Lachende gezichtjes bij kinderen Voedselbank mwmm 'Het dweilbusje komt zo!' ZEEUWS-VLAANDEREN 19 In het 'vrijstaatje' Walsbay kwamen zaterdag weer honderden petrolheads bij elkaar voor de derde editie van de Half Mile of Walsbay; een ludieke behendig- heidsproef voor prachtige oldtimers en hun in stijl uitgedoste passagiers. Alle900verse wafels gaan op in Walsoorden OLDTIMERRIT WALSOORDEN I en mini-Goodwood, dat is wat organisator en zeiljachtenbouwer Austin Lion voor ogen I heeft met zijn Half Mile of Walsbay op het terrein van zijn bedrijf Tradewind Yachts. In het Britse Chichester wordt al ja ren op een prachtig landgoed dit enorme evenement gehouden. Niet alleen zijn daar de mooiste klassiekers te bezichtigen, ook komt het publiek allemaal piekfijn gekleed in outfits van de roaring twenties tot de swinging sixties. Dat maakt de sfeer uniek en dat wil Lion ook. Hij is aardig op weg. Dikke sigaar Op het programma stond, behalve flaneren, een ludieke Engelse hill- climb over een parcours van een halve mile, oftwel iets meer dan achthonderd meter. Zoals dat hoort, hadden ook op dit parcours mm pSfisBppip de bochten namen zoals de 'Tent Bend', de 'Job Visser Righthander' en de 'Kaai Curve'. Bij de hillclimb draait het niet om wie als eerste over het parcours stuift. De deel nemers, 56 in totaal uit Nederland, België en Engeland, moesten de rit twee keer afleggen. Degene die in de tweede rit zo dicht mogelijk de tijd van zijn eerste manche bena derde, mocht zich winnaar noe men. En dat was Boris Colsen in zijn Austin Healey met een tijd verschil van 0,1 seconde. Zijn prijs: een magnumfles champagne, een dikke longfiller sigaar en zijn auto kreeg voor de rest van de dag en avond een prominente plaats bij de bar in de historische bouw loods. Het evenement is ontstaan uit onze club van autoliefhebbers; Geld Moet Rijden Buiten de loods stonden de deelnemende oldtimers in het ge lid te wachten op het startschot. Zo ook Ron Doppegieter en Ellen Blommaart met hun tot in de kleinste details gerestaureerde Commer ziekenwagen uit 1961 die nog dienst deed voor het Elisa- bethziekenhuis in Sluiskil en een zeer bijzondere Lagonda. ,,Bouw- jaar 1936", zegt eigenaresse Mi- nouche den Doelder, haar blonde haren voor de gelegenheid in vic tory rolls gedraaid onder een kok- kerrok met kersenprint. Nog ou der was de Packard Coupé uit 1930, eigendom van een Brits stel dat voor de gelegenheid naar Wals oorden was afgezakt. Verder veel MG's, Triumphs, Porsches, een Bentley, Rolls Royce en een schat tige Austin Healey. In een origi nele Austin Seven werd het par cours voor het eerst verkend. Vlak na de start zwaaiden de danseres sen van dansschool Petrella Lion, uitgedost als carwash dames de deelnemers uit. ,,Het idee van het Walsbay eve nement is ontstaan uit onze vrien denclub GMR, Geld Moet Rijden", zegt Lion. ,,We hebben allemaal mooie klassiekers en wij vinden, die moet je niet in de schuur laten staan en alleen poetsen, daar moet je mee de weg op." Door die filoso fie kunnen veel meer mensen ge nieten van het gepoetste chroom. In stijl Veel groter, in de zin van meer deelnemers, wordt de Half Mile of Walsbay niet, maar Lion hoopt wel op steeds meer publiek bij het gratis te bezoeken evenement. Het uiteindelijke doel is dat iedereen die Walsbay bezoekt, in stijl ge kleed gaat. ,,Zodat je juist opvalt als je niet verkleed bent." WATERLANDKERKJE Uitein delijk waren de weergoden de Meerminnefeesten in Water landkerkje goed gezind. De zon verscheen en de plastic zeiltjes verdwenen van de spulletjes op de rommelmarkt. Tussendoor was er tij d voor een heerlijke wa fel in het dorpshuis. Daar ston den al vanaf 6.30 uur de bakkers achter hun ijzers om van het be slag (van 32 kilo meel) wafels te bakken. ,,Genoeg voor ruim ne genhonderd wafels", wist Mieke Haartsen. ,,Om 12.30 uur waren we helemaal los. Alles verkocht", vertelde bakster Godelieve. Ook de trekkertrek bleek een succes nummer met 120 deelnemers. HULST Ruim driehonderd muzikanten van zeventien dweilbands overspoelden gis termiddag de Hulster binnen stad. Ze hadden bijzonder ver voer van de ene naar de andere locatie: de dweilbus. Bij het jaarlijkse dweilband festival toeterden de bands er op zeven locaties in de stad in een zonnige entourage vrolijk op los. Er werd geblazen in een wedstrijd- en leutklasse. De gezelligheidsband Effe Wa d'Anders uit Bergen op Zoom creëerde met goud van oud nummers een carnavalesk sfeertje. Af en toe een valse noot deerde niet. Het publiek zong en deinde toch wel fanatiek mee. Nieuw deze editie was de cabriobus, die met afwisse lende bands op en neer vanaf het Stationsplein naar de Grote Markt reed. Het rijdende podium trok zo ook winkelend publiek vanaf het Stations plein naar de binnenstad en vice versa. Baritonspeler Har- men Adema van de Blaasknar- ren uit Leidschendam vond het een fantastisch idee. ,,Vanaf zo'n dweilbus hebben we nog nooit gespeeld. Onder weg gingen de mensen echt helemaal los. Zo behoort een dweilbandfestival naar mijn mening te zijn." Noa (7) uit Sluiskil had zaterdag maar weinig geduld. Bij binnen komst bij De Letter Asperges enzo in Absdale liep ze direct naar het 'voel en raad' spelletje en liet zich schminken als een prinsesje. Noa was zaterdag één van de ruim 120 deelnemers, kinderen waarvan hun ouders zijn aangewe zen op de Voedselbank. De gastou ders van Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen boden hen op de asper geboerderij een leuke dag aan. ,,Jaarlijks zetten we zo'n activiteit op touw. Zo geven we de kinderen en hun ouders een stukje kwaliteit van leven mee en kunnen ze socia liseren met deelnemers uit andere regio's", zegt mede-organisator Conny Batterman. Kinderen zoch ten buiten het speelveld op waar ze zich vermaakten met springkus sens, trampolines, glijbanen en skelters. Binnen stonden ook de no dige spelletjes opgesteld. Frietjes Een ritje met de huifkar leerde veel van de producten van het land. De aardappel kreeg speciaal aandacht want hiervan werden later frietjes gemaakt en geserveerd. Batterman: ,,Een supergeslaagde dag met la chende kindergezichtjes. Daar doe je het voor." maandag 17 juni 2019 VL Goodwood in het klein in de polder Sheila van Doorsselaer Walsoorden -"vV V' f li wauiii immm - nu MminsmjBEw ri r m \£i *>- Z&aitSm Dirk Eshuis uit Almelo scheurt met zijn Austin Healy uit 1967 voorbij de joelende dames van de carwash. foto camile schelstraete - Austin Lion, organisator Edy de Witte Absdale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50