g-s Geef het CBR even wat lucht Gerard Rabelink stopt als burgemeester Voortplanting Zeeuwse steun voor zwemmer Van der Weijden 2 Het echtpaar Lere was er ruim op tijd bij. Alleen het CBR schoot maar niet op bij het verlengen van hun rijbewijs. Maanden duurde het. RIJBEWIJS VERLENGEN woensdag 19 juni 2019 Commentaar Het CBR werkt nog veel te traag. Het verhaal van de Ter- neuzense 75-plussers Krijn en Astrid Lere is het bewijs. De procedure voor de gezondheidsverklaring bij de ver lenging van hun rijbewijs is nog steeds extreem stroperig. Het CBR heeft er een verklaring voor. Die zou kloppen als het pro bleem nieuw was. Onverwacht extra werk kan elke organisatie verrassen. Maar deze wanprestatie is niet van vandaag of gis teren. Het duurt al maanden en er is onvoldoende zicht op ver betering. De Tweede Kamer is het terecht beu. Minister Cora van Nieuwenhuizen beseft dat zij iets moet doen. Zij overweegt de betrokken ouderen een jaar respijt te geven. Dat begint erop te lijken, maar de minister maakt nog niet duidelijk hoe zij de procedure structureel wil vereenvoudi gen. Misschien is het beter als de Kamer de minister dwingt de rijbewijzen van alle ouderen die 75 worden, voorlopig zonder meer verlengen. Dan kan het CBR even op adem komen, vol doende keuringsartsen contracteren en de procedures dras tisch bekorten. Dit vergt wellicht een noodwetje, maar alles beter dan doormodderen met de huidige werkwijze. Hier staat veel meer op het spel dan de verkeersveiligheid. Burgers moeten regels kunnen naleven. Een overheid die dat praktisch onmogelijk maakt, die dat maar laat duren en die al leen lapmiddelen gebruikt, raakt heel gemakkelijk haar gezag kwijt. Als dat gebeurt, wordt het pas echt onveilig in Nederland. Kamer is stroperige procedure voor gezondheidsverklaring van oudere automobilist terecht beu Hij heeft gisteren college, raad en Zeeuwse burgemeesters geïnfor meerd over zijn besluit. Over zijn afscheid wil hij het verder nog niet hebben. ,,Ik werk nog altijd met en thousiasme en met datzelfde en thousiasme ga ik nu ook verder." Rabelink stopt bewust halverwege een raadsperiode. Dat geeft zijn op volger de kans zich te settelen vóór een nieuw college wordt gevormd. ALMANAK Door nu al zijn vertrek aan te kon digen, kan ook rustig naar een op volger worden gezocht en is een waarnemer niet nodig. Rabelink en zijn vrouw waren al langer van plan na zijn pensione ring op Schouwen-Duiveland te Ik ga mijn opvolger niet voor de voeten lopen gaan wonen. ,,We komen hier lan ger dan waar dan ook." Maar na mei wil hij alleen nog maar inwoner zijn. ,,Dan wil ik geen officiële din gen meer doen. Ik ga mijn opvolger niet voor de voeten lopen." De jongedame uit Ellemeet had net van de juf geleerd op welke manieren planten zich kunnen voortplanten, toen ze samen met haar broertje haar moeder en tantes hoorde praten over een zwangere buurvrouw. Hoe kan dat? Dat er zomaar een kindje in de buik van de buur- vrouw groeit, wilde broerlief weten. Omdat er een zaadje in haar buik zit, probeerde moeder het wonder van de zwanger schap een beetje onhandig uit te leggen. Oh, analyseerde zijn zusje met haar kersverse bio- kennis meteen: ,,Dan zal het wel onkruid zijn." Nieuwe Sluis al 'in gebruik' Famke Louise en La Fuente op studentenfestival De eerste namen voor het Kickoff Festival Zee land zijn bekend. Op woensdag 21 augustus komen Famke Louise (foto) en DJ La Fuente het studentenfestival van de HZ, Scalda en Univer sity College Roosevelt opluisteren. Naast de grote headliners nodigt het festival, dat plaats vindt op de Markt in Mid delburg, ook regionale dj's uit, bekend uit het Zeeuwse uitgaansleven. De volledige line-up van het festival wordt de ko mende weken onthuld via kickofffestival.nl en social media. SLUIS Bewoonster ademt rook in bij brand Het CBR doet aan seniorenpesten. Zo voelen Krijn en Astrid Lere uit Terneuzen het. In januari al vroe gen de zeventigers verlenging van hun rijbewijs aan. Astrid, veront waardigd: „Volgens de laatste be richten zou het misschien in au gustus rond zijn. Ik vind dit niet kunnen." Juist gisteren viel er een brief van het CBR op de mat: Krijn mag naar de gemeente om een rijbewijs aan te vragen. Is er in elk geval één die achter het stuur mag kruipen. Het had weinig gescheeld of het stel had dit jaar niet op vakantie gekund. Op een camping in het Limburgse Hel den hebben ze al een mooi plekje gereserveerd én betaald voor hun camper. Krijn: ,,Je moet een jaar te voren boeken, anders kom je er niet op. En nu hadden we dat plekje, maar geen auto. We konden er al leen heen als iemand ons zou bren gen. Nou, Helden ligt niet naast de deur." Camper Krijn en Astrid zijn bepaald geen zondagsrijders. Krijn: ,,Ik heb al i&sss: vanaf mijn achttiende een rijbe wijs. Al bijna zestig jaar." Wekelijks verreed het echtpaar, dat handelde in betonnen tuinbeelden, zo'n 3000 kilometer. Astrid: ,,En altijd samen. Op lange ritten wisselden we elkaar af." Voor het werk hoeven ze het niet meer te doen: Krijn is op zijn De stichting Recreatiebad Elder- schans in Aardenburg wil Maarten van der Weijden steunen tijdens het zwemmen van de Elfsteden tocht. In het zwembad wordt een ludiek evenement gehouden: 'Meezwemmen' met Maarten van der Weijden. Vrijdag onderneemt de top zwemmer een nieuwe poging om de Elfstedentocht te zwemmen en geld in te zamelen voor de kanker bestrijding. ,,Vanaf 17.00 uur, het tijdstip dat Van der Weijden start, tot zaterdag 22 juni 17.00 uur ho pen wij dat er 24 uur lang onafge broken minimaal twee zwemmers zijn die baantjes trekken. Zwem mers kunnen een half uur zwem men en worden daarna afgelost door andere personen die ook een half uur zwemmen en dat 24 uur achter elkaar", laat de organisatie weten. Deelname kost minimaal 4 euro en dat geld wordt gedoneerd aan de Maarten van der Weijden Foun dation. Stichting Recreatiebad El- derschans hoopt dat de actie lukt en dat er minimaal 500 euro wordt opgehaald voor het goede doel. Aanmelden voor deelname kan via info@zwembad-aardenburg.nl Ook in Heinkenszand in zwem bad Stelleplas kunnen belangstel lenden meezwemmen. Ook daar is de start om 17.00 uur. Gerard Rabelink stopt in mei volgend jaar als burgemeester van Schouwen-Duiveland. Hij bereikt dan de pensioengerech tigde leeftijd, na elf jaar de ambtsketen van Schouwen-Dui- veland te hebben gedragen. Ra- belink en zijn vrouw blijven in de gemeente wonen. Esme Soesman Zierikzee - Gerard Rabelink, burgemeester van Schouwen-Duiveland Tip? redactie@pzc.nl HOEK De Nieuwe Sluis bij Ter- neuzen wordt zaterdag al in gebruik genomen, op vakantiepark Marina Beach bij Hoek. Dat ge beurt tijdens het tiende vaarweekend van de Zeeuwse modelbouwver eniging Zuid-Zuidwest. Vrijwilligers van de ver eniging hebben de Nieuwe Sluis waarheids getrouw nagebouwd op een schaal van 1 op 50. De ingebruikname is om 12.00 uur. Ruim honderd scheepsmodellen - van dertig centimeter tot ruim vier meter lang - worden ook verwacht op de ma nifestatie die loopt tot zondag 17.00 uur. MIDDELBURG In een woning aan de Pater Brugmanstraat in Sluis heeft gistermiddag brand gewoed. De be woonster van het pand ademde rook in en werd behandeld door ambu lancepersoneel. De brandweer werd rond drie uur gealar meerd en rukte met drie voertuigen uit. In de houten aanbouw van het huis was brand uitge broken. Ruim een kwar tier na aankomst kon den brandweerlieden het sein brand meester geven. De brandweer heeft ver volgens de woning ge ventileerd. 'CBR doet Ondine van der Vleuten Terneuzen Krijn en Astrid Lere komen met hun verlopen rijbewijs niet verder dan hun beeldentuin. foto CAMILE SCHELSTRAETE Maurice Steketee Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34