Dit geval is wel uitzonderlijk ÉL Verzet kan Waterpark Veerse Meer niet stoppen ZEELAND 3 woensdag 19 juni 2019 Irene Heidens, woordvoerder van het CBR: ,,Vorig jaar zijn wij begonnen met een nieuw en beter systeem dat méér aanvra gen kan verwerken. In 2017 groeide het aantal aanvragen drie procent ten opzichte van 2016. In 2018 waren het er 617.000, dat is zes procent groei ten opzichte van 2017. We verwachten in 2019 nog eens vier procent groei ten op zichte van 2018. Dat heeft te ma ken met vergrijzing, maar ook met de bloeiende economie en de vraag naar beroepschauffeurs. Daarnaast is het enorm moeilijk om aan keuringsartsen te komen. Resultaat is dat er lange wachtlijs ten zijn. We hebben mensen geadviseerd Wl daarom tijdig een aanvraag in te dienen en dat hebben ze ook mas saal gedaan. Veel meer dan wij verwachtten. Ook dat heeft weer aan de wachttijden bijgedragen. We zijn het nieuwe systeem nu stapsgewijs aan het invoeren. Be roepschauffeurs, 75-plussers en eindexamenkandidaten waarbij nader gezondheidsonderzoek no dig is, gaan nu via dat systeem. De helft van onze klanten kunnen we per omgaande of binnen zeven tien dagen antwoord geven. Dit geval is wel uitzonderlijk. Eind dit jaar mag dit soort dingen alleen nog incidenteel voorkomen, heb ben we de minister beloofd." Ouderen die door problemen bij het CBR tij delijk zonder geldig rijbewijs rijden, krijgen hoogstwaar schijnlijk maximaal een jaar lang respijt Dat meldde ver- keersminis- ter Van Nieuwen- huizen gisteravond. zeventigste gestopt met de eigen zaak, maar autorijden doen ze nog steeds veel en vaak. Het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen is niet optimaal en de kleinkinderen wonen niet bepaald om de hoek: in Vlissingen en Sas van Gent. ,,Met het openbaar vervoer een enorme afstand", zegt Astrid. Bovendien gaan ze graag op reis met de cam per. Op 16 juni verliep het rijbewijs van Krijn. Dat van Astrid ook. Op 2 januari, ruim op tijd, vroegen ze sa men verlenging aan. Astrid: ,,Dat doen we altijd tegelijk." Dit keer hebben ze te maken met de strenge CBR-regels voor 75-plussers, want Astrid is 75 en Krijn een jaartje ou der. Diabetes Ouderdom komt met gebreken. Daarom eist het CBR van 75-plus- sers een gezondheidsverklaring. Krijn: ,,Ik heb diabetes." Astrid: ,,Wij allebei, jammer genoeg." Krijn: ,,Gingen we naar de huisarts voor een doktersverklaring. Alles in orde, zei die." Astrid knikt. ,,Bij mij precies hetzelfde." De verklaringen gingen op de bus. Krijn: ,,Krijg je zes weken later bericht dat je naar een internist moet. Vanwege die suiker. Naar de internist, die ons ge zond verklaarde, weer papieren op sturen. Acht weken later post van het CBR: u moet naar een oogarts. Omdat diabetes op de ogen kan slaan." Op 15 maart gingen de pa pieren weer naar het CBR. Uiterlijk 9 mei ('op onze trouwdag') zouden ze bericht krijgen. Krijn: ,,Maar het bleef stil, dus ik maar weer bellen. Kwam er wéér een week of acht bij! Het kon zelfs wel augustus wor den!" Sinds 16 juni staat de rode Re nault Clio werkeloos in de garage. Met een beetje geluk heeft Krijn weer een geldig rijbewijs vóór de aankomende verjaardag van zijn kleinkind. ,,En anders is opa er niet bij. Heen en terug is 80 kilometer. Twee keer, als iemand voor ons op en neer rijdt. Dat kan ik niet van een ander vragen." Astrid: ,,In elk geval kunnen we nu wél naar Hel den." De petitie die Karel Dingemanse uit Arnemuiden op vrijdag 7 juni lan ceerde tegen de bouw van Water park Veerse Meer is nu al 11.500 keer ondertekend. In 2017 leverde een protest tegen Brouwerseiland 19.000 handtekeningen op. Dat ging om dertien kunstmatige eilanden van in totaal 55 hectare in de Greve- lingen met ruim 300 vakantievilla's. Ook dat verzet richtte zich ook op behoud van natuur, rust en ruimte. Brouwerseiland strandde zowel po litiek als juridisch. Een herhaling van dat succes lijkt in het geval van Waterpark Veerse Meer uitgesloten. Ook al wordt dat in oppervlakte en aantal huizen veel groter: 117 hectare met maximaal 950 woningen en appartementen. Aanpassingen afdwingen lukt mis schien nog, alles afblazen niet meer. De basis voor de plannen van Driestar is tien jaar geleden al gelegd door de voormalige eigenaar van camping De Witte Raaf, Piet Oo- men. Hij wilde de camping vernieu wen en uitbreiden tot 1100 over- nachtingsplekken: 600 toer- en jaarplaatsen, 200 vakantiewoningen en 300 ligplaatsen voor jachten. Door een faillissement mislukte dat, anders was het al voltooid. Het bestemmingsplan daarvoor is lang geleden goedgekeurd. Driestar nam de failliete boedel in oktober vorig jaar over. Het bedrijf De verkoop is niet meer terug te draaien. De gemeenteraad wil dat ook niet heeft grotere plannen dan Oomen had. Er komen meer, grotere en luxere vakantiehuizen, op een veel groter gebied. Juist die omvang stuit veel mensen nu tegen de borst. De verkoop is niet meer terug te draaien. De gemeenteraad van Mid- delburg wil dat ook niet, want dankzij Driestar wordt de gemeente - die financieel belang had bij het project - behoed voor een miljoe- nenverlies. Bijsturen van het project biedt beperkt kansen. Voor de eerste fase van het nieuwe waterpark ligt de weg vrijwel volledig open. Daar is immers al een bestemmingsplan voor goedgekeurd. Kanttekening is wel dat Driestar meer huizen wil bouwen dan Oomen destijds. Dat is nog niet helemaal geregeld. De Piet De tweede fase van het plan-Drie star gaat om een uitbreiding, rich ting De Piet. Daar zouden de tegen standers met succes tegen kunnen strijden in de procedures die daar- voor gaan volgen. Het gevolg zal wel zijn dat Driestar het plan aanpast. Het bedrijf heeft al laten doorsche meren dat het dan alleen fase 1 bouwt, de huizen verkoopt en zich terugtrekt. Waterpark Veerse Meer wordt dan niet het ruim opgezette familiepark met winkels, restaurant, zwembad en wellness dat de ge meente er graag ziet. Het verkrijgen van politieke steun is dan ook niet simpel. De gemeente wil bewoners van Arnemuiden wel een belangrijke stem geven bij het meepraten over maatregelen in de omgeving, bij voorbeeld om (verkeers)overlast te beperken. Karel Dingemanse maakt zich daar ook al tijden sterk voor. Daar helpen die 11.500 steunbetui gingen zeer zeker bij. aan seniorenpesten' OfUVlNG pbrhisdé< ®Kijk op de site bij /video Astrid en Krijn wachten al maanden op hun rijbewijs Het verzet tegen de bouw van een nieuw vakantiepark aan het Veerse Meer bij Arnemuiden blijft groeien. Of het veel zal uit halen, is zeer de vraag. Maurits Sep Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35