Ons pap Zeven bruggen dicht voor zwaar verkeer Van Mossel neemt deel Automotions Goes over 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het was de eerste nacht dat onze baby in zijn eigen ka mertje sliep, toen we wer den gewekt door het schijnsel van een zaklamp. De deurbel ging. Ik keek naar buiten en zag een poli tiewagen op de stoep. Toen we de deur opendeden, ston den daar twee agenten met hun pet in de hand. We lieten ze bin nen. Het is gebeurd, dacht ik. Het moment dat ik al jaren verwachtte. Mijn hart klopte in mijn keel. ,,Bent u de dochter van Louis van den Hurk?", vroeg de agent. Ik knikte. Hij vertelde dat mijn vader was overleden. Niet mijn moeder, maar mijn vader. Mijn vader, die ik voor het eerst in mijn leven geluk kig had gezien, omdat hij opa was geworden, ópa! geen oog dicht. De volgende och tend zijn we naar het mortuarium gereden. Eenmaal daar draaide ik direct weer om. Dat is 'm niet hoor, lachte ik iets te hard. Zie je nou wel, ons pap is helemaal niet dood. Maar het was 'm wel. Mijn vader had een hartinfarct ge kregen. In de garage, terwijl hij zijn laarzen uittrok. Hij moet uren op de betonnen vloer hebben gele gen, toen de overbuurvrouw hem vond. Hij was pas 58. Zijn klein zoon heeft hij maar vier keer vast gehouden. overlijden stuitte ik tijdens het ijs beren op een zwangerschapstest. O ja, moest ik ook nog doen. Op het display verschenen twee streepjes. Vijf minuten voordat de crematiedienst van start ging, heb ben we nog snel de kist openge draaid en gefluisterd dat ze Doris zou gaan heten als het een meisje was. Dat vond hij zo'n mooie naam. Daarna hebben we The Doors aangezet. Light my Fire, knoerthard. Leek 'm leuk, had-ie ooit gezegd. geboren. Een lieve, maar lastige donder die precies doet waar ze zelf zin in heeft. Ze zouden dikke maatjes zijn geweest. Welterusten opa Louis, fluistert ze 's avonds voor het slapengaan. En dan doet ze haar oogjes dicht. Welterusten opa Louis, fluistert ze 's avonds voor het slapengaan DE STELLING Vandaag: Wachtgeld voor politici is redelijk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZONt>A6 JUNI NATIONALE TOPLESS&A® Politie valt binnen bij autogarage Medewerker raakt zwaargewond bij ongeval op schip Deel dorp zonder stroom door brand Het gaat om relatief kleine bruggen over watergangen in het buitenge bied. Deze bevinden zich op de Fre- derik Barbarossaweg bij Grijps- kerke, de Everseweg en Reeweg bij Yerseke, Vierwegen bijKapelle, de Pietersweg bijKloetinge, de Klittenweg bij Schoondijke en de Tweekwartweg bij Sas van Gent. ,,Om de verkeersveiligheid en de beschikbaarheid van de wegen en bruggen te garanderen en schade eraan te voorkomen, moeten we de belasting van de bruggen beper ken", aldus het waterschap. Daarom worden de bruggen ge sloten voor wagens boven een be paald gewicht. Bij Yerseke is dat 15 ton, bij Sas van Gent en Grijpskerke 20 ton en bij Kapelle, Kloetinge en Schoondijke 30 ton. In het geval van Yerseke geldt bovendien een aslast- beperking van 4 ton. Aan beide zijden van de bruggen gaat Scheldestromen verkeersbor den neerzetten waarop de beper king is aangegeven. Daarnaast ko men er waarschuwingsborden op de wegen die naar de bruggen lei den. Om schade te voorkomen, moeten we de belasting van de bruggen beperken Om de borden te mogen neerzet ten, is officieel een verkeersbesluit nodig. Die procedure neemt enige tijd in beslag. Gezien 'de ernst van de situatie' kiest het waterschap er voor om de borden te plaatsen voordat de verkeersbesluiten zijn genomen. Alle borden worden bin nen nu en drie weken neergezet. De aan Automotions verbonden Autoschadeteam-vestigingen die vallen onder Baarends Autoschade Holding, worden ook aan de Van Mossel Automotive Groep overge dragen. De groep neemt al het per soneel over en ook klanten zullen zo weinig mogelijk merken van de overdracht, die volgende maand wordt afgerond. Automotions is in zuidwest-Ne derland al jaren één van de grootste mobiliteitsaanbieders. Vanaf 2007 breidde Automotions het verzor- gingsgebied uit door overnames van diverse Mercedes-Benz-, Peu geot- en Ford dealerbedrijven. De eigen leasemaatschappij ZuidWest Lease groeide mee. Ook Autoscha deteam maakte in deze tijd een flinke groeispurt door. ,,De groei en ontwikkelingen van de afgelopen jaren hebben stuk voor stuk gere sulteerd in solide bedrijven", aldus Lennard van Oeveren van Automo- tions Groep. Volgens hem is de overname ingegeven door toe komstontwikkelingen binnen de sector. ,,De merken Ford en Opel, maar ook de leasebedrijven hebben schaalgrootte nodig om verder te kunnen groeien." Volgens Van Oe- veren zal Automotions zich na de overname volledig richten op de verdere groei en professionalisering van Peugeot, Mercedes-Benz en Smart. Begin dit jaar werd al het Volvo- delaerschap van Automotions over genomen door Cappendijk Auto's in Terneuzen. MEE HENK.' Z0N&A6 PAS. dinsdag 18 juni 2019 De rest van de nacht deed ik In de slapeloze nacht van zijn Acht maanden later werd Doris Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil best wat meer betalen voor mijn eten 676 reacties GOES De politie is gisteren rond 18.00 uur grootscheeps binnengevallen bij auto garage ZRM auto's aan de Livingstoneweg in Goes. Twee mannen wer den aangehouden. Eén gestolen voertuig en wat auto-onderdelen, die mo gelijk van diefstal afkom stig waren, werden in be slag genomen. Verder vonden agenten in een grote container kente kenplaten. De politie rukte uit met tien auto's. Ook was een officier van justitie aanwezig. Bij het bedrijf, een een manszaak, worden per sonenauto's en bedrijfs auto's gerepareerd. RILLAND Bij een bedrijfsongeval op een schip bij Rilland is gistermiddag een man zwaargewond geraakt. Het slachtoffer zat rond 15.25 uur klem met zijn been tussen de deklui- ken. Het schip ligt aan een steiger aan de Westelijke Schelderijnweg. Meer dere hulpdiensten, waar onder de brandweer, poli tie, ambulancedienst en een traumahelikopter werden opgeroepen. Met een kraan op het schip was het slachtoffer al be vrijd. Een ambulance heeft de werknemer naar een ziekenhuis gebracht. WISSENKERKE In een stroomkast van Enduris aan de West straat in Wissenkerke heeft gisterochtend brand gewoed. Door de brand is de 10 kV stroomkabel stuk ge gaan en was er vanaf dat moment geen stroom meer in een groot gedeelte van Wis- senkerke. De brandweer heeft het vuur gedoofd en kon na ongeveer 45 minuten met een groot deel van de gearriveerde voer tuigen weer naar huis. Door de brand zaten ongeveer duizend klan ten een tijd zonder stroom. Waterschap Scheldestromen weert zo snel mogelijk zwaar verkeer op zeven bruggen. On derzoek heeft uitgewezen dat ze mogelijk niet meer sterk ge noeg zijn om zware voertuigen te blijven dragen. Rolf Bosboom Middelburg - Waterschap Scheldestromen Automotions in Goes draagt een deel van de activiteiten over aan Van Mossel Automotive Groep in Waalwijk. Het gaat om de merk- clusters Ford en Opel. Ook de bedrijven ZuidWest Lease, Auto motions Lease, Kyoto Lease en Automotions Rent gaan verder onder de vlag van Van Mossel. Luc Oggel Goes Zicht op Autoboulevard Goes vanaf Opeldealer tot auto Poppe. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2