Ambulances klem in Havenkwartier IN DE REGIO 6 'Huurprijs niet bepaald tiny' MIJN DORP, MIJN STAD Werkgroep Parkeerproblematiek Havenkwartier is boos. Zij kaart ten de parkeerproblemen eerder aan bij wethouder Ankie Smit (verkeer). Op 10 april zijn afspra ken gemaakt. ,,Tot op heden hebben wij geen officiële reactie ontvangen. Afge sproken was dat dit eind mei zou plaatsvinden. Het lijkt erop dat het wachten is op een levensincident, door het ontbreken van daad kracht vanuit de gemeente. Het is tijd voor reële stappen voor ons woongebied." In een ingezonden stuk aan de gemeenteraad en het college wor den recente incidenten benoemd. Bij twee ervan konden ambulan ces slechts met grote vertraging twee bewoners in de Venkelstraat ophalen. Dat moest met een bran card vanaf de Nieuwe Haven. ,,Deze vertraging ontstond in ie der geval één keer omdat de ambu lance de Venkelstraat niet kon doorrijden naar de woning, van wege geparkeerde auto's. Hierdoor moest deze omrijden naar de Nieuwe Haven en ging kostbare tijd verloren. Eén van de inwoners was een zwangere vrouw met hartritmestoornissen, hetgeen door haar zwangerschap tot een hartstilstand had kunnen leiden." Serieus ,,We nemen het voorval met de hulpdiensten en de brief van de werkgroep zeer serieus", reageert wethouder Smit. ,,Per direct hebben we de par keersituatie in het Havenkwartier meegenomen tijdens onze contro les op vrije doorgang. Waar nodig treden we handhavend op. Daar naast kijken we naar een bredere aanpak en communicatie naar de buurt. Verder onderzoeken we mogelijke aanpassingen van het parkeerbeleid in Zierikzee. In dat kader wordt onder meer een en quête uitgezet. De uitkomsten daarvan betrekken we bij oplos singen voor vergunninghouders en mogelijkheden tot verlichting van de parkeerdruk, ook in het Ha venkwartier." De werkgroep wijst erop dat de gemeente juridisch aansprakelijk is voor het nalaten en niet ade quaat regelen van een recht op de toegankelijkheid van de woning en de toegankelijkheid voor hulp verleners. Leden van de werkgroep zijn uitgenodigd voor een gesprek met de wethouder aanstaande donderdag. Dan zal ook de burge meester aanschuiven. Kwam de vorige keer welgeteld één belangstellende opdagen, gister avond waren het er zeker honderd. En dan waren er nog mensen die, bij de aanblik van zo'n drukte, di rect na binnenkomst weer om draaiden. Ook opvallend: het waren niet ook nog veel ondernemers of raadsleden, maar gewoon échte jongeren die graag in Renesse wil len blijven wonen. Romy van Oorschot (24) bijvoor beeld, die valt voor het compacte van een tiny house. ,,Een eenge- Een eengezinswoning is gewoon veel te groot voor mij alleen zinswoning is gewoon veel te groot voor mij alleen." Of Koen Kraaijen- brink (25), die het ziet zitten om met allemaal jongeren bij elkaar te wonen. ,,In plaats van tussen gezin nen en oude mensen in een wild vreemd dorp. Ik zie de barbecues al helemaal voor me." Zeeuwland-directeur Marco van der Wel krabde zich even achter de oren toen hij het zaaltje van de VVV in Renesse vol zag stromen. Hij viel meteen met de deur in huis. ,,De huurprijs zal niet bepaald tiny zijn. Tussen de vijf- en zeshonderd euro. De huisjes mogen er namelijk maar vijftien jaar staan, dus we moeten de investering binnen die periode terugverdienen." Bewoners mogen bovendien niet ouder zijn dan dertig. ,,Op Walche ren experimenteerden we tien jaar geleden met kleine huisjes", ver volgde Van der Wel, ,,daar bleven mensen gemiddeld vijf tot zes jaar in wonen. Als ze een kind kregen, waren ze meestal snel weg." Tussen wal en schip Aan de gezichten was te zien dat de belangstelling slonk. Toen de cor poratiedirecteur aanwezigen uitno digde zich ter plekke aan te melden via een digitaal portaal, sprongen 53 deelnemers in beeld. Via een en quête gaven zij aan zo veel mogelijk ruimte te willen voor een zo laag mogelijke huurprijs. Dat kan dus niet. ,,Daarom denk ik dat we uit eindelijk op een mooi aantal kandi daten zullen uitkomen." Van de 25 tiny houses die Zeeuw- land wil neerzetten, zijn er 10 tot 15 bestemd voor starters. Maar er zijn ook veel j ongeren die graag op zich zelfwillen wonen in Renesse, maar niet in aanmerking komen voor een tiny house. Mensen als Freek de Feiter, die te veel verdienen om te mogen huren bij Zeeuwland, maar te weinig verdienen om in Renesse een huis te kunnen betalen. ,,Wat doet Zeeuwland voor ons?", wilde hij weten. Corporatiedirecteur Van der Wel zag het probleem. ,,Ik denk dat we maar weer eens met de gemeente in gesprek moeten." Foodtruckfestival Smaak aan Zee Concert Ons Genoegen Fietstocht voor senioren dinsdag 18 juni 2019 Veel animo 'tiny houses' in Renesse Werkgroep Parkeerproblema- tiek Havenkwartier luidt de noodklok bij de gemeente Schouwen-Duiveland. De afge lopen weken konden nooddien sten niet snel genoeg bij hulp behoevende mensen komen door fout geparkeerde auto's. In één geval betrof het een zwangere vrouw met hartritme stoornissen. Gerrit van Loon Zierikzee Woningcorporatie Zeeuwland kan nóg wel een voetbalveld huren voor starters in Renesse. En misschien zelfs wel twee, of drie. De opkomst bij de bijeen komst over tiny houses was overweldigend. Wendy Wagenmakers Renesse -Romy van Oorschot, bezoeker BROUWERSDAM Op de Brouwersdam vindt aanstaand week end de vierde editie van foodtruckfestival Smaak aan Zee plaats. Dit jaar staan er naast foodtrucks ook fashion- trucks op het festival, en is er een klimtoren, stormbaan en spring kussen te vinden. Vrijdag is het festival tussen 16.00 uur en 23.00 uur te bezoeken. Zaterdag en zondag staan de foodtrucks er van 12.00 tot 21.00 uur. Meer informatie op smaakaanzee.nl. KAPELLE Muziekvereniging Ons Genoegen geeft don derdag een concert in Kapelle. Het Harmonie- en Oplei dingsorkest en de Slag werkgroep treden geza menlijk op. Belangstellenden zijn om 19.00 uur welkom bij Cederhof, Cederlaan 9 De toegang is gratis. WILHELMINADORP Het Goese Ouderen werk houdt donderdag Smaak aan Zee op de Brouwersdam. een fietstocht voor 55- plussers. De tocht be gint om 13.30 uur vanaf het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De route is ongeveer 25 kilometer lang en voert de deelnemers naar het Veerse Meer. Aan de tocht zijn geen kosten verbonden. Aanmelden is niet nodig. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brass band Apollo, 20.00 22.00 uur: Boog schieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 09.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrims- kerk, 20.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 10.30 uur: Natuurrondvaart; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Badminton Senior en BC Noord- gouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor oude ren; 19.00-23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Red Joan; Sportblok, 13.30 uur: Jeu de boules speelmiddag. KERKWERVE Zorra ging als kwal. Louise als zeehond, Sienna als dolfijn, Indi als rog en Elin als stekelvis. Samen vormden ze gistermid dag, op het land van Vos Broekema bij Flaauw- ershaven, de Raad van Zeewezens. Met zelf gemaakte maskers op, gaven de kinderen boodschappen door van dieren die in de zee leven. Tijdens de Kunstschouw, die zaterdag van start ging, begon kunstenaar Broekema het vierjarig onderzoeksproject Embassea. Daarmee wil hij mensen prikkelen eens goed naar de zee te luisteren. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49