Geen extra parkeervakken Heikant Vliegen met een drone op de open dag van Valuepark 7 NIEUWE FABRIEK CHEMIEBEDRIJF Chemiebedrijf Trinseo, dat is gevestigd op het industriepark van Dow, opent volgende week woensdag een nieuwe fabriek in Terneuzen. De fabriek, een com- pounding-fabriek waarin gespeciali seerde kunststoffen worden gemaakt, is verrezen op de Mosselbanken, op het terrein van Katoen Natie aan de Savoyaardsweg ten westen van het Dow-industriepark. Ze ver vangt een al meer dan dertig jaar oude fabriek. ,,Veel moest daar nog handmatig gebeuren", vertelt Frans Kempe naars, directeur Trinseo Neder land. ,,We waren toe aan moderni sering." De keuze was daarna de activiteit uitbesteden of zelf nieuwbouw plegen. Trinseo koos op strategische gronden het laat ste. ,,Je kunt dan alles zelf in de hand houden", verklaart Kempe naars, ,,en in overleg met je klan ten tot de beste kwaliteit komen." Dat klinkt logisch, maar een be drijf moet wel zelf zo'n investering willen dragen. De nieuwe fabriek op de Mosselbanken kostte afge rond dertig miljoen euro. Twee jaar geleden is met de voorbereiding begonnen. Als ves tigingsplaats is doelbewust voor de Mosselbanken gekozen, naast de vestiging van opslag-, overslag en transportbedrijf Katoen Natie. ,,We kunnen daardoor enorm be sparen op het aantal vrachtbewe gingen, omdat Katoen Natie voor ons het transport doet. Dat is in het kader van duurzaamheid pure winst", aldus Kempenaars. Een ander voordeel is dat het Katoen Natie-terrein onder min der strenge milieuwetgeving valt dan het Dow-industriepark. Het samenstellen van hoogwaardige kunststoffen is ook geen chemisch proces. Basisstoffen als polycarbo- naat en polypropyleen worden er 'slechts' opgewarmd, desnoods van een kleur voorzien en bijge mengd met andere producten. De kunststoffen krijgen zo de eigen schappen die de klant wil. Belang rijke afnemers zijn de auto- en Wij doen het liefst zo veel mogelijk zelf. Dat werkt volgens ons het beste meubelindustrie en de elektroni- cabranche. De nieuwe fabriek is volautoma tisch. Zo rijden er robotheftrucks rond. Dertig mensen werken er, tegen tachtig in de oude fabriek. Trinseo heeft hierop voor- gesorteerd. Via natuurlijk verloop of herplaatsingen is alles opgevan gen, zonder ontslagen. Groei Dat kon, omdat de werkgelegen heid bij Trinseo sinds het ontstaan in 2010 is gegroeid in Terneuzen, van 350 naar nu 450. De oorsprong ligt bij Dow. Dat concern stootte in 2010 onder meer de styreenacti- viteiten af. Het Amerikaanse in vesteringsbedrijf Bain Capital nam deze over. Sinds 2014 is Trinseo als zelf standig concern aan de beurs ge noteerd. Trinseo in Terneuzen spint er garen bij. Niet alleen wer ken er meer mensen; Trinseo opende in 2017 een nieuw hoofd kantoor, met een grote onder- zoeks- en ontwikkelingsafde ling, op bedrijventerrein Mainte nance Valuepark bij de Wester- scheldetunnel. Sinds enige tijd wordt ook een kantoor gehuurd aan de Axelsestraat/Guido Gezel- lestraat in Terneuzen. Vijftig men sen verrichten daar diensten die Trinseo eerder bij Dow inkocht. Kempenaars: ,,Wij doen het liefst zoveel mogelijk zelf, zoals ook met de compounding-fabriek. Dat werkt volgens ons het beste." TERNEUZEN In een record tijd liep het Maintenance Va- luepark, het nieuwe bedrijven terrein bij de toegang tot de Westerscheldetunnel in Ter- neuzen, vol met bedrijven. Za terdag houden ze voor het eerst een open dag. Vliegen met een drone, computerspelletjes spelen die de werkelijkheid verbeelden, scheikundeproefjes doen, of een fotospeurtocht maken langs alle bedrijven met kans op aardige prijzen. Het kan al lemaal zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Elk bedrijf houdt open huis en laat zien welke activiteiten er allemaal plaats vinden. Bekende namen zitten ertussen als Dow en industri ële dienstverleners Spie, En- gie, TMS en ROB Bilfinger. Er is horeca en een banenmarkt. Idee voor het nieuwe bedrij venterrein, waar onder meer onderaannemers van Dow naartoe zouden verhuizen om elkaar te versterken, ontstond rond 2009. De economische crisis gooide een tijd roet in het eten. De afgelopen twee a drie jaar is het Maintenance Valuepark in sneltreinvaart in gevuld. Meer dan twintig be drijven zijn er neergestreken. Dat antwoordt het college van bur gemeester en wethouders aan CDA-raadslid Karel Martinet. In de Pastoor Doensstraat staan huizen die zo'n vijftig jaar geleden zijn ge bouwd voor ouderen. Een tijd dat lang niet alle gezinnen over een auto beschikten, laat staan oudere mensen. Daarom zijn destijds maar enkele parkeervakken aangelegd. De situatie is gedateerd, vindt Martinet, omdat tegenwoordig veel gezinnen in de ouderenwoningen wonen. Die hebben vaak één of twee auto's. Het raadslid vindt het vreemd dat in de Pastoor Doens- straat tijdens de jaarlijkse kermis plek is voor botsauto's, maar de rest Tijdens de kermis is in de straat plek voor botsauto's, maar de rest van het jaar niet voor personenauto's van het jaar niet voor personenwa gens. Hij maande het Hulster college van burgemeester en wethouders een oplossing te verzinnen. Die komt er niet, aldus B W. 'We be grijpen dat tijden zijn veranderd en dat gezinnen tegenwoordig meer dere auto's bezitten. Gevolg hier van is dat de parkeerdruk in de openbare ruimte steeds meer toe neemt', erkennen ze. Te duur Volgens de verkeerscommissie is het niet nodig de Pastoor Doens- straat aan te pakken, ondanks dat de naastgelegen Julianastraat nu een oppepper krijgt. De verkeerscom- missie kwam onder meer tot dat advies omdat het te duur zou zijn. Ondanks de kritiek van Martinet, komt de commissie daar niet op te rug. Het raadslid laat het er niet bij zitten en probeert tijdens de ko mende gemeenteraadsvergadering een meerderheid te vinden, zodat er toch extra parkeervakken komen. dinsdag 18 juni 2019 Trinseo inversteert fors in Terneuzen Harmen van der Werf Terneuzen -Frans Kempenaars, directeur De Pastoor Doensstraat in Hei kant hoeft niet op extra parkeer vakken te rekenen. De verkeers- commissie van de gemeente Hulst ziet geen noodzaak. Bob Maes Heikant Volledig geautomatiseerde nieuwe fabriek van chemiebedrijf Trinseo in Terneuzen. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54