O De Jong terug op tv.... als weerman AfllCü'^h Cher 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Eén conclusie durf ik veilig te trekken over Zomer met Art: er is heul veul aandacht be steed aan het decor, dat een eclectische strandtent moet voorstellen. Kussens, wijnkoeler, bloemen, heel veel planten, geen centrale tafel maar houten picknicksets en loveseats her en der door de studio waar Art Rooijakkers als gastheer tussendoor schuift van gast naar gast. Ben ik dan nog iets vergeten? Ah natuurlijk, de plastic dolfijn. Kortom, met warmte en sfeer zit het wel snor in deze tijdelijke opvolger van RTL Late Night met Twan Huys, al vond ik het een gemiste kans dat ze de show niet in de buitenlucht opnemen zoals de promo's van afgelopen weken deden geloven. Maar belangrijker: het is zo jammer dat ze al die tijd en moeite die in het decor zit, niet hebben gestoken in het regelen van een paar écht goede, urgente gasten voor de eerste aflevering. Dddr trek je meer kijkers mee dan met een goedgetimmerde bar. Op de een of andere manier blijven ze bij RTL hardnekkig geloven dat hun doelgroep niet op een beetje inhoud zit te wachten. Geen idee waar ze dat op baseren, want de kijkcijfers laten iets heel anders zien. Maar goed, geheel in lijn met de RTL Late Night-traditie van de laatste jaren begon de uitzending met een voorspelbaar gesprek met twee alleenstaande moeders die amper rondko men. Als aanleiding daarvoor waren voor het ge mak de recentste CBS-cijfers, de nieuwe land- bouwplannen van minister Schouten en de toe spraak van premier Rutte van afgelopen weekend op een hoop geveegd. Er zat een jochie dat onder de douche door de bliksem was getroffen. Guido Weijers gaf les in ge luk. Charles Groenhuijsen (met blauw oog) her kauwde de zaak O.J. Simpson. Er was een ver schrikkelijke quiz om verslaggevers Bram Krikke en Gwen van Poorten voor te stellen, die voor de show elke dag een grappig filmpje (of niet-grappig, zo bleek even later) maken. En toen - verrassing - was er zomaar een aardig gesprekje met een bio loog over homoseksualiteit onder dieren. Vooral de giraffen zijn er nogal van, zo bleek. Ondertussen acteerde Art vol overgave de geïnteresseerde talk- showhost, maar Oscarwaardig was het niet. Eén aardig gesprekje in 75 minuten is een erg zuinig netto uitlekgewicht. Ik weet het: het was pas de eerste aflevering, zo'n redactie moet erin komen, Art moet groeien in zijn rol, niet iedereen houdt van Pauw of Jinek. Maar wat ik niet snap: als je als zender nou gewoon geen zin hebt om de kij kers serieus te nemen en een luchtige maar góede talkshow te maken, waarom laat je dan niet ge woon De Zwakste Schakel staan? Quote van de dag Cosby doceert in gevangenis Bill Cosby be steedt zijn tijd in de gevangenis nuttig. De 81-ja- rige acteur, die sinds april vast zit wegens ver krachting, geeft al drie maanden lezingen aan medegevange nen. Hij geeft ze tips om uit de bak te blijven. Broers met brace De broers Tim en Wart Kamps, die een rol delen in de mu sical 't Schaep met de Vijf Poo- ten, spelen de komende tijd al lebei met een brace. Tim brak zijn enkel bij het voetballen en Wart brak zijn pols tijdens de voorstelling. Gudo Tienhooven ,,Geweldig vond ik het. Een oud-docent van de Lucht macht wilde met mij wel aan de slag. Twee maanden lang kreeg ik 8 uur per dag les van deze man. Ik moest ook eind examen doen. Een 8,2. Niet slecht toch?! Er komt echt meer bij kijken dan je denkt.'' ,,Ik weet nu alles van tropische cyclonen en verschijnselen als El Nino en maak mijn eigen weerkaarten. Ik weet dat je de luchtwarmte van verschillende hoog tes meet en die fron ten zelf intekent Je bent er de hele dag mee bezig. Inschatten waar en wanneer de buien vallen, vind ik het las tigst. Je moet op basis van meetgegevens je eigen conclu sies trekken.'' ,,John Bernhard (van 1989 tot 2002 te zien bij RTL, red.) is met pensioen, hij was de weer man der weermannen. Hij kon het zo makkelijk vertellen. Als ik een weekend ging zeilen, liep ik vaak zijn kantoor binnen voor advies en wist hij me zo te ver tellen uit welke hoek ik wind kon ver wachten. En nu ben ik zelf weerman! Dat RTL nog investeert in ie mand van bijna 50 jaar, is bij zonder. Ze hadden ook kunnen roepen: ben je helemaal mal geworden?!'' Ik baalde ervan, dat doe ik nog steeds een beetje Uitgekiende timing: in Amerika is juni Pride-maand. In de clip woont de zangeres in een mierzoet uitziend caravanpark in regenboogkleuren met uitbun dig uitgedoste bewoners - stuk voor stuk bekende sterren uit de Amerikaanse LGBTQ+-gemeen- schap - zoals talkshowpresentator Ellen DeGeneres, Orange is the new black-acteur Laverne Cox, travestiet RuPaul, de mannen van Netflix- show Queer Eye en Queenzanger Adam Lambert. Taylor zingt tegen criticasters: Why are you mad When you could be GLAAD? - een directe verwij zing naar de Amerikaanse variant van homobelangenorganisatie COC. De clip eindigt met een op roep om haar petitie voor gelijke rechten te steunen, die gistermid dag al 300.000 keer was onderte kend. Overigens kan niet iedereen in de roze gemeenschap Swifts re- genboogactivisme waarderen. Het zou meer marketing dan oprecht heid zijn en als witte heterovrouw een homohymne maken is net zo opportunistisch als jezelf een bij naam geven, schrijft onder meer het Amerikaanse blad Esquire. Via regenboogvlaggen, dragqueens, sterren en een historische vredesovereenkomst vestigt Taylor Swift met haar nieuwe videoclip de aandacht op zich. Zes beelden uit het spraakmakende You Need to Calm Down, dat op YouTube binnen een dag al twintig miljoen keer bekeken is. een beroemde quote van zan geres Cher uit een interview uit 1996. In dat interview spreekt ze over sociale normen en vertelt ze over haar moeders wens dat Cher een huisje- boompje-beestjebestaan zou krijgen en met een rijke man zou trouwen. Haar antwoord: „Mom, lama rich man." Overi gens speculeren sommige mu ziekkenners en Swiftfans dat dit niet slechts een verwijzing is naar Cher als homo-icoon, maar dat de 'popgodin' ook op haar nieuwe album Lover te ho ren is. Talkshow woensdag 19 juni 2019 GO TELEVISIE 'T SCHAEP 3 ■u Marc de Jong keert vanoch tend terug op tv. De presen tator (49) liet zich na 27 jaar bij RTL de afgelopen maan den omscholen voor een op merkelijke switch: van het vertrouwde gezicht van RTL Z naar weerman. Hoe beviel de omscholing? Zoals...? Wie is je grote voorbeeld? Spice Girl Mel B op de Britse tv. Ze betreurt het dat Victoria Beckham niet langskwam bij het laatste reünieconcert van de band. Taylor Swift toont zich in de clip, die ze deels zelf regisseerde, een voorvechter van gelijke rechten. Marlies van Leeuwen In het begin van de video is Taylor Swift thuis in een sui- kerspinroze gedecoreerde stacaravan als er wordt inge zoomd op een ingelijste poster aan de muur, met de tekst: Mom, I am a rich man (Mama, ik ben een rijke man). Het is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28