'Maak camperpark van het lege parkeerterrein achter Omnium' IN DE REGIO 6 'Stop plannen Lidl en Jumbo' MIJN DORP, MIJN STAD NIEUW RESTAURANT TIENDENPLEIN Agrimarkt vindt dat er straks te veel 'supermarktmeters' zijn in Goes. Het bedrijf baseert zich op eerder opgestelde rapporten. Met de komst van een nieuwe Albert Heijn in Westerschans (bij de Ringbrug) zou Goes helemaal 'vol' zitten als het gaat om dagelijkse detailhandel. Agrimarkt wijst erop dat de be staande Albert Heijn aan het Kolve- niershof kleiner zou worden na de komst van de tweede supermarkt Agrimarkt zegt niet alleen voor zichzelf in het geweer te komen, maar ook voor andere winkels en klanten van die keten. Dit blijkt nu niet te gaan gebeuren. Nu er ook verre gaande plannen zijn voor een nieu we Lidl op het voormalige Gamma terrein én uitbreiding van de Jumbo, trekt Agrimarkt aan de bel. Als de gemeente wil terugkomen op eerder getrokken conclusies over het aantal vierkante meters, moet dat volgens Agrimarkt gebeuren in overleg met alle belanghebbenden. Maar het bedrijf zegt niet meer te zijn gehoord, nadat in 2017 een ge- meentelijke detailhandelsvisie is opgesteld. B en W zouden hun ei gen plan hebben getrokken wat be treft de komst van een tweede Lidl en uitbreiding van de Jum bo. Daarom pleit Agrimarkt voor het opschorten van deze plannen. Er zou eerst een brede discussie over moeten worden gevoerd, waarbij iedereen z'n zegje kan doen. Consumenten Als extra argument om het aantal vierkante meter aan supermarkt oppervlak niet te veel uit te breiden, voert Agrimarkt aan dat in Hein- kenszand op termijn een Lidl komt. Onderzoek zou aantonen dat daar door minder mensen uit de ge meente Borsele in Goes bood schappen komen doen. Het fors uit breiden van het totale supermarkt oppervlak in Goes zou haaks staan op die ontwikkeling. Agrimarkt zegt niet alleen voor zichzelf in het geweer te komen, maar ook voor andere supermark ten en consumenten. Een woord voerder denkt dat er niet snel su permarkten zullen omvallen, maar vreest dat het aanbod in de winkels verschraalt als de omzetten dalen. De Agrimarkt in Goes heeft zelf overigens ook plannen om uit te breiden. Die lagen er echter al vóór de plannen van Lidl en Jumbo aan het licht kwamen. Het bestem mingsplan voor de nieuwe Lidl aan de Marconistraat ligt ter inzage. Het concern wil het oude Gamma-pand slopen en een heel nieuw winkel pand bouwen. B en W staan daar positief tegenover. Lidl heeft de ge meente beloofd de winkel in de Goese Polder ook open te houden. Goes 'Leg camperplaatsen aan op het vrijwel altijd lege parkeerterrein aan de achterzijde van sport- en re creatiecentrum Omnium in Goes!' Die oproep doet Martin Slingen- berg aan de gemeenteraad van Goes. De inwoner van Kloetinge, die onder meer de website camperpunt runt, komt al jaren op voor de be langen van camperbezitters. ,,Een almaar groeiende groep", zegt hij. Slingenberg heeft naar eigen zeg gen vier jaar geleden de gemeente Goes benaderd met het verzoek camperplaatsen aan te leggen, waarbij hij de achterzijde van Om nium als locatie noemde. Afgelopen april liet de gemeente hem klip en klaar weten dat hij niets hoeft te verwachten. B en W zijn niet van plan faciliteiten voor campers te creëren of de APV aan te passen, zodat eigenaren in hun voertuigen kunnen overnachten in openbaar gebied. Het college vindt dat het initiatief voor het aanbie den van camperplaatsen bij onder nemers moet liggen. Slingenberg heeft weinig begrip voor die houding. Dus richt hij zich tot de gemeenteraad. Als camper- bezitters worden beboet als ze in openbaar gebied staan, moet de ge meente volgens hem een alterna tief bieden. Een camperpark kan volgens Slingenberg de levensvat baarheid van het noodlijdende Omnium vergroten. Paar ton ,,Als je tien euro per nacht vraagt, ben ik ervan overtuigd dat je per jaar een paar ton ophaalt.'' De be nodigde faciliteiten zijn volgens de Kloetinger al aanwezig, omdat naast het beoogde parkeerterrein al de stadscamping ligt. De komst van de camperbezitters zou vol gens Slingenberg ook goed zijn voor de Goese middenstand. Voorlezen in de bibliotheek Concert Ons Genoegen Fietstocht voor senioren dinsdag 18 juni 2019 Agrimarkt wil rem op concurrent Plannen voor de bouw van een Lidl aan de Marconistraat in Goes en uitbreiding van de na bijgelegen Jumbo moeten voor lopig worden opgeschort. Dat vindt supermarkt Agrimarkt. Rob Paardekam Goes GOES Het duurde lang voor de bouw begon, maar nu gaat het hard met het nieuwe Aziati sche restaurant aan de rotonde Tiendenplein in Goes. Het bouwwerk is al een eind de hoogte ingegaan. De werklieden zijn bezig met het staalwerk van de bovenste verdieping. Naast de nieuwe Gamma bouwt de Goese horecaondernemer Gé een restaurant waar straks elke avond honderden mensen kunnen komen eten. Gé is al eigenaar van restaurant Nian Hao aan de Koepoort in Goes. Wanneer het nieuwe megarestaurant de deuren opent, is niet bekend. Gé was gisteren niet bereik baar voor een toelichting. foto johan van der heijden Rob Paardekam YERSEKE Bieb in de buurt Yerseke houdt vrijdag een voor- leesochtend. Van 09.00 tot 09.45 uur wordt het boek Over een kleine mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft voorgele zen aan kinderen van 0 tot en met 4 jaar. Hetzelfde boek wordt van 11.00 tot 11.45 uur voorgelezen in de Bibliotheek van Kapelle. Aanmelden voor een van deze voorleesmomenten kan via bibliotheekoos- terschelde.nl. KAPELLE Muziekvereniging Ons Genoegen geeft don derdag een concert in Kapelle. Het Harmonie- en Opleidingsorkest en de Slagwerkgroep tre den gezamenlijk op. Belangstellenden zijn om 19.00 uur welkom bij Cederhof, Cederlaan 9 De toegang is gratis. WILHELMINADORP Het Goese Ouderen werk houdt donderdag Fietstocht. archieffoto dirk-jan gjeltema een fietstocht voor 55- plussers. De tocht be gint om 13.30 uur vanaf het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De route is ongeveer 25 kilometer lang en voert de deelnemers naar het Veerse Meer. Aan de tocht zijn geen kosten verbonden. Aanmelden is niet nodig. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; Inloop huis Oase, 19.00 uur: Recreatieve fiets tocht over 20 km.; De Spinne, 19.30 22.00 uur: Zomer- avondbridge; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder begeleiding; KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Activiteitenmiddag voor senioren; RILLAND Restaurant De Vliedberg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren; STAVENISSE Dorps huis, vanaf 18.30 uur: Avondvierdaagse; WAARDE Meer Waarde, 10.00 uur: Groepswandeling; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51