Rutte herhaalt: hoger loon óók voor gewone man Domper na guldenfeest •flfc 9 (7~ w U29 NIEUWS 15 ^WIJNBEURS Terug van weggeweest! €3" fOWING WIJNBEURS.NL/WIJNACTIE woensdag 19 juni 2019 Rutte dreigde zaterdag op het con gres van de VVD dat als grote be drijven niet 'aanzienlijk' betere cao's afsluiten, lastenverlaging voor werkgevers niet doorgaan. „Op dit moment klotsen de win sten tegen de plinten, maar het enige wat stijgt is het salaris van de topmannen.'' SP-leider Lilian Marijnissen zei te hebben geapplaudisseerd voor de uitspraken. ,,Prima teksten, het zou ook eens tijd worden na veer tig jaar.'' Marijnissen wil echter dat het kabinet concrete maatre gelen neemt. ,,Dit zijn mooie woorden, maar het is niet geloof waardig. Wat gaat u doen?'' Rutte is zover nog niet. Hij wil eerst bedrijven de kans geven de salarissen te verhogen. Volgens hem ligt er een 'fundamentele na oorlogse afspraak' dat wanneer het goed gaat met de economie, en met de bedrijven, ook werkne mers daarvan profiteren. Tegelij kertijd stelt hij vast dat salarissen momenteel minder stijgen dan de inflatie. Als dat zo blijft, dan zal hij namens de VVD 'inbrengen of je zou moeten kijken of we door moeten gaan met de verlaging van de vennootschapsbelasting'. Deadline GroenLinks-leider Jesse Klaver vindt dat multinationals voor Prinsjesdag moeten laten zien of ze naar de premier luisteren. Rutte voelt echter niets voor zo'n deadline. ,,Ik wil bedrijven even de kans geven een been bij te trek- Oproep tijdens VVD-congres klinkt opnieuw in Tweede Kamer ken.'' Volgens hem kan het kabi net ook in de loop van het jaar be sluiten maatregelen te treffen, dat hoeft niet per se op Prinsjesdag. ,,Het wordt tijd dat de mensen gaan merken dat het beter gaat.'' Kwaliteitsslagerij De Schrans uit Leeuwarden fungeerde dit week end als een heuse tijdmachine. Klanten konden vanwege het 25- jarig jubileum voor een allerlaatste keer met guldens betalen. ,,Dat leek mij wel grappig, ik had er he lemaal niets van verwacht'', vertelt eigenaar Johannes Hoekstra. Maar binnen luttele minuten stond de hele zaak vol. ,,Het was echt niet normaal. Alsof de feestdagen al in juni vie len. Ongelooflijk wat mensen al die jaren bewaard hebben. Alle bekende biljetten kwamen voorbij. Ik herkende ze stuk voor stuk; i onze zaak bestond immers al toen we in Nederland nog met guldens betaalden." Af en toe ging het zó snel dat er biljetten werden geac cepteerd die nooit hebben bestaan. Een exemplaar met het hoofd van Geert Wilders erop bijvoorbeeld, of een briefje van 50 gulden met Michiel de Ruyter: Hoekstra heeft van alles voorbij zien komen. ,,Het was af en toe niet bij te benen, dus ik neem mijn medewerkers niets kwalijk. Ik be waar de biljetten maar als aandenken. Ik moet er stiekem wel om lachen." Volgens Hoek- stra, die eerder stuntte met broodjes kameel en een uitzinnig grote gehaktbal, kwamen de klan- ten uit alle hoeken van het land. ,,Ik hoorde sommige mensen zeg gen dat ze zeker twee uur hadden gereden. Niet normaal toch? Uit eindelijk draaiden we een omzet van zo'n 7000 gulden. Ik had hooguit op een paar duizend inge zet, dit hadden we echt nooit dur ven dromen. Een onvergetelijk weekend.'' Nu dreigt er aan de feestvreugde wel een einde te komen: Hoekstra heeft van de bank te horen gekre gen dat bedrijven en ondernemers geen guldenbiljetten meer kun nen inleveren. Hij dacht dat dit wel kon. Voor particulieren ligt het an ders. Wie op zolder stuit op een briefje van 50 of 100 gulden, kan dit nog steeds inleveren. ,,Ik had geen idee dat het tegenwoordig zo werkte. Vervelend om zoiets te horen.'' Verzamelaars Hoekstra is overstelpt met mailtjes en telefoontjes van klanten en verzamelaars die de guldenbiljet ten graag van hem willen overne men, desnoods tegen betaling. Maar daar is hij nog helemaal niet mee bezig. ,,Ik ben eerlijk gezegd nog aan het nagenieten van alles'', lacht hij. ,,We zien wel hoe dit al les afloopt. Als we ons geld kwijt zijn, dan is dat maar zo. We heb ben in elk geval een topweekend gehad. Dat pakken ze ons niet meer af.'' DE MEEST GELIEFDE RODE WIJNEN LUXE KELNERSMES CADEAU! La Pauline ISERl kortingscode slechts +nü kelnersmes gratis thuisbezorgd De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu dit prachtige pakket met onze zes mooiste rode wijnen aan! Bestel gemakkelijk online op GO Premier Mark Rutte heeft zijn pleidooi voor hogere lonen her haald in de Tweede Kamer. Vol gens hem krijgen topmannen van multinationals twee keer zoveel loongroei als de rest van het personeel. Dat cijfer gelijk trekken is 'een richting waarin je zou kunnen denken'. Laurens Kok Den Haag Een ludieke actie van een slage rij om klanten nog één dag met guldens te laten betalen, heeft mogelijk grote gevolgen. Slager Johannes Hoekstra kan het geld niet inleveren, omdat De Neder- landsche Bank geen guldenbil jetten van bedrijven meer ac cepteert. ,,Maar dit weekend pakken ze ons niet meer af.'' Sebastiaan Quekel Leeuwarden x lonetard gateen Slager Hoekstra: ,,Ik moet er wel om lachen.'' foto anton kappers Sterrenparade 0- UNIT MERLOT 2018 "RIMITIVO St SVRAII v. vioni-- no r,f per pakket* Gebruik kortingscode' SPP26GB - Alleen geldig op dit pakket* - Ik doe u graag een plezier met dit heerlijke proefpakket voor een fractie van de prijs. U kunt nu genieten van de zes meest geliefde rode wijnen van ruim 42 jaar Wijnbeurs. Geniet van de boterzachte 7 jaar oude Spanjaard, de krachtige klasse Sangiovese Riserva uit Italië en de romige Franse Merlot-Cabernet. Proost! 'Geen 18, geen alcohol' Niet lekker? Geld Betrouwbare levering Aanbod geldig t/m 3 juli 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 8.00 -16.00 uur (0294 - 788103) Blind geproefd 100 jaar proefervaring 1 Maximaal 2 pakketten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15