aan voorbereiding seizoen II rond toewijzing WK voetbal2022aan Qatar 23 woensdag 19 juni 2019 Onlangs nog toonde Platini zich strijdbaar om zijn naam 'volledig te zuiveren'. Zijn advocatenteam be nadrukte gisteren stellig dat het niet om een arrestatie ging, zoals eerder werd bericht door Franse media, maar om een 'verhoor' van de politie. Dat Platini op dat mo ment nog altijd vast zat in Nanterre, was volgens diens advocaat bovenal om 'technische redenen'. ,,Hij heeft alle vragen gedetailleerd beant woord en heeft geen twijfels dat hem niets te verwijten valt'', aldus een verklaring. Het WK-bid van 2022 in Qatar (en de gelijktijdige toewijzing van het WK in Rusland van 2018) wordt al ruim acht jaar omgeven door schandalen. Vrijwel de hele mondiale voetbalwereld, spelers en voetbalfans in het bij zonder, spreken al sinds de toewij zing in 2010 schande van het toer nooi. In eerste instantie simpelweg was dat een reflex van gezond ver stand: waarom zou je een WK voet bal toekennen aan een oliestaatje zonder voetbalhistorie, een plek waar het in de zomer nota bene 50 graden is, en waar de mensenrech ten al jarenlang onder grote druk staan? Dat gevoel bleek al snel te klop pen. Bestuurders zoals Chuck Blazer, Jack Warner en Mohamed bin Hammam werden levenslang geschorst. Talloze onderzoeken naar steekpenningen werden uitge voerd, door de FBI, maar óók door de FIFA zelf. De Amerikaanse jurist Michael Garcia stuitte op talloze onregelmatigheden en onverklaar bare zaken rond de bidprocedure van Qatar. Garcia legde zijn functie neer omdat hij ontevreden was over de maatregelen van de FIFA. Voormalig FIFA-president Sepp Blatter werd in 2015 óók geschorst, net als Platini, voor dezelfde dubi euze betaling uit 2011. Ironisch ge noeg was de Zwitser nooit voor stander van het WK in Qatar, Pla- tini was dat wél. stond Afellay aan het begin van zijn loopbaan. Van Bommel: ,,Hij werd nog op 'de ouderwetse manier' op gevoed in een groep met naast mij ook Cocu, Ooijer, John de Jong. Hoeveel schoppen ik hem in die tijd heb gegeven? Vraag hem dat maar eens, haha.'' Van Bommel zegt het met een lach, maar uit wat hij verder zegt vandaag spreken toch vooral zorg Hoeveel schoppen ik hem heb gegeven? Vraag hem dat maar en ongeduld. PSV mag dan een doortimmerde visie hebben en deze zomer een schitterend nieuw complex openen voor de jeugd, ie dereen kijkt toch vooral naar de korte termijn bij het eerste team. ,,Natuurlijk irriteert het me dat we de selectie nog niet intact hebben, maar het is logisch,'' zegt Van Bom mel. ,,Op 23 of 24 juli speel je al te gen Basel of Olympiakos. Ik wil graag zo snel mogelijk het elftal hebben staan en de speelwijze erin krijgen, maar op spelersvlak zal het nog wel een tijdje onrustig blijven.'' Transfer Daniel Schwaab is al weg. Angelino is bijna weg naar Manchester City (Van Bommel: 'Hij heeft toestem- ming om te praten'). Hirving Lo- zano gaat naar verwachting weg (naar Napoli) en naar Steven Berg- wijn, Gaston Pereiro en Luuk de Jong hebben reeds clubs uit onder meer Spanje, Italië, Engeland, Frankrijk, Rusland geïnformeerd. ,,Vijf basisspelers weg? Kan zo maar,'' zegt Van Bommel in navol ging van technisch manager John de Jong. ,,En we zijn zelf ook bezig met spelers. Maar het is niet gemak kelijk. En stel: we hebben het team straks 'staan' voor de eerste ronde in de Champions League, dan is het nog bijna anderhalve maand tot de transfermarkt op 1 september sluit. Je moet ermee dealen. Maar ik blijf het bezopen vinden dat het zo Trainer Mark van Bommel begon gisteren aan het seizoen met werkt.'' PSV. verlegenheid gebracht M Michel Platini als voorzitter van de UEFA in Wenen. Hij werd gisteren aangehouden. foto anp - Mark van Bommel, PSV-trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23