O O) CD O 10 ZEELAND Lastige poule voor Jobse bij WK 3x3 Kerkhove naar hoofdschema Ilkley Loof start met Balzan in Slovenië 'Jonkie' Milan Baas is iedereen te snel af Na een jaar van afwezigheid staat de ZLM Tour terug op de kalender. Naar het oude concept is de etappekoers weer een kolfje naar de hand van de sprinters. Volgens diverse bronnen behoort daarom Cees Bol tot de topfavorieten voor de eindzege. Zelf tempert de talentvolle neoprof vooraf de verwachtingen. „Alles valt of staat met een goede proloog", aldus de nuchtere Zaandammer. WIELRENNEN ZLM TOUR Het moet één van de hoogtepunten in de car rière van Jesper Jobse worden: het WK 3x3 basketball dat deze week in Amsterdam wordt gehouden. Na zilver in zowel 2017 als 2018 gaat de Vlissinger nu voor goud. Vandaag speelt Oranje, dat in poule A zit, tegen Zuid-Korea en Servië. Vrijdag volgen de duels met Turkije en de Verenigde Staten. Alleen de nummers één en twee gaan door naar de knock-outfase; er vallen er dus drie af. Het duel met Servië is pikant. Van dat land verloor Nederland de laatste twee WK-finales. Servië is bij dit toer nooi ook als eerste geplaatst, waar Oranje als negende is ingeschaald. Voor Jobse en zijn teamgenoten wordt de ontmoeting met de Verenigde Staten, dat als zevende is geplaatst, cruciaal. Tennisster Lesley Kerkhove is dinsdag door gedrongen tot het hoofdschema van het gras- toernooi in Ilkley. In de Engelse plaats is er 100.000 dollar aan prijzengeld te verdelen. De Zierikzeese won eerst van de Australische Zoe Hives (5-7 6-0 10-4) en was vervolgens te sterk voor de Amerikaanse Kristie Ahn (6-4 6-2). Beide tegenstandsters staan iets hoger op de ranking dan de Zeeuwse. Ikley geldt voor Kerkhove als voorbereidingstoernooi op Wimbledon. De nummer 202 van de wereld speelt volgende week de kwalificaties van het Grand Slamtoernooi. Tijdens de loting van de voorrondes voor de Europa League is Augustine Loof uit Koe wacht met zijn nieuwe club Balzan gekoppeld aan het Sloveense NK Domzale. De 23-jarige verdediger verruilde recentelijk FC Eindho ven voor de club uit Malta, die begint in de eerste voorronde. Balzan start op donderdag 11 juli aan de Europese campagne met een uit wedstrijd in Slovenië. Een week later staat de return op het programma. Bradley de Nooijer gaat met FC Viitorul van daag in de koker mee tijdens de loting voor de tweede voorronde. Die wedstrijden staan ge pland op 25 juli en 1 augustus. De dertienjarige Milan Baas uit Middelburg was op de provinciale wedstrijd vanuit Orle ans alle senioren te vlug af. Zijn jaarling dof fer, de 'Kras 700', legde de afstand naar Mid delburg van 416 kilometer af met een snelheid van ruim negentig kilometer per uur en pakte daarmee met voorsprong de overwinning. In St. Vincent werd met de overnachtfond- vlucht het marathonseizoen geopend. Walter Vermeulen uit Sirjansland, specialist op de lange afstanden, zag zijn zevenjarige 'Kras Witpen' duivin als eerste arriveren. Abali Tolhoek De naam van Cees Bol zal niet bij alle wielerliefhebbers een belletje doen rinkelen. Hoewel hij in 2016 één van de grootste wielertalenten op Nederlandse bodem was, zag hij 2017 haast volledig in het water vallen door een hardnekkige her senschudding. Daarna was het nog maar de vraag of hij op zijn oude niveau zou terugkeren. Bol liet daar geen twijfel over bestaan en reeg in 2018 de podi umplaatsen en overwinningen aaneen als elite zonder contract. Dat resulteerde afgelopen winter in zijn eerste profcontract bij Team Sunweb. Bol zag daarmee een jon- gensdroom in vervulling gaan, maar wie dacht dat het daarbij op hield, had het mis. Drie zeges als neoprof Eind maart boekte hij min of meer uit het niets een schitte rende eerste profzege tijdens No- kere Koerse. De Belgische tv-com- mentatoren waren zelfs zo ver steld dat ze in eerste instantie zijn Duitse ploeggenoot Max Wal- scheid ten onrechte tot winnaar benoemden. De toon was echter gezet. Recent volgde een eerste World- Tour-zege in de slotrit van de Ronde van Californië en ook de eerste rit van de Ronde van Noor wegen zette hij kort daarna naar zijn hand. ,,Ik had dit aan het be gin van het jaar nooit verwacht", bekent de 23-jarige renner. ,,Ik heb natuurlijk altijd mijn best gedaan, maar ik heb ook mezelf verbaasd." Dat heeft ervoor gezorgd dat hij zijn doelen heeft bijgesteld. ,,Door deze voortvarende ontwikkeling, zie ik kansen voor het naderende Nederlands kampioenschap in Ede. In tegenstelling tot diverse andere profs, heb ik wel echt mijn zinnen daarop gezet. Het parcours moet mij liggen en in aanloop daar naartoe past de ZLM Tour perfect in mijn schema." Na de Hammer Series in Lim burg heeft Cees Bol namelijk de tijd genomen om verder aan zijn vorm te werken. ,,Ik ben daarom woensdag 19 juni 2019 BASKETBAL TENNIS Augustine Loof (links) mag met Balzan op avontuur naar Slovenië. foto bsr agency VOETBAL DUIVENSPORT 17 Voetbalster Ilham Abali (foto) uit Vlis- singen maakt vanaf heden of ficieel deel uit van het eerste elftal van ADO den Haag. Af gelopen sei zoen maakte Abali reeds haar debuut bij de Haagse hoofdmacht, die wordt ge leid door de iconische Sjaak Polak. Vorige maand haalde de Vlissingse jeugdinterna- tional met het Nederlands team nog de fi nale van het EK onder 17. SS Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke is in de vierde etappe van de Ronde van Zwitser land op plaats 55 geëindigd. De Italiaan Elia Viviani was in Arlesheim de snelste in de eindsprint. Sprinter Cees Bol kijkt uit naar Zeeuwse wind Job deFeijter Zaandam a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42