NYNKEDEJONG 'Heroïnekoning' is een oude bekende in wereld van de drugs VOORDELIG RIVIERCRUISEN IJsselmeer Texel Friesland IJsselmeer 6 maandag 17 juni 2019 Column ^0 @Nynke De Turkse Nederlander die vo rige week in Spanje is opge pakt op verdenking van groot schalige handel in heroïne, blijkt al ruim een kwart eeuw actief in de georganiseerde drugscriminaliteit. Sebastiaan Quekel Madrid/Rotterdam Een netwerk van beruchte drugs smokkelaars werd vorige week ontmaskerd in de Spaanse regio Galicië. De 61-jarige Sadullah U., in Spaanse kringen bekend als Nicol, wordt beschouwd als de grote leverancier van dit netwerk. Spaanse media noemen U. 'de ko ning van de heroïne'. Toen U. werd gearresteerd, had hij zeven kilo heroïne verstopt in zijn snelle auto. Hij zou naar ver luidt geen mobiel gebruiken en woonde praktisch in zijn bolide. Daarmee legde hij soms duizend kilometer op een dag af voor ver gaderingen en ontmoetingen. U. liet tijdens zijn criminele ac tiviteiten niets aan het toeval over en hanteerde strenge veiligheids maatregelen. Hij onderhandelde persoonlijk met de distributeurs en ontmoette hen ook altijd in ei gen persoon. Het politieonderzoek begon in ja nuari toen een drugshandelaar in Ourense veel heroïne begon te verhandelen. Naast de heroïne is tijdens de operatie ook 66 kilo aan speed in beslag genomen en dui zenden euro's aan cash. Het gaat volgens experts om een van de belangrijkste klappen voor de drugshandel in Europa dit jaar. De Nederlander is in 2008 al eens gearresteerd toen de politie in Spanje haar grootste heroïne- vangst ooit deed. Agenten von- i Hij had zeven kilo heroïne verstopt in zijn snelle auto den destijds meer dan 316 kilo heroïne op een jacht nabij Barce lona. Sadullah zat ook al een keer in de gevangenis nadat hij in 1994 was gearresteerd. Toen werd in Madrid beslag gelegd op 118 kilo heroïne. Sadullah U. is ook in Nederland geen onbeschreven blad. Hij is hier enkele keren veroordeeld voor betrokkenheid bij georgani seerde misdaad. Nadat hij zijn ge vangenisstraf had uitgezeten, verhuisde hij permanent naar Spanje. Al jarenlang rijgt de VVD de integriteitsschandalen aan elkaar. Keizer en zijn cre matorium, Duthler en haar neven activiteiten, Zijlstra en zijn datsja. Het moét beter. En dus bedacht de partij een hulplijn, voor leden die twijfelen over hun eigen integri teit. Bijvoorbeeld lokale politici die van een aannemer kor ting krijgen aangeboden op de verbouwing van hun huis. Dan kunnen ze even bellen om te horen of dat nou wel zo'n goed idee is. Je moet wat. We kunnen er met zijn allen om la chen, om zo'n VVD- kindertelefoon, maar als het een zuiverder lands bestuur ople vert, wie ben ik dan om te la chen? Alleen denk ik dat we er zonder telefoonlijn ook wel ko men. Ik heb namelijk zelf een checklist ontworpen die ik hier zal delen, opdat alle VVD'ers ervan kunnen leren. dat je alles in de hand hebt en dat dit je verder niet zal raken. Wat natuurlijk wel gebeurt. Eigenlijk is het met politieke in- tegriteitskwesties hetzelfde als met verliefd worden op een foute man of vrouw. Bij beide affaires worden dezelfde zinnen gebezigd. Zinnen als 'het valt allemaal wel mee' en 'het is niet wat het lijkt'. Opmerkin gen als 'ik heb alles onder controle' en 'ik zou er zo mee kun nen stoppen, hoor'. Terwijl de wenk brauwen van je gespreksgenoot al zo ongeveer bij zijn haar grens zitten, blijf jij maar vol houden Want met foute deals en foute liefde is het altijd hetzelfde liedje: je denkt zelf altijd dat jij er onge schonden uit komt, terwijl de ge schiedenis allang geleerd heeft dat dit niet zo zal zijn. Dat lukt bijna niemand. Het gevolg is altijd een gebroken hart of een gebutste re putatie. Maar jij bent te blind, te eerzuchtig, te gevleid. Je waant je onaantastbaar. Dus, beste VVD'er, gebruik je bij het verdedigen van een deal de zelfde zinnen als je zou gebruiken nadat je in het kopieerhok betrapt bent met een collega, dan wéét je dat het geen goede deal is. Vanbin nen weet je heus wel dat je fout zit. Dat is het sowieso met integriteit: eigenlijk weet je best wat wel en niet hoort. Je moet er alleen wel naar handelen. We kunnen er met zijn allen om lachen, om zo'n kindertelefoon van de VVD ierd 3*+ MS Allegro Prachtige cruise o.b.v. Volpension Bijzondere vaarroute door Noord-Nederland! 0.a. Lemmer, Sneek Leeuwarden Entertainment Stip- begeleiding aan boord Vertrek alléén op 27 juli Nu extra scherp geprijsd! Dagelijks ontbijt, lunch én diner O.a. Lemmer, Stavoren, Hariingen en Enkhuizen Entertainment Stip- begeleiding aan boord Vertrek alléén op 14 of 20 Gegarandeerd vertrek zie stipreizen.nl/crrfib zie stipreizen.nl/crrnnb GO ntearite Ontdek Nederland... Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6