Gemeente Noord-Beveland betaalt Marco Doeleman een 'fooitje' Vestrock Hulst verenigt festivals Cees Bol favoriet voor ZLM Tour pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl woensdag 19 juni 2019 YERSEKE Een wandeling maken door de middeleeuwse straatjes van Tolsende; al bijna vijfhonderd jaar kan het al leen maar bij laag water. Het dorpje tussen Yerseke en Oostdijk werd namelijk tussen 1530 en 1532 door meerde stormvloeden verzwolgen. Door de getijdenwerking komen telkens nieuwe stukken puin en fundamenten bloot te liggen. Het verdronken land in de Oosterschelde is niet toegankelijk, maar voor de deelnemers aan een excursie van Zeeuwse Ankers en het Oosterscheldemuseum in Yerseke werd gistermiddag een uitzondering gemaakt. Het geschil tussen de gemeente Noord-Beveland en initiatiefne mer Marco Doeleman van de Zeeuwse Lagune is na langdurig getouwtrek, opgelost. De ge meente heeft een minnelijke schikking getroffen met Doele- man en betaalt hem een bedrag van in totaal 372.500 euro ex clusief btw. De ondernemer hoeft ook niet langer aan nog openstaande financiële ver plichtingen te voldoen. Luc Oggel Wissenkerke Doeleman wilde ooit vier eilanden met hotelappartementen, recrea tieappartementen en recreatiewo ningen in het Veerse Meer aanleg gen, maar dat stuitte op veel verzet. Nadat de plannen in oktober 2017 - onder meer op basis van de Kustvi- sie - door de gemeenteraad waren afgeschoten en de rechter de ge meente in het gelijk stelde, diende de initiatiefnemer een schadeclaim in. Ook kondigde hij hoger beroep aan. Volgens de gemeente was de keuze een lange en kostbare proce dure met een onzekere uitkomst, of een minnelijke schikking. Het is dat laatste geworden. De gemeen teraad heeft op 28 februari al inge stemd met de overeenkomst tij dens een besloten vergadering, tot ergernis van de PvdA in de ge meenteraad. Vooruitkijken Doeleman zelf heeft 'weinig com mentaar' op de uitkomst. ,,Ik ben met een fooitje afgescheept, maar het heeft geen enkele zin om te blij ven procederen. Ik kijk liever voor- uit. We hebben nog steeds een lo catie aan de Veerse Dam", doelt hij op zijn restaurant Vrouwe in den Polder. Vijftien jaar geleden al werd Het heeft geen enkele zin te blijven procederen. Ik kijk liever vooruit - Marco Doeleman, initiatiefnemer door verschillende bestuurlijke partijen besloten dat het gebied aan de voet van de Veerse Dam moest worden teruggegeven aan de na tuur. Friettent De Lekkerbek zou een andere plek krijgen aan de westkant van de dam en Vrouwe in den Polder moest naar de oostkant verhuizen. ,,Ik wil nu wel eens ant woord van de provincie en de ge meente Veere hoe we daar mee om gaan." Doeleman is naar eigen zeggen 'voorzichtiger geworden om en thousiast te worden'. ,,In de hele ge- biedsvisie Veerse Meer is al enorm veel gemeenschapsgeld gestoken. Dan heb ik het niet over tonnen. Maar wat is er nu van terechtgeko men?" Noord-Beveland is wat Doe leman betreft in elk geval 'niet meer aan de bal'. ,,Het blijft me verbazen dat het in Nederland mogelijk is dat een overheid afspraken kan maken en zich daar vervolgens niet aan hoeft te houden." Toekomstvisie Burgemeester Letty Demmers is opgelucht dat de kwestie op deze manier is opgelost en denkt dat dat 'in het belang is van de inwoners van Noord-Beveland'. ,,We kunnen nu door met de Toekomstvisie Noord-Beveland en nieuwe keuzes maken, zonder het verleden mee te slepen." Ze beaamt dat de initiatief nemer bij lange na niet volledig wordt gecompenseerd. De ge maakte kosten liggen naar schat ting rond de miljoen euro. Jammer Dat de gemeente nu vier ton armer is en daar in principe niks voor te rug heeft, is volgens Demmers fei telijk juist. ,,Alleen was er in 2010 nog geen sprake van een Kustvisie. Het is jammer van het geld, want dat is gemeenschapsgeld en daar moet je zorgvuldig mee omgaan. We moeten kijken hoe we deze er varing op een positieve manier kunnen gebruiken." Internationale alliantie moet komst grotere namen mogelijk maken „Alles valt of staat met een goede proloog in Yerseke'' Schikking 4 ton Zeeuwse Lagune ZEELAND10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33