Marjan Berk Trump geeft in Florida gas voor droomstart verkiezingscampagne Berenwelp gedood: hij was te aardig President aast op tweede termijn NIEUWS 17 Mijn nieren dreunden vanaf de eerste noten mee met de dampende muziek woensdag 19 juni 2019 Het was lang geleden dat ik mijn gehoor blootstelde aan de rotherrie die tijdens popconcerten uit de speakers kwam. Sterker nog, wat was er in die jonge jaren heerlij ker dan dat je nieren voelbaar meedenderden op het stotende ritme van een echte rock-'n-roll- band. Een concert van een band die zo'n stuk verrukkelijk jeugdsen timent voor mij weer eens tot le ven zou roepen, zat niet in mijn verwachtingspatroon. Maar het lot speelde mij in de kaart. Er was een jonge man die op de vraag wat voor soort muziek hij nu in zijn weekje Amsterdam zou wil len horen, onbekommerd riep: ,,Rock-'n-roll." Ik vroeg een van mijn muziek- zoons wat er op de bewuste avond waarop ik mijn jonge vriend mocht entertainen zoal in het rockcircuit gaande was. En zie: we boften. Die woensdag- vond zou Low Cut Connie zijn eerste concert in Nederland ge ven, zodat ik haastig twee kaart jes bestelde bij Paradiso, onze na tionale poptempel, en en passant op Facebook ook nog even een vurige oproep deed om dit con cert te bezoeken! Als argument om dit concert niet te missen haalde ik de en thousiaste loftoeterij die Bruce Springsteen en Elton John deze jonge helden toezwaaiden erbij. Zo begaven mijn jonge gast en ik ons die avond naar Paradiso, ik nieuwsgierig of de herinnering aan bands als AC/DC, The Clash en meer van dat soort heftige rock mij nu nog veel plezier zou bezorgen. Nou, het was top. Mijn nieren dreunden vanaf de eerste noten zoals in vroeger tijden weer mee op de dampende en stampende muziek. Mijn bejaarde benen voegden zich moeiteloos in het swingende ritme en ik stond 'sur place' weer net als lang geleden mee te hoppen. Ook mijn jonge gast stond voorzichtig wippend op de maat zich steeds duidelij ker over te geven aan de oermu ziek Adam Weiner zong de longen uit z'n lijf, terwijl hij af en toe, net als Jerry Lee Lewis (ook lang geleden) de piano alle eer aan deed. Ik vroeg me af of dit nu een revival van oude tijden was. Jeugdsentiment misschien? Welnee! Rock-'n-roll is niet dood te krijgen, is nog steeds springle vend! En is ook nog steeds in staat een gehoor in een staat van opwinding te brengen. ,,One more timer speelde de band, Adam Weiner ramde staand op één been op zijn piano en iedereen was gelukkig. elpee (jaja, een gewone ouder wetse, grote langspeelplaat) sig neren en we wensten de heren en blonde Aigail alle succes van de wereld, terwijl ze de instru menten inpakten voor vertrek naar Woerden, waar de volgende dag hun prille Europese zege tocht verder zou gaan. Niet toevallig in de staat Florida startte de Amerikaanse president daarmee officieel zijn herverkie zingscampagne voor 2020. Hij gaat voor een tweede termijn en dit is de formele aftrap. First Lady Melania Trump en vicepresident Mike Pence, en diens vrouw, stonden aan zijn zijde. Trump vertoeft graag en vaak in Florida. Hij golft er regelmatig in het weekend op zijn resort Mar-a- Lago. Het is belangrijk voor zijn herverkiezing dat Trump Florida wint. De vakantiestaat stemt name lijk grillig. De laatste zes verkiezin gen werden drie keer gewonnen door een Democraat (een keer Bill Clinton en twee keer Barack Obama) en drie keer door een Re publikein (twee keer George W. Bush en een keer Donald Trump zelf). Florida is als de andere 'swing states' Ohio, North Carolina, Penn sylvania, Michigan en Wisconsin. Daar moet hij winnen. Peilingen In 2016 werd Trump vooraf geen kans gegeven. Maar bijna alle pei lingen zaten fout. Want Donald Trump zit nu in het Witte Huis en niet de gedoodverfde winnaar Hil lary Clinton. Recente peilingen lij ken ook weer niet al te best voor Trump. In een interview met de zender ABC News en in diverse tweets die Trump eraan wijdde wijst hij ze van de hand als fake news. Tegelijk blijken de 'neppeilin- gen' hem mateloos te irriteren. ,,Omdat het niet waar is en ik van de waarheid houd. Ik ben een heel eerlijke kerel. Als die peilingen cor rect waren, dan zou ik zelfs niet kla gen'', zo zei hij. Want geen enkele president heeft het in zijn eerste termijn beter gedaan dan Donald Trump, zo voegde hij eraan toe. Trump en zijn entourage rekenen erop dat de kiezers zijn economi- Vakantiestaat stemt altijd grillig, dus Trump moet en zal daar winnen sche successen belangrijker vinden dan zijn 'onorthodoxe stijl' en de (bewezen) overdrijvingen en on waarheden die hij de afgelopen ja ren heeft verteld. Waarnemers voorspellen dat dit inderdaad wel- eens zo kan gaan. De verkiezingscampagne van Donald Trump zal ook niet heel an ders uitpakken dan de vorige, den ken ze. Trump gaat de nog steeds niet van de vorige klap bekomen Democraten aanpakken met spec taculaire claims over migratie- en handelspolitiek. Hij zal niet aarze len op de man of de vrouw te spe len. De president doet dat al regel matig als hij in zijn nachtelijke tweets de draak steekt met Joe Bi- den, de man die hem volgens me nig peiling zou kunnen verslaan. Hoe dan ook, het zal Trump zijn die de spelregels voor 2020 oplegt. Bij de Democraten zijn ze er nog lang niet uit hoe Trumps strategie te pareren, want de economische groei en de dalende werkloosheid vallen moeilijk te ontkennen. Tevreden Vraag blijft wat het nog voortdu rende Rusland-onderzoek (over Russische inmenging in de verkie zingen) nog teweeg kan brengen. Of hoe de handelsoorlog met China afloopt. Of dat er misschien nog oorlog komt met Iran. Een peiling van onderzoeksbureau Ipsos gaf vo rige week aan dat 40 procent van de Amerikanen tevreden is over Trump, 56 procent dus niet. Maar het gaat niet om het winnen van peilingen, maar om het winnen van belangrijke staten. En dus gaat Trump vol voor Florida. PORTLAND Rangers in het Scoggins Valley Park in de Ame rikaanse staat Oregon hebben daar een nog jonge beer doodge schoten, omdat het roofdier zich te vriendelijk gedroeg als er mensen in de buurt wa ren. Volgens de autori teiten werd de schattig ogende berenwelp bijna dagelijks door parkbe zoekers getrakteerd op eten, terwijl het voederen van dieren ten strengste verbo den is. De 'makke' beer was bo vendien een geliefd onderwerp voor selfies. Eerder deze maand kreeg de leiding van het park de eerste tips binnen over een beertje dat zich opvallend amicaal gedroeg en zich steeds ophield bij een waterpartij die veel toeristen trekt. Een week geleden werden aan de oevers tientallen mensen gespot die eten neerlegden in de buurt p van het hongerige en 4 nieuwsgierige dier. De sheriff deed vervolgens via Twitter een drin gend verzoek aan de park bezoekers. ,,We proberen de beer weer in de bossen te krij gen, dus blijf weg bij het water.'' Dat laatste lukte, maar een dag later dook de welp toch weer op bij het meertje. Omdat de situatie uit de hand dreigde te lopen, besloot de parkdirectie de welp toch maar te doden. Volgens de sheriff is het levensgevaarlijk om wilde dieren te voeren, omdat ze on voorspelbaar kunnen reageren. ,,Jong of oud maakt niet uit. Het dier rende niet weg toen we met geweren op hem afliepen. Zo tam was het al geworden.'' De directie betreurt het dat de beer geschoten moest worden. ,,Dit gebeurt er als mensen zich niet houden aan het voederver bod. Bezoekers overzien helaas niet de gevolgen daarvan. Dit dier was gewoon te verwend en daardoor een te groot risico.'' GO Rock-'n-ro Als een blij kind lieten we een 'Four more years, four more years' (Nóg vier jaar). Het galmde gisteravond luid en enthousiast door het Amway Center in Orlando. De zaal was tot de nok gevuld met aanhan gers van Donald Trump. Bob van Huët Rotterdam/Orlando Donald Trump wil ook na 2020 president van de VS zijn. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17