Zeeuws Elftal in duel met Feyenoorder Robin van Persie. foto ruben oreel Motorcrosser en endurorijder Eduard Hillebrand uit Koude- kerke is als derde geëindigd in de klasse M1 -motoren met een cilinderinhoud tussen 350 en 450 cc- in de rally van Albanië. Herman Heuvink Tirana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43