Goes kan zaterdag al bijna ruiken feestje waar het zo op had gehoopt 9 mm m, in de bus. Zaterdagavond hebben ze zijn zestigste verjaardag groots gevierd, vandaag volgt misschien een nog groter feest. In de bus richting Goes, waar derdeklasser Victoria'03 de tegenstander is, is de sfeer uitgelaten. ,,Ik dacht even dat we al weer op de terugweg wa ren en hadden gewonnen'', zegt Eric van den Hemel in de be stuurskamer van de derdedivisio nist. ,,Het was één groot feest.'' Als de spelers van Groede in Goes aankomen, weten ze al hoe alles op het Bevelandse complex eruit ziet. Vaste supporter Rolo is namelijk eerder in de week als Ra zende Reporter al op sportpark 't Schenge geweest en heeft een filmpje gemaakt. Op het eerste oog is bij de voetballers van de num mer acht van de vierde klasse niet echt sprake van spanning, maar in sommige buiken moet het rom melen en bij enkele spelers zullen de benen net iets zwaarder aan- voelen. Na de overwinningen op Clinge (na verlenging en straf schoppen) en Sprundel (na ver lenging, 3-4) aast Groede op de volgende stunt en kan het voor het eerst in de clubhistorie naar de derde klasse promoveren. Lange ballen In de openingsfase is Groede zoe kende, heeft de ploeg moeite om in het juiste ritme te komen en zorgen de lange ballen van Victo- ria'03 voor problemen. Na twaalf minuten kopt Adje Wagemakers van dichtbij de 0-1 achter doelman Ricky Verkruijsse en dat staat het halverwege nog steeds. Meteen na rust dringt Groede aan en dat le vert een kans op die eigenlijk de 1-1 zou moeten betekenen. Wesley Steijaert legt met het hoofd breed op Jan-Willem de Rooij, diens in zet belandt op het lichaam van doelman Niels van Sundert. Daarna loopt Victoria'03 uit naar 0-3, in de slotminuut maakt inval ler Nick van Belois de eretreffer voor Groede (1-3). Na het laatste fluitsignaal is er de teleurstelling, maar die ver dwijnt al vrij snel door het applaus dat de meegereisde supporters van Groede hun ploeg geven. ,,Vorige week hebben we een kunststukje uitgehaald, helaas is het nu niet gelukt'', zegt Bart van den Hemel, de gevaarlijkste speler van Groede. ,,Van Clinge wonnen we na straf schoppen, tegen Sprundel werd het 3-4. Het zat dus steeds dicht bij elkaar. Vandaag was dat niet zo. We hebben terecht verloren, maar het is wel een mooi seizoen ge weest.'' André de Nooijer beaamt die woorden. De trainer vindt het jammer, maar is vooral heel erg trots op zijn ploeg. ,,Ik vind het ge weldig om trainer te zijn van deze club'', zegt hij. ,,Het is een mooie groep, een mooie vereniging. Als we dan na afloop applaus krijgen van ons publiek, kan ik daar best geëmotioneerd door raken. Die waardering, daar draait het om, dat is zo mooi. Bij Groede heb je echt een huiskamergevoel. Kijk, ik ben tactisch gezien echt niet de beste trainer. Maar ik kan die jon gens wel voor me laten werken.'' Deze zomer komen er met Johnny de Jaeger (Breskens) en Hylke Stroo (Zaamslag), die sinds kort vlak naast het voetbalveld in Groede woont, twee ervaren krachten bij. De Nooijer: ,,De groep wordt dan iets breder. Als iedereen aan boord blijft, zie ik ons volgend seizoen wel in de top Als we dan na afloop applaus krijgen van ons publiek, kan ik daar geëmotioneerd door raken drie, top vier eindigen. Of we weer de nacompetitie halen? Dat zou heel mooi zijn.'' Want iedereen bij Groede heeft genoten van de afgelopen weken. De vraag op het shirt van Rolo (Oe moet da noe, derde klasse op De Groe) wordt niet beantwoord, maar in Goes weten ze wel dat de 'Boys in blue' op bezoek zijn ge weest. Supporters lopen na afloop de polonaise en voor de kantine wordt een grote kring gemaakt, inclusief aanhangers van Victo- ria'03, om samen You'll never walk alone aan te heffen. De nederlaag in de finale lijkt al vergeten, het feest is in volle gang. Het is een vast recept bij Groede, waar ze nu al zin hebben in volgend seizoen. Met de promotie van Gemert (dat zaterdagclub Staphorst de voet dwarszette) zijn er nu acht tien eerste zondagelftallen zeker van een plaats in de derde divi sie. De KNVB heeft vorige week aangegeven dat de derde divisies uit zeventien teams gaan be staan én dat in elke derde divisie één Jong-team wordt geplaatst (Jong ADO Den Haag of Jong Al- mere City). Dat betekent dat er nu negen tien teams voor de zondagse derde divisie bekend zijn. Er moeten er daarom normaliter twee naar de zaterdag worden overgeheveld. Behalve Goes heeft ook VVSB uit Noordwij- kerhout openlijk aangegeven daar oren naar te hebben. De rappe buitenspeler maakte niet het hele seizoen mee, omdat hij voor school aan het varen was. De eerste helft was hij zaterdag on zichtbaar, maar maakte dat meer dan goed. ,,We hadden het lastig in het begin, dat was een wake-up call. Daarna gingen we voetballen, we hadden niks meer te verliezen.'' Het was dus een bewogen sei zoen voor Walcheren. Na een fan tastische start werden de resultaten minder. De ommekeer kwam ei genlijk pas tijdens de nacompetitie. ,,De wedstrijd tegen Krabbendijke (0-3-zege) was het kantelmoment. Vanaf toen viel alles goed en voel den we onszelf onoverwinnelijk'', zei captain Maarten van Rosevelt. Tijdens de festiviteiten konden Boughmari en Vujovic niet anders dan hun voorganger, Kevin Hollan der, betrekken in het succes. ,,Kevin heeft dit neergezet en is heel be langrijk geweest. Het is jammer dat hij het nu niet echt met ons kan vieren, maar de promotie valt hem ook ten deel. Niemand heeft dit zo gewild. Gelukkig hebben we het op deze manier afkunnen maken.'' Mooi seizoen Waar Walcheren feest vierde, was de teleurstelling bij Zaamslag na tuurlijk groot. Doelpuntenmaker Kolijn leek zijn ploeg richting de tweede klasse te schieten, maar dat pakte dus anders uit. ,,We hebben een mooi seizoen gehad, maar we hoopten allemaal dat we vanavond een feestje konden vieren op het dorp.'' Tijdens de wedstrijd voelde de verdediger dat zijn ploeg steeds meer onder druk kwam te staan en dat zijn doelpunt waarschijnlijk niet genoeg zou zijn. ,,Ik had het ge voel dat we te laag stonden, waar door we er nog lastig uit konden ko men.'' maandag 17 juni 2019 VL heel snel plaats voor trots i -André de Nooijer, trainer De promotie van Gemert naar de derde divisie werd zater dag bij voetbalvereniging Goes met tevredenheid ont vangen. De kans dat de Zeeuwse club daardoor vol gend seizoen in de zater dagse derde divisie kan uitko men, is nog groter geworden. Rudy Boogert Goes Er zijn momenteel ne gentien ploegen voor de zondagse derde divisie, maar slechts zeventien plaatsen. Goes mag dus hopen op een overstap naar de zaterdag. M Zaamslag treurt na de ver loren nacompe- titiefinale, ter wijl Walcheren de promotie naar de tweede klasse viert. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN .ik. ,'t rIÜ! MUI9D! S{

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53