•/lo9S' S&MU Classic Races Wemeldinge gered? LAVCOy ii ©F®™™® BOJJ 7 1S1Ë®ü BLOEMENPRACHT DRUKTE IN YERSEKE MOER Een selfie maken met je paard tussen de bloemen? De kleurenpracht als perfect decor voor je trouwalbum? Het Zeeuwse Landschap vindt alles prima. Zo lang bezoekers van de uitbundig bloeiende natuurakkers in de Yerseke Moer de natuur respecteren en netjes aan de kant blijven staan. ■■m Tussen de lappendeken van slootjes en groen grasland zijn de felge kleurde natuurakker- tjes in de Yerseke Moer een opvallende verschijning. Niet alleen omdat de korenbloemen en klaprozen op het hoogtepunt van de bloei zijn. De akker ligt dit jaar braak en daardoor groeien er nóg meer wilde bloemen dan anders, vertelt ecoloog Pepijn Calle van terreinbeheerder Het Zeeuwse Landschap. ,,Omdat er al vroeg ge broed werd op de akker, is er dit jaar geen tarwe ingezaaid." Door de extra bloemenpracht is het dit jaar ook extra druk met mensen die foto's maken. Naast natuurliefhebbers weten ook bruidspaartjes, gezinnen en meis jes met paarden de akker te vinden als decor voor foto's en selfies op social media. Calle: ,,Dat is hart stikke leuk, maar het is niet de be doeling dat mensen de natuur ver trappen." Voor veel bezoekers blijkt name lijk de verleiding de akker in te lo- SPECIAALZAAK WEMELDINGE Het lijkt erop dat de Classic Races in Wemel dinge misschien toch niet voor het laatst hebben plaatsgevon den. Het aftredende bestuur was bang dat er geen opvolging was. Maar inmiddels heeft een flink aantal nieuwe mensen zich aangemeld. Zo somber als voorzitter Dick van Gilst voor het weekend nog was, zo opgewekt is hij nu. ,,Ja, ik zie het wel positief in", ant woordt hij op de vraag of er nog toekomst zit in de Classic Races. ,,Er zijn flink wat reacties geko men." Het bestuur van ProMotor Zeeland, dat al 25 keer de Classic Races in Wemeldinge organi seerde, stopt er na al die jaren mee. Maar vervanging was er kort voor de laatste editie van de races nog niet. Een artikel in deze krant heeft daar hoogstwaarschijn lijk verandering in gebracht. ,,Al voor de races op zaterdag kreeg ik reacties", aldus Van Gilst. ,,Mensen hadden in de krant gelezen dat het misschien de laatste keer was en zeiden: 'Ja maar, dat mag niet ge beuren'. En op zaterdag kwamen er ook nog een aantal naar ons toe. Die heb ik gevraagd na de races een mailtje te sturen. Een flink aantal heeft dat ook gedaan." Pantalons v.a. 69,- Pullovers v.a. 49,- Jacks v.a. 98,- Overhemden korte m. v.a. 39,- Colberts v.a. 98,- Vesten v.a. 59,- Polo's v.a. 39,- Overhemden lange m. 2 voor 69,- pen groot. Daardoor worden niet alleen bloemen vertrapt. Ook wor den broedende vogels, zoals de pa trijs, veldleeuwerik en graspieper, ruw verstoord. Weidevogels in het aangrenzende grasland schrikken en vliegen volgens Calle op door aanwezigheid van mensen in de akkers. De inhoud van hun nest (eieren en jonge vogels) wordt daardoor een makkelijke prooi voor roofdieren als wezel, herme lijnen of zwarte kraai. Om dit ongewenste gedrag te voorkomen, plaatste Het Zeeuwse Landschap een paar weken gele den een bordje. Bezoekers worden Dit is het resultaat van ecologisch beheer. Behalve de tarwe, zaaien we niks opgeroepen foto's vanaf de rand te maken. Pepijn Calle denkt dat dit effect heeft. Hij ziet de laatste tijd minder nieuwe sporen in de ak kers. ,,Ook via sociale media is er aandacht voor gevraagd door men- sen die een Facebookpagina over de Yerseke Moer beheren. Andere bezoekers worden aangesproken. Daar zijn we erg blij mee." Grootsucces Het Zeeuwse Landschap beheert al zeker vijftien jaar natuurakkers in de Yerseke Moer. ,,Net als vroe ger gebruiken we geen kunstmest of gif. Ook zaaien we dun, zodat het gewas open blijft en typische akkeronkruiden genoeg licht krij gen." Calle noemt het een groot succes. Zeldzame soorten als de akkerboterbloem, korenbloem, naakte lathyrus en de naaldenker- vel hebben zich op de akker geves tigd. ,,Dit is het resultaat van eco logisch beheer. Behalve de tarwe, wordt niets gezaaid. Ook niet de klaproos, waar het veld bijna hele maal rood van ziet." Na dit seizoen is het waarschijn lijk weer een paar jaar wachten tot de natuurakker zo uitbundig bloeit. Volgens Calle moet het land bewerkt worden, omdat an ders ongewenste soorten zoals distels de overhand krijgen. ,,Waarschijnlijk wordt de akker bewerkt met een eg of heel ondiep omgeploegd. Volgend jaar wordt het ingezaaid met wintertarwe." dinsdag 18 juni 2019 BE 'Selfie mag, natuur vertrappen niet' Joeri Wisse Yerseke 3+1 GELDIG VAN 1 T/M 30 JUNI 2019 LAAGST GEPRIJSDE ARTIKEL GRATIS. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN BIJ DE KASSA. ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl mode r Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 - www.lavooymode.nl vF. Moer, met achter hem de ongewenste paden die door bezoekers zijn gemaakt. foto johan van der heijden Ecoloog Pepijn Calle in Yerseke -Pepijn Calle, ecoloog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52