Voor drie jaar tickets Formule 1 te koop NIEUWS 3 CBS: liever minder uren door goed draaiende economie Een groeiend aantal mensen wil minder werken, blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. Zo ook Artjanna Harkhoe (31) uit Amsterdam: ,,Het werd een beetje te veel." Uit onderzoek van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat meer mensen minder uren wil len werken, óók als dat gevolgen heeft voor hun verdiensten. Het gaat inmiddels om 662.000 men sen, oftewel 7 procent van de 8,9 miljoen mensen die in het eerste kwartaal van dit jaar betaald werk verrichtten. Dit aantal is de laatste jaren alleen maar toegenomen. In 2014 wilden slechts 480.000 mensen minder werken. Tegelijkertijd neemt het aantal mensen dat extra uren wil Meer werkenden willen minder werken werken sterk af: van een miljoen mensen vijf jaar geleden tot 776.000 in 2019. Volgens Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom van het CBS, heeft deze ontwikkeling te maken met de staat van de economie. ,,Het gaat beter met de economie en er is meer werk. Als er meer werk is, kan het zittend personeel meer uren draaien. Vandaar dat veel werkne mers de afgelopen jaren een tandje bij hebben moeten zetten. Dat is een verklaring waarom meer men sen de behoefte voelen om nu min der te werken. Zeker de werkne mers die eigenlijk niet zaten te wachten op de extra werkuren.'' Artjanna Harkhoe (31) merkte dat het werk nooit ophield. Ze is sinds maart een dag minder gaan werken bij software- en it-bedrijf Davinci. ,,We werken met deadlines. Dus als je project niet af is, betekent dat doorwerken. Ik heb veel bezighe den naast mijn werk, zoals mijn ei gen bedrijf.Ik heb ook hobby's, waaronder kickboksen. Vandaar mijn besluit minder te gaan wer ken. Het werd een beetje te veel en ik merk dat ik blij word van mijn ei gen onderneming, waar ik vrouwe lijke ondernemers coach.'' Financieel gezien is het een stap achteruit voor Harkhoe. ,,Ik verdien wel iets met mijn bedrijf, maar het scheelt me nog steeds zo'n paar honderd euro per maand. Ik heb het ervoor over.'' Loonstijging Van Mulligen gaat er vanuit dat het financieel haalbaar is voor de men sen die uiteindelijk besluiten min der uren te werken. ,,Ze zullen er zeker over hebben nagedacht. Tot op heden valt de algehele loonstij ging best tegen. De verwachting van het CBS is dat de lonen de ko mende tijd harder gaan stijgen. In dat geval zou het kunnen zijn dat deze trend zich voortzet en dat meer mensen denken: 'ik wil best een dagje minder werken.''' ZANDVOORT Autosportfans kunnen voor de Grote Prijs van Nederland op circuit Zandvoort al voor drie jaar een kaartje vei ligstellen. Een passe-partout voor drie dagen (vrijdag, zater dag en zondag) op een mooie tri buneplaats bij de races in 2020, 2021 en 2022 kost een slordige 1500 euro. Voor 555 euro is voor de komende drie jaar op alle da gen een plekje in de duinen ge garandeerd. De organisatie van de Dutch Grand Prix maakte gisteren de prijzen bekend voor de Formule 1 op Zandvoort, die in 2020 na een afwezigheid van 35 jaar te rugkeert. Het duurste kaartje is voor een plekje op de hoofdtri bune met zicht op het rechte stuk met start en finish en kost op de racedag 448 euro. Wie de komende drie jaar op de zaterdag en zondag op de hoofdtribune wil zitten, betaalt 1755 euro. Het goedkoopste kaartje is 21 euro voor kinderen tot 12 jaar op vrijdag, de dag van de vrije trainingen. Die prijs is goed voor een plekje in de duinen. dinsdag 18 juni 2019 GO van de Kousenband (Most Noble Order of the Garter). Willem-Alexander werd giste ren, net als Felipe, geïnstalleerd als ridder in die oudste Britse ridderorde. Dat ge beurde in St. George's Chapel, de kapel die Koning Willem-Alexander en de Spaanse koning Felipe lopen in vol ornaat langs onder anderen koningin Maxima en de her toginnen Camilla en Catherine. Het tenue, met de struisvogelveren, hoort bij de Orde behoort bij Windsor Castle. Koningin Eliza beth (93), het hoofd van de Orde, mag zelf beslissen aan wie ze de bijzondere onder scheiding verleent. Koningin Beatrix is ook lid van de orde. foto anp Kijk op de site bij /video bekijk de ceremoniële optocht door Windsor Grotere behoefte om minder te gaan werken Marie-Louise Hoogendoorn Amsterdam 1,4 mln 1,2 1,0 Wil meer uren werken 0,8 0,6 0,4 0,2 Wil minder uren werken 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3