Winst en verlies voor Nederland 27 Geraint Thomas verlaat Ronde van Zwitserland na val woensdag 19 juni 2019 BASKETBAL De ene na de andere favoriet voor de Tour de France valt om. Na Tom Dumoulin en Chris Froome smakte gisteren ook Geraint Thomas tegen het asfalt in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland. Ergens bij de Franse grens sloeg de twijfel toe. Elke afslag op de snel weg was er één waar hij om kon draaien. Of niet. Of toch maar wel. Was het wel zo'n goed idee, die hoogtestage? Was hij er wel klaar voor? Tom Dumoulin draaide uiteinde lijk om. Hij reed zijn auto niet naar de hoogtestage in de Alpen, maar naar huis. Vanwege de knie, die el- Bij Ineos lijkt het nu tijd voor plan C: het uitspelen van het Colombiaanse wonderkind Bernal lendige knie. Het is ondertussen de hoofdpersoon in de soap die Dumoulins voorbereiding op de Tour de France is geworden. Alles draait om de knie. Meer dan een maand geleden viel hij erop in de Giro d'Italia, maar nog altijd is ie pijnlijk en dik. Afgelopen weekend werd er een stukje grind verwij derd uit de wond. Dumoulin (28) zou ermee kunnen trainen in La Plagne, maar besliste zelf anders tij dens de autoreis ernaartoe. Het is de zoveelste tegenslag in de voorbereiding op de Tour. Het is ondertussen niet langer de vraag in welke vorm hij in Brussel aan de start staat, maar of hij er überhaupt nog heen gaat. Hoe graag hij zelf, zijn ploeg en zijn sponsoren het ook willen: heeft het zin om met anderhalf been en een houtjetouw- tjevoorbereiding te starten in een grote ronde? Asfalt Maar Dumoulin is bepaald niet de enige klassementsrenner die de Tour al dreigt te verliezen voordat ie begonnen is. Chris Froome (34) crashte vorige week bij de verken ning van de tijdrit in de Dauphiné en brak zoveel dat ze er pas een paar dagen geleden achter kwamen dat hij ook zijn nek gebroken had. En gisteren smakte ook Ineos' plan B - Geraint Thomas - tegen het asfalt in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland. Hij zat minuten lang groggy op de grond en werd daarna afgevoerd naar een zieken huis voor nadere controles. Daarmee ligt het volledige Tour podium van vorig jaar in de kreu kels. De schade bij Thomas (33) lijkt mee te vallen: schaafwonden en een snee onder zijn oog, maar hij had niet de luxe om nog veel trai nings- en koersdagen te missen, omdat hij het jaar begon met een paar kilo (ok, heel veel kilo's) te veel. Bij Ineos, de afgelopen jaren de sterkste ploeg in de Tour, lijkt het tijd voor plan C: het Colombiaanse wonderkind Egan Bernal. Bernal is pas 22 jaar oud, maar hij won in het voorjaar al Parijs-Nice op indrukwekkende wijze. Het par cours van de Tour lijkt op zijn lijf geschreven: niet te veel tijdritkilo meters en véél klimwerk in de ijle lucht die hij gewend is - hij is gebo ren op 2600 meter boven zeeniveau. Eigenlijk was hij dit seizoen ei genlijk aangewezen als Ineos- kopman voor de Giro. Maar daarvan haalde hij de start niet. De reden: een gebroken sleutelbeen als gevolg van een valpartij. Viviani wint massasprint WIELRENNEN Elia Viviani heeft de vierde etappe in de Ronde van Zwitserland op zijn naam gebracht. De Italiaanse coureur van De- ceuninck-Quick-Step was na 164 kilometer in Arles- heim de sterkste in de eindsprint. De Australiër Michael Matthews (Team Sunweb) moest genoegen nemen met de tweede plek. De Slowaak Peter Sagan kwam als derde over de finish. De winnaar van de derde etappe bleef leider in het algemeen klas sement. De Kruijf keert terug bij Oranje VOLLEYBAL Robin de Kruijf (foto) is terug in Oranje voor de laatste week van de Nations League. Bondscoach Jamie Morrison heeft haar na een rustpauze bij de groep gehaald als vervang ster van Eline Timmerman. Het worden de eerste in terlands dit seizoen voor de 28-jarige De Kruijf. Ze is al jaren een vaste waarde in de nationale ploeg. Federer met moeite verder TENNIS Roger Federer heeft zich met moeite ge plaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Halle. De negenvoudig kampioen won in zijn eer ste wedstrijd op gras van het jaar met 7-6, 6-3 van de Australiër John Millman, die hem vorig jaar op de US Open in de vierde ronde nog verraste. Federer kreeg tegen de nummer 57 van de wereld maar twee breakpoints en benutte er daar één van. In de laatste game moest Federer zich inspannen en na een kans op een break voor Millman won de 37-jarige Zwitser de partij. Nu wacht Jo-Wil- fried Tsonga voor Federer. UITSLAGEN GO De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn het WK in eigen land wisselend be gonnen. Eerst werd op het Museum plein in Amsterdam met 17-11 gewon nen van Turkmenistan. Op de foto du elleert de Nederlandse Natalie van den Adel (links) met een tegenstander. Later op de avond werd van Hongarije verloren: 13-11. De Nederlandse man- nenploeg komt vandaag voor het eerst in actie; tegen Zuid-Korea en Servië. Het toernooi duurt nog tot en met zon dag. 3x3-basketbal is vanaf 2020 een olympische sport, evenals BMX frees tyle, skateboarden, (branding)surfen en sportklimmen. foto pim ras Hele Tourpodium ligt in de kreukels Thijs Zonneveld Rotterdam Mimffil P T32* Geraint Thomas zit op de grond. Hij gaf op na een val. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Mannen, vierde etappe: 1. Viviani (Ita) 3.46.02, 2. Matthews (Aus) z.t, 3. Sagan (Slo) z.t, 4. Trentin (Ita) z.t, 5. Stuyven (Bel) z.t, 6. Vanmarcke (Bel) z.t, 7. Janse van Rensburg (ZAf) z.t, 8. Garcia (Spa) z.t, 9. De- wulf (Bel) z.t, 10. Lienhard (Zwi) z.t. Klassement: 1. Sagan (Slo) 11.37.28, 2. Matthews (Aus) 0.10, 3. Asgreen (Den) 0.15, 4. Dennis (Aus) 0.16, 5. Craddock (VS) 0.21, 6. Küng (Zwi) 0.25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27