ZEELAND 11 SEIZOEN IN CIJFERS Het Zeeuwse voetbalseizoen werd dit weekeinde afgesloten met de laatste finales in de nacompetitie. De eindbalanas was negatief: tien clubs degradeerden, negen promoveerden er. Vorig seizoen was er een plus van zes (13 promoties, 7 degradaties). Het Zeeuwse voetbalseizoen in cijfers. Ifëi I mm üi li ÉJiil dinsdag 18 juni 2019 Vier Zeeuwse clubs zijn via de nacom- petitie gepromo veerd: Walcheren (naar tweede klasse), Patrijzen, Goes (beide naar derde klasse) en Sluis (naar vierde klasse). VIJF Het Zeeuwse voetbal verwel komde dit seizoen vijf kampi oenen. Vier in het zaterdag voetbal: Terneuzense Boys (tweede klasse), 's-Heer Arendskerke (derde klasse), Le- wedorpse Boys en Duiveland (beiden in de vierde klasse). Al leen Steen (derde klasse) werd kampioen in het zondagvoetbal. 10 Gezamenlijk kregen de Zeeuwse clubs dit seizoen 10 strafpunten. Hansweertse Boys kreeg er vier voor de onlusten rond het gestaakte duel met SKNWK, dat ook één strafpunt kreeg. Vosmeer kreeg er drie voor niet komen opdagen en Sluiskil kreeg er twee omdat er twee (jeugd)spelers hun spelre- gelbewijs niet hadden gehaald... Zeeuwse clubs in de min 10 BI2 Tien Zeeuwse clubs maakten dit seizoen de afzink. Zeven in het zater dagvoetbal: De Meeuwen (eerste klasse), Tholense Boys, Krabbendijke en Nieuwdorp (tweede klasse), Kruiningen, Vlissin- gen en Smerdiek (derde klasse). Drie in het zondagvoet bal: Vlissingen (hoodklasse), Clinge (derde klasse) en Vogelwaarde (vierde klasse). Vorig sei zoen degradeerden er slechts zeven Zeeuwse clubs. De 13-2-overwin- ning van Duiveland op Vosmeer in de vierde klasse was de productiefste wed strijd in het Zeeuwse amateurvoetbal. Het was één van de 15 (Zeeuwse) wedstrij den met dubbele cij fers: tien in de com petitie, vijf in de dis trictsbeker. 21 's-Heer Arendskerke hield dit seizoen in 15 van zijn 26 competitiewedstrijden de nul. Daarmee legde de club de basis voor de titel in de derde klasse A op za terdag. De 20 tegendoelpunten waren echter niet Zeelands laagste. Die eer ging opmerkelijk genoeg naar achtervol ger Luctor Heinkenszand met slechts 19 tegengoals (met 13 'nullen'). Stavenisse rondde zijn 21ste opeenvol gende seizoen in dezelfde klasse af op de elfde plaats. Sinds 1998 speelt de Thoolse dorpsclub in de vierde klasse B. De zesde plaats (in 2000 en 2017) is nog altijd de hoogst eindklassering. Geen Zeeuwse club speelde langer in dezelfde klasse. Met 48 doelpunten was Joran Maliepaard van Duiveland de produc tiefste speler op de Zeeuwse velden. Zijn club Duiveland was met 143 goals ook de productiefste Zeeuwse club. Met dat aantal verbeterde de club uit Oosterland het record van RCS, dat drie jaar geleden 139 keer scoorde. Met 123 tegendoelpunten nam Vosmeer afscheid van het standaardvoetbal. De Thoolse club was één van de vier clubs met meer dan 100 tegengoals. Dat overkwam ook Schoondijke (113), Brouwershaven (113) en Spui (100). 4992 De Zeeuwse clubs maakten in de competitie, nacompe titie, districtsbeker en KNVB beker gezamenlijk net geen 5000 doelpunten. Op 18 augustus opende Rik Im- pens (Hoek) het bal in de beker tegen ADO'20, zon dag schoot Nick van Belois (Groede) de laatst goal van het seizoen binnen. Duiveland werd medio april de eerste kampioen in Zeeland. De titel was geba seerd op een produc tieve aanval. FOTO MARIEKE MANDEMAKER --■*'£>'v* V J Al -■

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43