Visser geeft gas in Eindhoven O O) CD O 10 ZEELAND Oemoemenoe pakt titel op het strand De Rijke: Medailles en ticket voor EK Terugblik op een bewogen seizoen Club kijkt al uit naar derby's tegen Hoek Yorick Visser. archieffoto sandy pleyte De voetballers van Goes spelen komend seizoen in de derde divisie zaterdag. De Bevelandse club wil ook daarin een rol van betekenis spelen. Op het internationale beachtoernooi in Sche- veningen pakten de rugbyers van Oemoeme noe afgelopen weekend de landstitel. De for matie van coach Herbert Jan van der Waal ein digde in het eindklassement op de vijfde plaats, maar was wel het beste Nederlandse team en mag zich daardoor landskampioen beachrugby noemen. Oemoemenoe won drie van de vijf poulewedstrijden en eindigde daardoor als derde. Daarna werd Class of 2011 met 9-6 verslagen en wist de Middelburgse ploeg dat het de best geklasseerde Neder landse formatie was. In het eindklassement werden de Middelburgers vijfde, de eerste plaats was voor Rugby Union of Russia. Kickbokster Merel de Rijke (15) uit Arnemui- den heeft de WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) wereldbeker in het Italiaanse Rimini op haar naam geschre ven. De Rijke, die naast kickboksen ook inter nationaal actief is als taekwondoka, kwam niet ongehavend uit de strijd. ,,Ik heb er een kapotte enkel, wat kneuzingen en hier en daar wat botten in mindere conditie aan overge houden. Dat klinkt misschien heftig, maar het is niets ernstigs.'' Naast de gouden medaille pakte De Rijke ook nog twee zilveren en een bronzen medaille. Door haar prestaties in Ita lië mag ze in augustus nu ook naar het EK kickboksen in het Hongaarse Gyor. Wat waren de hoogte- en dieptepunten van het afgelopen voetbalseizoen? Wat was het pijnlijkste moment van de voetbaljaargang 2018-2019? En wie maakte het mooiste doel punt? Presentator Juriën Dam gaat in de laat ste aflevering van de PZC Vodcast van dit sei zoen in gesprek met sportverslaggevers Rudy Boogert en Barry van der Hooft. Zij laten hun licht schijnen op opvallende zaken uit de afge lopen maanden en bespreken onder meer de verrichtingen van Hoek, Goes en het gedegra deerde VC Vlissingen. Dat Hoek nog een po ging waagde om Goes-speler Steve Schalkwijk binnen te halen, wordt ook besproken. De Vodcast is te vinden op pzc.nl/sport Tolhoek Van de Ven De Vlissingse autocoureur Leonard van de Ven is bij het Nederlands kampioen schap auto cross in Olde- broek hard ge crasht en zwaargewond geraakt. De er varen Walche- naar - in 2012 en 2015 werd hij Europees kampioen - werd na een botsing gelan ceerd met zijn wagen. Van de Ven liep drie gebroken rug- genwervels op. Over zijn her stel valt nog weinig te zeg gen. Goes Alleen zaterdagclub Staphorst had afgelopen weekend nog roet in het eten kunnen gooien voor de Goese- naren. Het elftal ging in de finale van de nacompetitie echter op nieuw met 1-2 onderuit tegen Ge- mert, waardoor de zaterdag-hoofd klasser promotie naar de derde di visie misliep. Zondagclub Gemert promoveerde wel, waardoor er een overtal aan zondagverenigingen is De ambitie is er om in de top van de derde divisie mee te draaien in de derde divisie zondag. Goes en VVSB worden om die re den overgeheveld. ,,We zijn er erg blij mee", stelt bestuurslid Hugo -CZi Barends. ,,Doordat we meer aan sprekende namen treffen, reken ik op meer toeschouwers en meer am biance. Ook wordt het makkelijker om spelers aan te trekken en opent het hopelijk deuren voor meer sponsoren." Vrijdagavond De technische man kijkt vooral uit naar de ontmoetingen met Hoek, dat eveneens actief is in de derde divisie zaterdag. ,,In principe spelen we onze thuiswedstrijden om 18.00 uur of later op de avond. Tegen Hoek kunnen we misschien op vrijdagavond voetballen. In dat ge val trekken we minimaal tweedui zend toeschouwers." Barends denkt dat Goes komend seizoen opnieuw hoge ogen kan gooien. ,,De ambitie is er om in de top van de derde divisie mee te draaien. Ook willen we meedoen om een periodetitel. We praten nog niet echt over de tweede divisie. Dat is een ambitie voor de lange termijn." Dit seizoen eindigde Goes in het debuutjaar in de derde divisie op de vierde plaats, met 61 punten. Onder leiding van trainer Rogier Veenstra won de ploeg de derde periode maar in de nacompetitie werd Goes uitgeschakeld door FC Lienden. Dat Goes en Hoek elkaar komend seizoen treffen betekent dat Ruud Pennings, de nieuwe trainer van Goes, tegenover zijn oude club komt te staan. Hetzelfde geldt voor Goes-spelers als Brian Meulmees- ter en Jelle Klap. Erwin Franse en Roycel James verruilen Goes deze zomer voor Hoek en weten dus dat ze komend seizoen in de derde di visie twee keer tegenover hun voor malige club zullen staan. Op de 200 meter vrije slag tikte zij als eerste aan, in een tijd van 2.44,02 minuten. Op de 50 meter rugslag zegevierde zij in 40,02 seconden. Duijnkerke (jaargang 2007) zwom ook nog naar het brons op de 100 en 400 meter vrije slag en de 200 me ter wisselslag. Clubgenoot Yorick Visser (junioren 4) pakte na een moeizame race zil ver op de 400 meter vrije slag. ,,Ik ging redelijk hard van start, maar kon op een gegeven moment niet meer aanhaken bij de zwemmer die eerste werd. Mijn sterke punt is de eindsprint, daardoor heb ik de nummer drie eruit kunnen sprin ten", zei de Goesenaar. Hij tikte aan in een nieuw Zeeuws record voor zestienjarigen: 4.17,29 minuten. Visser: ,,Ik ben heel blij met mijn tijd, omdat ik vijf se conden van mijn persoonlijk record af heb kunnen zwemmen.'' Bovendien staat Yorick Visser nu derde op de Zeeuwse ranglijst aller tijden en moet hij alleen Jonathan Davidse (4.14,32) en Toby Aarnoutse (4.16,89) voor zich dul den. dinsdag 18 juni 2019 BEACHRUGBY KICKBOKSEN Juriën Dam (links) ging in aflevering 22 van de PZC Vodcast in gesprek met Barry van der Hooft en Rudy Boogert (rechts). VOETBAL Het eerste elftal van voetbalvereniging Biervliet is komend seizoen toch in de vierde klasse van het zondagvoetbal actief. De ploeg van trainer Mario de Fouw leek vorige week door een 3-2-nederlaag tegen Sluis naar de vijfde klasse te degraderen, maar heeft nu van de KNVB te horen gekregen dat het als lucky loser toch in de vierde klasse blijft. Dat komt mede doordat er plekken vrij zijn gekomen, omdat onder meer Zeelandia Middelburg de overstap maakt van het zondag- naar het za terdagvoetbal. Daardoor moeten klassen wor den aangevuld en daar profiteert Biervliet nu van. Vorig seizoen leek de club juist naast pro motie te grijpen, maar promoveerde het alsnog als lucky loser naar de vierde klasse. n In de derde etappe van de Ronde van Zwitserland kwam Antwan Tolhoek als 78ste binnen. De wielrenner uit Yerseke fi nishte in de zelfde tijd als winnaar Peter Sagan, die ook de leiderstrui overnam van Kasper As- green. In het al gemeen klas sement bezet Tolhoek de 91ste plek, op 9.29 minuten van Sagan. Goes krijgt groen licht van KNVB Len Wolters -Hugo Barends, bestuurslid van Goes Rik Impens (links) duelleert met Remon de Vlieger, tijdens het oe fenduel tussen Goes en Hoek in de voorbereiding op afgelopen sei zoen. Goes won destijds met 2-1 foto johan van der heijden Bij de Nederlandse kampioen schappen voor junioren en jeugd (lange baan) kwam parazwem ster Lieke Duijnkerke tot uit muntende prestaties. In de cate gorie S10 - sporters met een mi nimale handicap - greep de zwemster van van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen de nationale titel op twee afstanden. Joram Lawalata Eindhoven a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42