Is met opzet verliezen de II 22 WK VOETBAL De Leeuwinnen bereiden zich voor op de laatste poulewedstrijd tegen Canada. De achtste finale is al binnen. Tijd om een eerste balans op te maken. Waarmee kan Oranje verder en waarmee niet? Kort VVV kiest voor Maaskant VVV presenteert vandaag Robert Maaskant als nieuwe trainer. De geboren Schiedam mer stopt derhalve als technisch directeur van Almere City. VVV moest op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Maurice Steijn onlangs bekendmaakte naar Al-Wahda in de Emiraten te vertrekken. Bosz haalt Sinkgraven Daley Sinkgraven (foto) verlaat Ajax voor Bayer Leverkusen. De linksbenige speler heeft gisteren voor 4 jaar getekend. Sinkgra- ven wordt bij zijn nieuwe Duitse club her enigd met Peter Bosz, de trainer die hem bij Ajax als linksback liet spelen. De 23-jarige Sinkgraven maakte vier jaar geleden de overstap van sc Heerenveen naar Ajax, waarvoor hij 86 duels speelde. Hij stond nog een seizoen bij Ajax onder contract. Sinkgraven kwam afgelopen anderhalf jaar wegens een slepende knieblessure nauwe lijks in actie. PSG aast op PSV'er Angelino Het is onduidelijk of de Spaanse linksback Angelino bij PSV blijft. De 22-jarige verdedi ger staat in de belangstelling van onder an dere Paris Saint-Germain. Manchester City kan hem echter eerst terugkopen, op basis van een terugkoopclausule. PSV kocht An gelino vorige zomer voor ongeveer 5,5 mil joen euro van City, dat hem voor 12 miljoen kan terugkopen. Flitsen Quote van de dag Tennis Afscheid Meteen na de gewonnen wedstrijd tegen Kameroen (3-1) werd bonds coach Sarina Wiegman geconfron teerd met de grote rekenvraag. Wat nu? Rekenen en de wedstrijd tegen Canada met voorbedachten rade ingaan? Gevaarlijk, noemde Wieg man dat, hardop denkend. ,,Want wie is beter? Japan, Engeland of Zweden? Ik vind het lastig. En heel gevaarlijk." Want hoe zit het nu precies? Als Nederland wint of gelijkspeelt te gen Canada, dan gaan de Leeuwin nen als groepswinnaar door naar de achtste finales in Rennes. Daar wacht de nummer 2 van poule D, Wie is er beter? Japan, Engeland of Zweden? Ik vind het lastig en gevaarlijk waar Engeland en Japan in spelen. Die landen treffen elkaar morgen in een directe confrontatie om de groepswinst. Favoriet Maar beide landen staan te boek als potentieel lastige hordes op weg naar WK-succes. Mocht Canada winnen, dan is Oranje de nummer 2 van de poule. Dan is de nummer 2 van groep F de tegenstander in Pa rijs en dat is zo goed als zeker Zwe den. Tenzij dat land donderdagavond voor een daverende stunt zorgt en wint van de Verenigde Staten, de leider van de groep en de grootste favoriet voor de wereldtitel. In dat geval treft Oranje de regerend we- ANALYSE Sari van Veenendaal, de keeper en aanvoerder van Nederland, moest er een klein beetje bij lachen. ,,Ja, wij hebben eigenlijk wel een droomstart. Schrijf dat maar op.'' Natuurlijk is die tekst ook een beetje bedoeld om de kritiek op het matige spelniveau in een an der licht te plaatsen. De cijfers: Ne derland heeft dit WK twee keer ge speeld en twee keer gewonnen. Te gen ploegen (Nieuw-Zeeland en Ka meroen) die vooraf al in de categorie 'haalbaar' vielen. Een Duitse, of Itali aanse zo u wilt, start van het toer nooi. Simpel gezegd: niet te veel con clusies trekken na een paar potjes in de poulefase. Straks wordt het pas echt belangrijk. Maar hebben die twee gewonnen wedstrijden tot wat ontspanning en vertrouwen geleid? Nee. Voorlopig zijn er meer vraagtekens dan uit roeptekens. Dat laatste leesteken kun je wél achter de naam van Vivianne Miedema zetten. Het is met terug werkende kracht nauwelijks voor te stellen dat de topspits, sinds zaterdag topscorer aller tijden van Oranje, ter discussie stond en in een aantal be slissende play-offduels voor het WK op de bank zat. Al benadrukt bonds coach Sarina Wiegman steeds dat Miedema toen niet helemaal okselfris was. Van het basiselftal is Miedema ei genlijk de enige die een uitroepteken achter haar naam verdient. Al her stelde Jackie Groenen zich prima van haar zwakke eerste wedstrijd. En meer in de schaduw: Desiree van Lunteren speelt ook goed. Gek eigen lijk, de rechtsback heeft 73 interlands gespeeld, maar treedt nooit op de voorgrond. Het bevalt haar wel, steady in de relatieve luwte. Dan de vraagtekens. Nu al? Ja, ei genlijk nu al. Want die zijn er meer dan uitroeptekens. Op de bank zit na melijk een paar speelsters die zich te goed voelen voor die plek. En dat ook Niemand is zeker van haar plek. Je voelt altijd de adem van een ander 'Ik merk dat ik concurrentie nodig heb. Als zij beter spelen dan ga ik ook vooruit' dinsdag 18 juni 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Gregor Breinburg keert terug bij De Graaf schap. Hij tekent voor één seizoen. De finale om de Fed Cup tussen de tennis sters van Australië en Frankrijk wordt in het weekeinde van 9-10 november gespeeld in Perth. Voor Australië is het de eerste eind strijd voor eigen publiek sinds 1978. Rob Ehrens, bondscoach van de spring ruiters, heeft voor de Nations Cup, zondag bij CSI Twente, onder anderen Maikel van der Vleuten geselecteerd. De Noor Viktor Hovland ein digde in zijn laatste ama- teurtoernooi twaalfde op de US Open in Pebble Beach. Met 280 sla gen verbeterde hij het 59 jaar oude record van Jack Nic- klaus, die in 282 slagen rondging. 2 Robin Haase is in de eerste ronde van het grastoernooi van Halle uit geschakeld. Hij verloor in twee sets van Alexander Zverev, de Duitse nummer vijf van de we reld: 4-6 5-7. 21 Francesco Totti (42) ver trekt na 27 jaar bij AS Roma. De clubicoon wilde verder als technisch directeur bij Roma, maar beide partijen kwamen er niet uit. Het rekenen is begonnen: wat moeten de Leeuwinnen donder dag in het duel tegen Canada doen voor een zo gunstig moge lijk schema in het vervolg van het toernooi? Verliezen kan in theorie een betere uitgangspo sitie bieden. Tim Reedijk Reims -Bondscoach Sarina Wiegman Meer vraagtekens Daniël Dwarswaard Reims Kika van Es (rechts) in een fel duel met een tegenstander van Kamer oen. foto afp - Shanice van de Sanden O a 0) —Darter Michael van Gerwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22