r jgaaMMiraaaa lAVOoy 7 DE VAL MINICAMPING Jeroen Busscher (49) runde 18 jaar een garagebedrijf annex tankstation in Haarlem. Steeds strengere regelgeving en verandering in zijn privéleven deden hem het roer omgooien. Nu is hij eigenaar van minicamping De Val in Zierikzee. 4 Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland utotechniek zit bij Jeroen in de genen. Het gara gebedrijf was een kwestie 'van vader op zoon'. ijn overstap naar Schouwen-Duiveland ver klaart hij kort en bondig: ,,Ik woonde al 12 jaar in Oosterland en reed dus al die tijd heen en weer naar Haarlem. Nu mijn re latie over is, wilde ik wel per se in de buurt van mijn twee kinderen wonen, in Zierikzee. Nadat ik mijn garagebedrijf had verkocht, zocht ik eerst woonruimte hier in de binnenstad. Als stadsjon- gen dacht ik niet te kunnen wen nen in het buitengebied. Eerst een plek om te wonen en dan werk zoeken. Het liep anders toen vrienden me wezen op het feit dat minicamping De Val te koop stond. Ze vonden dat dit echt iets voor mij was. En eigen lijk vond ik dat zelf ook wel." Ziel en zaligheid Zo is het gekomen dat Jeroen vlak voor Kerstmis 2018 deze camping heeft gekocht van Rinus van der Wekken. Die stopte er talrijke jaren zijn ziel en zalig heid in, maar was wegens ouder worden het bedrijf gaan afbou wen. ,,Het was absoluut niet ver vallen hoor, maar er moest wel wat verbouwd en vernieuwd worden. Dat heb ik het afgelopen half jaar gedaan: een receptie ge bouwd, sanitaire ruimtes aange past, de speeltuin opgeknapt, een website gelanceerd voor online- reserveren en een facebook ac count aangemaakt. En Rinus komt nog met regelmaat langs om me te helpen bij het gras- maaien en het snoeien van de heggen bijvoorbeeld'', vertelt Je roen. Vrienden wezen me op het feit dat minicamping De Val te koop stond. Ze vonden dat dit echt iets voor mij was. En eigenlijk vond ik dat zelf ook wel Stadsjongen En nu woont die stadsjongen dus zelfs nog buiten het kombord van Zierikzee en heeft hij een opmerkelijke loopbaanswitch gemaakt. Hoe ervaart hij dat? ,,Weet je, vroeger als garagehou der had ik klanten en nu ontvang ik gasten. Die klanten vonden het nooit echt leuk om bij me langs te komen, want het kost meestal geld als er iets aan je auto moet gebeuren. Ik was altijd be zig moeilijk nieuws iets gemak kelijker voor hen te maken. De gasten die hier op de camping komen, zijn vrolijk. Ik ga graag mee in die vrolijkheid. In mijn huidige werk ben ik elektricien, loodgieter, tuinman, receptionist, schoonmaker en entertainer. En dat alles zonder personeel, want er moet wel eerst weer de loop in komen na tuurlijk. Al krijg ik meteen al en thousiaste reacties over het feit dat camping De Val weer open is'', aldus Jeroen. Hij wil zelf tijdens dit eerste seizoen vooral veel ervaring op doen en opletten hoe alles reilt en zeilt. ,,Wat goed gaat, houd ik zo, wat niet goed gaat, ga ik an ders doen.'' Droogrekken De rust en ruimte hier bevallen hem uitstekend. Direct over de dijk naast de camping ligt wat hem betreft de mooiste duikplek van misschien wel Europa, maar toch minstens van de Benelux. Spoelbakken en droogrekken voor duikpakken horen dan ook tot de voorzieningen op zijn camping. Wat zijn dagindeling betreft, weet Jeroen - na twee drukke weekenden - inmiddels al dat het hard werken wordt en heel vroeg opstaan. De receptie is van 08.00 tot 23.00 uur geopend, maar als ZZP-er zit Jeroen daar niet voort durend. Hij meldt op een bordje op de balie daarom maar: 'Als je geen zin hebt om me te zoeken ergens op het terrein, app me dan even. Dan kom ik'. Pantalons v.a. 69, Pullovers v.a. 49,- Jacks v.a. 98,- Overhemden korte m. v.a. 39,- Colberts v.a. 98,- Vesten v.a. 59,- Polo's v.a. 39,- Overhemden lange m. 2 voor 69,- dinsdag 18 juni 2019 SD In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Jeroen Busscher Ali Pankow Zierikzee - Jeroen Busscher Jeroen Busscher is in zijn ele ment op mini-camping De Val. De vorige eigenaar Rinus van der Wekken (links) steekt nog regelmatig een helpende hand toe. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 - www.lavooymode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50