Eilandelijke Muziekdag: Nodig dat korpsen investeren in jeugd IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Open Dag van de Bouw Ali Pankow Zierikzee Hotelier Govert Janzen heeft goede hoop dat Mondragon op i december dit jaar gereed zal zijn. ,,Dat is niet alleen een vurige wens, maar een reële verwachting. De bouw van de hotelkamers en -suites ligt 3 a 4 weken voor op de planning; de renovatie van het hoofdgebouw ligt op schema en dat staat op 1 december. Ik wil graag Sint-Nicolaas hier dit jaar kunnen ontvangen. Dat zou mooi zijn, want hij is tenslotte ook een Spanjaard'', zei Janzen. Hij toonde de bezoekers zaterdag tijdens de open dag filmische im pressies over hoe het er straks alle maal uit gaat zien in het nieuwe Mondragon. „Anders dan voorheen natuurlijk. Het is geen kwestie van de oude draad weer opnemen'', be nadrukte de hotelier. Romantiek Toch zal wel de romantiek van vroeger tijden herleven na voltooi ing van dit grootscheepse project, verwacht wethouder Daniël Joppe. Hij verrichtte zaterdagochtend de provinciale opening van de Open Dag van de Bouw. Deze had zes be- zoeklocaties in Zeeland en 140 pro jecten door het hele land. Joppe prees de sfeervolle ambiance: een bouwplaats met kaarslicht in het voormalige restaurant van Mondra- gon. Hij benadrukte verder het belang van de open dag. „Publiek biedt de toekomst voor de bouwsector. Bo vendien kan zo'n blik achter de schermen mogelijk ook toekom stige vaklieden inspireren. Of men sen stimuleren zij-instromer te worden in de bouwtechniek.'' Joppe sprak zijn waardering uit voor alle inzet die werd geleverd voor de organisatie van de open dag. Bouwbedrijf Boogert en Hotel Mondragon onthaalden de bezoe kers met rondleidingen over het bouwterrein. De eerste sierlijke ge vels van de suites waren daar al her rezen. Kinderen vermaken zich op een springkussen bij de ingang, en leven zich uit met het timmeren van gereedschapskistjes op de plek waar ooit de Concertzaal lag. Oogharen Het nieuwe Mondragon telt 41 luxe kamers en suites in verschillende prijscategorieën, twee zalen, een restaurant en een stadscafé, een be sloten stadstuin en een half ver diepte parkeerkelder met 27 par keerplaatsen onder het hotel. ,,We zijn nu bijna een jaar aan het bouwen hier en kunnen het pu bliek nu al aardig een indruk geven van hoe het gaat worden. Maar de bezoekers moeten daarbij nog wel een beetje door de oogharen kijken. In december is het eindresultaat te zien. Dan ligt er ook een tapijtje'', aldus bouwondernemer Hans Boogert. Ali Pankow Zierikzee Die dag is zelfs een uurtje eerder begonnen dan gepland. ,,Anders had ik niet iedereen een plekje kunnen geven'', zegt Vredebregt. Toch betreurt hij het dat Cres cendo uit Dreischor en Oefening en Uitspanning uit Nieuwerkerk niet voldoende leden beschikbaar hadden om mee te kunnen doen. ,,Dat zijn vaak oudere leden die nu met vakantie zijn. We gaan binnen het EKO overleggen of we een andere datum moeten kie zen.'' De opwarmer voor de Eilande- lijke Muziekdag werd gegeven met De opwarmer kwam van drumband en Majorettevereniging Apollonia. Hierna gaf Brassband Apollo de muzikale aftrap een rondgang door drumband en Majorettevereniging Apollonia uit Brouwershaven. Aansluitend gaf Brassband Apollo de muzikale af trap op het Havenplein. Het aange- kondigde openingswoord door burgemeester Gerard Rabelink om 11.00 uur bleef achterwege. Waarom? ,,Dat weet ik niet. Gis teren hoorde ik dat hij niet kon ko men, maar misschien zou wethou der Van Burg in de loop van de dag nog wat komen zeggen'', laat Vre- debregt berustend weten. Jeugd Het gaat hem in de eerste plaats om een dag vol harmonie-, fan fare-, brassmuziek en slagwerk. En dan vooral om de samenwerking tussen de verenigingen. Natuurlijk heeft die zogeheten Hafabra te maken met vergrijzing. Daarom is het volgens hem van belang dat korpsen blijven investeren in de jeugd. Introductielessen op basis scholen bijvoorbeeld - en dan niet voor even, maar heel veel jaren achtereen. Wereldpicknick voor vrouwen Haringparty Kinderbijbelquiz MIJN DORP, MIJN STAD maandag 17 juni 2019 Blik achter schermen Mondragon SD Bouwbedrijf Boogert en Hotel Mondragon vierden zaterdag de Open Dag van de Bouw. Zij boden belangstellenden een ruime kijk achter de schermen van het grootscheepse nieuw bouw- en restauratieproject aan de Oude Haven in Zierikzee. De vraag of een Eilandelijke Muziekdag nog wel van deze tijd is, kan voorzitter Johan Vre- debregt van het Eilandelijk Kontant Orgaan (EKO) volmon dig met 'ja' beantwoorden. Hij verwijst naar het volle pro gramma zaterdag op het Ha venplein in Zierikzee. Daar tre den toch ruim 180 muzikanten van regionale korpsen op. ZIERIKZEE De Zeeuwse Wereld vrouwen verzorgen voor de zestiende keer de Wereldpicknick. Woens dag zijn vrouwen en hun kinderen welkom op het terrein van de Scouting Zierikzee. Iedere deel nemer neemt iets te eten mee. De organisatie zorgt voor drinken, bekertjes, bordjes en dergelijke. Verder worden er spelle tjes gedaan en er wordt muziek gemaakt. De Wereldpicknick duurt van 13.45 uur tot 17.00 uur. ZIERIKZEE De Kiwanis Club Zierik zee Schouwen-Duive- land houdt donderdag de jaarlijkse Haringparty op de kade voor de Stads- en Commercie- werf in Zierikzee. De op brengst van dit netwerk evenement voor onder nemers komt ten goede aan het Kiwanis Jeugd Bewegingsfonds (KJBF), dat zich inzet voor het stimuleren van sport en bewegen van de jeugd. Tijdens de Haringparty wordt het eerste vaatje geveild. Aanvang: 16.30 uur. Meer info via haringmaatjes.nl. Wereldvrouwen organiseert een picknick voor vrouwen. archieffoto dirk-jan gjeltema ZIERIKZEE Kinderkoor de Sjofar houdt woensdag de eer ste kinderbijbelquiz van Schouwen-Duiveland. De quiz duurt van 15.00 tot 17.00 uur in het fiZi- theater in Zierikzee. Er zijn verschillende prijzen te winnen. Frans van Houwelingen presen teert. Toegang is gratis. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems tede; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Cres- Beat; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen met Allevo voor mensen met dementie-beeld; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorps huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE Gebouw 4SD, 09.30 uur: Post- café; Scouting Zierik- zee, 09.00 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZONNEMAIRE Dorps huis, 09.00-10.30 uur: Dansen voor oude ren; 19.30-21.15 uur: Repetitie Nut en Uit spanning. Optreden van Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45