'Bij vrouwen wordt meer gekletst' 'De mannen mogen niet mee' Hier zie je geen hooligans: 5 Van Dijkhuizen weg bij ABN Amro ABN Amro kondigt aan dat topman Kees van Dijkhuizen het bedrijf gaat verlaten. Na afloop van zijn huidige ter mijn, die in april 2020 afloopt, vertrekt hij. Van Dijkhuizen (63) is sinds begin 2017 de baas bij de bank. Hij volgde destijds Gerrit Zalm op. Tom de Swaan, voorzitter van de Raad van Commissarissen van ABN Amro zwaait de top man alle lof toe: ,,De Raad van Commissarissen is erg trots op de resultaten die Kees als CFO en CEO samen met zijn team heeft bereikt. De bank staat er goed voor en is op koers om de financiële doel stellingen te halen.'' Geruchten over een vertrek van Van Dijkhuizen deden al langer de ronde. Al bij zijn aantreden werd hij gezien als een tussenpaus. Zijn aanstel ling zou een compromis zijn geweest tussen de bank, die een snelle bankier wilde, en toenmalig minister én meer derheidsaandeelhouder Je roen Dijsselbloem, die aan drong op een sober figuur met een politieke radar. ABN Amro zoekt een opvol ger, die kan zowel van binnen als van buiten de bank zijn. Plassende toerist valt van berg Een toerist met aandrang is in Oostenrijk van een berg ge vallen. De Duitser verliet 's nachts de hut waar hij ver bleef op de 1600 meter hoge berg Feuerkogel om te plas sen. Hij verloor vervolgens zijn evenwicht en stortte zo'n 100 meter omlaag. De 40-ja- rige toerist raakte door de val alleen lichtgewond, maar het lukte hem niet om weer om hoog te klimmen. Hij riep een vriend en twee uur later werd hij gered. Geld weg uit slaapzak Massaal protest Doden bij vliegongeluk maandag 17 juni 2019 AMSTERDAM n De politie in Monaco heeft de afgelopen weken zeventig supersportwagens in beslag genomen tijdens de Formule 1 en het Top Marques auto-evenement. Ferrari's, Porsches en Lamborghini's staan nu achter slot en grendel. WENEN Een beeld van Maarten van der Weijden is zaterdag ont huld in het Friese Birdaard. Het door Hans Jouta uit Ferwerd gemaakte kunstwerk symboliseert strijd en doorzettingsver mogen van kankerpatiënten. Van der Weijden probeert vrij dag voor de tweede keer de Elfstedentocht te zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. foto anton kappers Mandy (20) en Irene (18, boven) en Stephanie (20) en Cheyenne (22) volgen het vrouwenvoetbal al jaren. Met hun eigen cluppie - Flo- reant in Boskoop - gingen ze als jonge meiden al naar wedstrijden van ADO Den Haag. De sfeer op de tribune bij de vrouwen is, vinden ze, anders dan bij de mannen. Irene: ,,Het is gezelliger en dat heeft ook iets te maken met de sfeer op het veld. Bij vrouwelijke spelers is minder gezeik.'' Stephanie: ,,Zet een wave in en iedereen doet mee.'' Beiden zijn er bij de wedstrijd donderdag weer bij. Stephanie: ,,Met familie, allemaal vrouwen.'' Irene: ,,De mannen mogen gewoon niet mee, ha!'' CASTELRÉ Diverse bezoekers van een motoreve nement in het Noord-Brabantse dorp Castelré zijn in de nacht van za terdag op zondag bestolen van hun geld terwijl ze lagen te slapen op de camping. Vol gens de slachtof fers hadden ze hun portemonnee in hun slaapzak gestopt. De politie onderzoekt of ze gedrogeerd zijn geweest. HONGKONG Twee miljoen men sen hebben giste ren in Hongkong geprotesteerd tegen een wet die het mogelijk zou maken verdachten aan China uit te le veren. De behan deling van de wet is opgeschort. WELLINGTON Twee vliegtuigjes zijn op elkaar ge botst terwijl ze al lebei een luchtha ven in Nieuw-Zee- land naderden. Beide piloten kwa men om het leven. Vier parachutisten aan boord van een van de toestellen waren net ge sprongen voordat het toestel crashte. Een heli kopter die de luchthaven ook na derde, wist de an deren te ontwijken. De reden voor het nogal zweterige peenpak van de studenten van de Delftse voetbalclub Ariston '80? Geen enkele, behalve dat die groente de goede kleur heeft. Wat trainer/coach Diana Pereira (36, tweede rij van onder, tweede van rechts) fijn vindt aan het sfeertje 'de gemoedelijkheid'. ,,Hier zie je geen hooligans.'' Maar liefst 42 Ariston-vrouwen bivakkeren op de camping in het nabije Le Quesnoy. ,,En wie weet, komen we nog een keer als de Leeuwinnen verder komen.'' Mag ze een oproepje doen voor nieuwe leden? ,,En denk niet: die studenten kunnen er niks van. We presteren op élk niveau.'' Jente (11, links), Jill (12), Marleen (11) en Bente (12) allemaal achtste- groepers en spelers van MO13 van voetbalclub Altior in Langeraar, hoeven niet lang na te denken over het verschil in sfeer bij mannen- en vrouwenvoetbal. Marleen: ,,Bij de mannen is er meer bier.'' Bente: ,,En bij de vrouwen wordt op de tribune meer gekletst.'' Bente - volgens Jente, Marleen en Jill 'de beste van hen allemaal' - zit al sinds haar vijfde op voetbal. ,,Toen speelde ik alleen met jongens.'' Nu zitten er steeds meer meisjes van hun school, het Aeresteijn, bij Altior. Marleen: ,,Als één meisje het doet, doen anderen het ook sneller hé?''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5